You are here: Головна Медіа-новини Волинські медіа пишуть достовірно, але не збалансовано — дослідження ІМІ
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинські медіа пишуть достовірно, але не збалансовано — дослідження ІМІ

У менше ніж половини (43%) інформаційних повідомлень волинських Інтернет-видань дотримано балансу думок і точок зору, а рівень дотримання стандартів загалом складає 78%.

Такими є результати моніторингу інтернет-видань у десяти регіонах України, який провів Інститут масової інформації у жовтні-листопаді 2016 р.

Згідно отриманих даних, найбільше балансу думок дотримується інтернет-видання “Волинський інформаційний портал” (ВІП) – 56%, трохи менше – “Волинь24” (44%), а порівну “ВолиньPost” і “Волинські новини” – по 36%. Більшість незбалансованих матеріалів – це інформація прес-служб і її передруки одними виданнями з інших. При цьому часто таким матеріалам бракує не лише балансу думок і точок зору, а й повноти подачі інформації.

Загалом регіональні онлайн-видання у кожній другій новині не дотримуються стандарту думок і точок зору, в кожній п’ятій новині порушують стандарт достовірності, а в 15% матеріалів не відокремлено факти від коментарів.

Із часу проведення першої хвилі моніторингу (у серпні 2016 р.) покращили свої результати медіа Полтавської, Миколаївської, Харківської, Запорізької, Львівської областей та Маріуполя, погіршили показники у Вінницькій, Волинській, Херсонській та Закарпатській областях.

Як значила експертка з моніторингів ІМІ Олена Голуб, сумарні результати по Україні першої та другої хвилі моніторингів практично не відрізняються: “Це може вказувати на достатньо сталий рівень дотримання регіональними журналістами професійних стандартів у суспільно важливих новинах, а також про сталу політичну динаміку в країні”.

Моніторинг проводився у жовтні-листопаді 2016 року у десяти областях України: Вінницькій, Волинській, Миколаївській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Херсонській, Харківській та в місті Маріуполь. В кожному регіоні аналізувалось по чотири провідних інтернет-ЗМІ. Загалом —1000 новин на суспільно важливу тематику.

Новини аналізували на дотримання трьох професійних журналістських стандартів: баланс думок і точок зору (в інтернет-ЗМІ допускається оприлюднення думок інших сторін конфлікту окремими новинами протягом 12 годин після оприлюднення першої), достовірність (ідентифікованість та надійність джерела інформації) та відокремлення фактів від коментарів.

****

Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Чеського посольства в Україні.

Контакти: (044) 284-38-84, (050) 44-77-063, і Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2018
червня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook