You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

На Волині відкрилася Громадська приймальня УГСПЛ

Волинь стала однією із областей, які приєдналися до найбільш  впливового правозахисного об’єднання України – Української Гельсінської спілки з прав людини. Сьогодні у Луцьку відбулася презентація роботи Громадської приймальні з надання безоплатної правової допомоги УГСПЛ, основним напрямком роботи якої є захист прав людини та основних свобод у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування.

(для збільшення - клікніть на фото)

Юридична приймальня в Луцьку буде спрямована на надання безкоштовної правової допомоги насамперед людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема – переселенцям та військовим АТО. Всі послуги приймальні – інформаційно-консультаційна допомога, допомога при складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру – надаються на безоплатній основі.

Зліва направо: Ірина Пилипчук, Максим Щербатюк і Ніна Хома

«Зараз УГСПЛ має свої приймальні у всіх обласних центрах і місто Луцьк тепер є у нашій мережі. Мережа приймалень не лише надає базову правову допомогу, але й займається проведенням освітніх заходів і кампаній», – зазначив програмний директор УГСПЛ Максим Щербатюк.

Юрист вказав, що приймальні функціонують як певні центри прав людини у регіонах. У спілці також діє центр стратегічних справ. Тобто, якщо проблема набуває системності за кількістю справ чи системністю, то таку справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на національному та в Європейському суді з прав людини. За словами Максима Щербатюка, жодна інша організація в Україні не має більшого досвіду, ніж УГСПЛ у роботі з Європейським судом.  Спілка також здійснює моніторинг дотримання прав людини, який дає можливість бачити або просування в реформах, або проблеми в тій чи іншій сфері – своєрідну базу найбільш брутальних порушень.

Юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Львові, координаторка освітніх заходів ГО «Центр політичних і правових реформ «СІМ» Ніна Хома зазначила, що юристи допомагають людині зорієнтуватися в проблемі та самостійно скласти певні види документів. Це стосується, наприклад, процедури скасування судових наказів щодо заборгованості з плати за житлово-комунальні послуги. Також юристи складають позовні заяви, апеляційні скарги тощо.

У Луцьку Громадська приймальня розпочала свою діяльність із січня 2016 р. Як стверджує юристка Ірина Пилипчик, за цей короткий період уже звернулося чимало волинян. Найбільше їх цікавили питання права власності, пенсійного забезпечення, розлучень, випадків насильства в сім’ї.

Окрім надання консультаційної допомоги Громадська приймальня займатиметься організацією та проведенням освітніх і просвітницьких заходів, семінарів, тренінгів. На цьому наголосила координаторка освітніх заходів Громадської приймальні в Луцьку Тетяна Карпів.

Для того, щоб записатися на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні (понеділок – п’ятницю, з 10:00 до 17:00). Контакти юридичної приймальні в Луцьку: вул.. Бойка, 1, каб. 101, тел.: +38 (066) 737-5003, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2020
травня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook