You are here:
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Визначено переможців (-жиць) Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику

Громадські організації Волинський прес-клуб і Гендерний центр, підбили підсумки Конкурсу журналістських матеріалів, які висвітлюють питання рівності прав і можливостей жінок і чоловіків у суспільстві.

Загалом на Конкурс надійшло 67 робіт у аудіо-, відео- і текстових форматах. Згідно рішення журі, перемогу отримали 20 матеріалів у кількох номінаціях:

1) аудіо-передача:

2) відео-передача:

Кадр із фільму "Декретна відпустка" (авторка - Яна Семенюк)

3) текстовий матеріал у друкованих ЗМІ:

 • перше місце – серія матеріалів («Мужчины в тисках патриархата» і «Мужчины в тисках патриархата: развитие темы») журналіста Олександра Галяса та фрілансерки Тамари Гладкої газети «Порто-Франко» (Одеса)
 • друге місце – матеріал журналістки газети «Черкаський край» Лариси Соколовської «За статтю - жінка, за посадою… чоловік?»
 • третє місце вибороли дві роботи – стаття журналістки газети «Городской курьер» (м. Олександрія, Кіровоградська обл.) Катерини Карпенко «Успішні олександрійки у «чоловічих» видах спорту» і публікація «Жінки в умовах гендерної рівності. Історії представниць сильної статі» Дмитра Семенюка, журналіста видань «Первая городская» та «Утренний город» (м. Кропивницький);

4) текстовий матеріал в онлайн-виданнях:

         - «Попри стереотипи: жінки на військовому флоті» (авторка Ірина Назарчук, фрілансерка, м. Одеса);

         - «У війни жіноче обличчя» журналістки газети «Коло» (м. Полтава) Наталії Сіробаб;

         - «Як подолати сексизм у рекламі» громадської діячки Ольги Полякової (м. Дніпро);

Ілюстрація до матерілу Ірини Назарчук "Попри стереотипи: жінки на військовому флоті"

 • третє місце журі віддало аж чотирьом публікаціям –

        - «Мужчина из Рады и женщина из сельсовета. Как распределяются должности в местных советах Одеской области между женщинами и мужчинами» редакторки сайту «ІзбірКом» Євгенії Генової;

        - «Домагання в університетах: Україна і США» (авторка – Елена Ґора, редакторка сайту «Studway»);

        - «Сексизм на роботі: що потрібно знати і як себе захистити» журналістки Ірини Мусій (Аріни Крапки) (м. Луцьк);

        - «Сексизм «по поличках» регіональної кореспондентки Громадського радіо в Ужгороді Ольги Павлової.

Особливий приз «За сміливість» отримує журналістка сайту «Трибуна Суми» Олександра Токар за її відвертий блог «5 стереотипів, з якими я зіштовхуюсь як наркозалежна жінка»

Щиро дякуємо всім учасникам і учасницям Конкурсу за увагу до такої складної теми і чудові роботи, кращі серед яких було обрати непросто. Закликаємо питанням рівності прав і можливостей жінок і чоловіків у суспільстві приділяти якомога більше уваги.

З усіма, хто надіслав свої роботи, організатори зв’яжуться додатково.

Нагадаємо, що на Конкурс можна було подавати як уже опубліковані/подані в ефір у 2016-17 роках матеріали, так і раніше не оприлюднені. Його метою було привернути увагу медіа та суспільства до питань представленості жінок і чоловіків у різних сферах суспільства, сприяти розвиткові гендерної чутливої журналістики України.

До складу журі Конкурсу входили:

 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»;
 • Оксана Ярош – голова ГО «Гендерний центр», гендерна експертка проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»;
 • Сергій Штурхецький – журналіст, голова правління РОГО «Рівненський медіа-клуб», перший заступник голови НМПУ, доцент кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія»;
 • Ольга Веснянка – журналістка «Громадського радіо», «Deutsche Welle»;
 • Тамара Марценюк – гендерна експертка, соціальна психологиня, викладачка Національного університету «Києво-Могилянська академія».

____________

Конкурс відбувся в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз).

 

Архів

2021
вересня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook