You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Журналіст(к)и волинських "районок" дізнавалися про особливості процесу роздержавлення

Волинські редактор(к)и та журналіт(к)и районних друкованих комунальних ЗМІ разом зі своїми колегами із Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей взяли участь у тренінгу «Проблемні питання реформування державних і комунальних ЗМІ», який відбувся у Тернополі. Про особливості процесу реформування із ними спілкувалися медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова та юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор Федоренко.

Зокрема, на зустрічі йшлося про права членів трудового колективу редакції газети на участь у реформуванні, було розгянуто проблемні питання щодо підготовки статутних документів для перетворення та розподілу часток у статутному капіталі, дотримання реєстраційних процедур, обрання форми власності та господарської діяльності тощо.

Також на прикладах ситуацій, що склалися в редакційних колективах Розівської газети "Розінформ" і Оріхівської газети "Трудова слава" (Запорізька область) учасники й учасниці тренінгу розглянули судову практику процесу реформування, дізналися про підстави та правову процедуру звільнення редактора/-ки газети і дії у випадку, якщо звільнення було незаконним.

Окрему увагу було приділено майновим питанням (а саме - як оформити договір оренди майна і сплачувати боргові зобов'язання) і надано рекомендації щодо налагодження стосунків із органами місцевого самоврядування після роздержавлення й пошуку коштів із різних джерел для фінансування видання.

__________

Тренінг відбувся у межах проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook