You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

У Львові журналісти з шести регіонів України обговорили, як за допомогою е-декларування "виводити на чисту воду" корупціонерів

«Як зупинити корупціонера? Е-декларування і контроль з боку суспільства» - семінар-брифінг з такою назвою відбувся на початку листопада у Львові.

Е – декларування, офіційно запроваджене з 1 вересня поточного року, не випадково нині перебуває на вістрі суспільного інтересу. Адже, за свідченням міжнародних та вітчизняних експертів, саме декларування статків службовців допоможе побороти корупцію в нашій державі, яка є чи не основним гальмом розвитку економіки та поліпшення життя людей.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – перший в Україні спеціалізований орган із запобігання корупції та формування і реалізації державної антикорупційної політики. Навіщо воно створене, як функціонує, чим відрізняється від інших державних антикорупційних інституцій? Як працює е-декларування в Україні, і як декларують майно держслужбовці в інших країнах світу? Ці теми з журналістами обговорили експерти Світового банку, представники НАЗК та Центру протидії корупції.

Окрім знань та корисної інформації, що допоможе журналістам краще знатися на питаннях антикорупційної політики, важливою темою зустрічі став пошук відповідей на запитання: «Яким чином спільними зусиллями перетворити е-декларування на справді дієвий інструмент суспільного контролю та запобігання корупції?». Тут у нагоді стане практичний досвід активістів громадського сектору із викриття нечистих на руку посадовців.

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (реєстр декларацій, або система е-декларування) — електронна онлайн-система, що дозволяє вносити, перевіряти та оприлюднювати майнові декларації держслужбовців та інших осіб, що згідно з законом зобов'язані це робити. Реєстр створюється на виконання Закону України «Про запобігання корупції», який набув чинності у квітні 2015 року. Законодавство передбачає відповідальність, у тому числі кримінальну, за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації. Термін подання електронних декларацій за 2015 рік спливає наприкінці жовтня 2016 року. Забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру декларацій, а також перевірка декларацій є відповідальністю Національного агентства з запобігання корупції.

Матеріали семінару можна завантажити за посиланнями:

https://drive.google.com/open?id=0B-yDbYIP_jQMZG5vREdzamtjQ1U

http://www.ex.ua/182006742032

Корисні посилання:

https://nazk.gov.ua/ -  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК);

http://antac.org.ua/ -   Центр протидії корупції;

http://www.worldbank.org/uk/country/ukraine -  Світовий банк в Україні;

https://www.facebook.com/WorldBankUkraine/?fref=ts -  FB сторінка Світового банку в Україні.

 

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook