You are here: Головна Прес-релізи Волинянки – найактивніші серед українок: результати конкурсного відбору у Школу жіночого політичного лобі
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинянки – найактивніші серед українок: результати конкурсного відбору у Школу жіночого політичного лобі

В Україні розпочався активний етап побудови жіночого політичного лобі. Цьому передував конкурсний відбір жінок, які мотивовані займатися політикою на місцевому рівні. Серед 12 областей України лідером за кількістю поданих заявок стала Волинська область – організатори отримали 38 анкет. Від Волині учасницями Школи стало 14 жінок. Загалом від кожного з 4 кластерів відібрано по 25 осіб.

Зліва направо: Оксана Ярош, Лариса Гунько

«Політична активність жінок сьогодні на часі, вони відчувають, що можуть багато зробити для суспільства. Так, багатьом не вистачає знань, як це правильно робити, тож наші експерти будуть їх цьому навчати. Ми не переслідуємо інтереси якоїсь однієї партії, ми хочемо збільшити представництво жінок на всіх рівнях. Зараз у нашому Парламенті лише 12% жінок. ОБСЄ підрахувала, що для досягнення 30% представництва природнім шляхом нам потрібно 40 років. Це довго, тож ми хочемо пришвидшити цей процес. У Школу жіночого політичного лобі ми намагалися відібрати не лише найбільш вмотивованих, а й враховували, щоб була приблизно однакова кількість претенденток від різних партій», – зазначила координаторка Волинсько-Рівненсько-Волинського кластеру Оксана Ярош.

Регіональна представниця проекту у Рівненській області Лариса Гунько наголосила, що в суспільстві має формуватися підтримка жінок у політиці: «Цей проект – унікальний. До жінок треба ставитися як до ресурсу, а не як до проблеми. Для держслужбовців досі незрозуміло, що таке гендерні підходи і вони продовжують стверджувати, що місце жінки – на кухні. Якщо в жінки є бажання й ресурси, ніхто не може заборонити їй займатися політикою. Сподіваюся, конкретні результати проекту ми відчуємо вже на наступних виборах».

«Такі проекти повинні бути максимально цікаві для партій, бо саме вони зацікавлені в якісних кадрах. Можливо з часом штучна квота – оті рекомендовані 30% – стане непотрібною, але зараз вона необхідна аби впливати на людей, котрі упереджено ставляться до жінок у політиці», – вважає секретар Луцької міської ради й учасниця Школи жіночого політичного лобі Юлія Вусенко.

Те, що політична активність жінок сьогодні на часі, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного в усіх 12 областях – учасницях проекту. Згідно отриманих даних, однією з найбільших перешкод на шляху жінки в політику стоять стереотипи. Як зауважила депутатка Луцької районної ради Олександра Лисак, «насправді стереотипи – це стовідсоткова перешкода, і формує її релігія».

Учасниці Школи політичного лобі жінок

Результати соціологічного дослідження

Результати в графіках

_________________

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» впроваджується  Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН

 

Архів

2019
липня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook