You are here: Головна Новини від партнерів Станіслав Куценко: «Ми хочемо створити таку систему, коли українцям взагалі не треба буде виходити зі свого будинку для отримання послуг у сфері юстиції».
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Станіслав Куценко: «Ми хочемо створити таку систему, коли українцям взагалі не треба буде виходити зі свого будинку для отримання послуг у сфері юстиції».

Новий начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко прийшов у столичну юстицію з громадського сектору з наміром модернізувати систему юстиції по всій країні. Він розпочав зі свого міста – за його ініціативою, вже у травні цього року в столиці запрацює он-лайн-будинок юстиції. Подати заявку на отримання важливих документів можна буде через інтернет– без черг та хабарів.

Через інтернет кияни зможуть оформити дублікативтрачених документів – про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу, отримати свідоцтво про народження дитини і, навіть, нарахування фінансової допомоги матері по народженню дитини та до досягнення дитиною трирічного віку. Он-лайн реєструватимуться громадські організації, міські друковані ЗМІ, організації  роботодавців, творчі спілки, третейські суди. 

Стара забюрократизована система юстиції не може змінитися за кілька днів, однак, судячи з досвіду Станіслава Куценко, вона вже готова до змін, аби стати не просто сучасною, а й провідною на рівні багатьох країн Європи.

- В Києві буде створено он-лайн-будинок юстиції. Приклади яких країн слугували зразком при розробці цього проекту?

- Це повністю інноваційний продукт, розробка Управління юстиції міста Києва. Це ідея, з якою я прийшов працювати. Фактично це є удосконалене бачення діяльності органів юстиції, яке не має аналогів у світі. Якщо врахувати, що створені в Грузії будинки юстиції обговорювалися в парламенті Великобританії, як досвід, який варто перейняти, то ми ідемо ще далі. Ми говоримо про те, щоб он-лайн-будинок юстиції був порталом, на якому всю сукупність послуг в сфері юстиції можна буде отримати за три кліки комп’ютерною мишкою. Умовно кажучи, перший клік - коли людина заходить на сайт і реєструється, другий клік – коли обирає необхідну послугу, третій – коли завантажує необхідні документи та визначає час, в який їй зручно або забрати готові документи, або отримати їх поштою чи кур’єрською доставкою.

В ідеалі ми хочемо створити таку систему, коли спочатку жителям Києва, а потім і всім українцям, взагалі не треба буде виходити зі свого будинку для отримання послуг у сфері юстиції. Для цього ми будемо використовувати системи ідентифікації особи, перш за все, закріплену законодавством систему електронного цифрового підпису. Міністр юстиції Павло Петренко вже анонсував, що в майбутньому ця система перетвориться на системи BankIDта MobileID.

Тобто в перспективі ці послуги можна буде отримувати через мобільний телефон. І це стане прототипом тих програм, які колись дозволять навіть голосувати на виборах он-лайн - так, як це вже зараз відбуваєтся, наприклад, в Естонії.

Читати інфтерв'ю повністю

 

Архів

2018
червня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook