You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

На шляху до гендерно чутливих медіа: Запоріжжя

Гендерний дисбаланс у журналістських матеріалах зумовлений об'єктивною реальністю, в якій ми маємо узурпацію влади чоловіками. Ця думка була ключовою в обговоренні рівня гендерної чутливості регіональних медіа із запорізькими журналіст(к)ами та громадськими активіст(к)ами.

На фото: керівниця Гендерного центру ЗНУ Тетяна Голованова, журналіст Суспільного.Запоріжжя Олесь Барліг

Згідно отриманих моніторингових даних, Індекс гендерної чутливості запорізьких медіа складає 32%. На цей показник вплинула кількість чоловіків і жінок як експертів/експерток і героїв/героїнь журналістських матеріалів, а також вживання фемінітивів. 

Найчастіше до жінок як експерток запорізькі журналіст(к)и зверталися при висвітленні тем освіти, медицини, волонтерства та розваг, до чоловіків як експертів - політичної, економічної, воєнної і навіть спортивної тематики.Серед друкованих видань гендерно найчутливішим є газета "МІГ" (36%), на другому місці - "Запорізька правда" і "Запорізька січ" (по 31%), серед інтернет-видань - "Репортер.UA.Запоріжжя" (38%).

Як зазначила голова правління БФ "За майбутнє України" Тамара Огородова, в обласній, міській радах відсоток жінок досить незназначний, однак у сільських і селищних - їх близько 40%.. Незважаючи на це, журналісти часто не зауважують цей факт і для висвітлення, наприклад, питань децентралізації продовжують запрошувати лише чоловіків. 

"Наші медіа дуже часто експлуатують тему жінок-берегинь, - зауважив журналіст Суспільного.Запоріжжя Олесь Барліг. - Однак уже сьогодні Суспільне починає працювати по-іншому: ми навіть отримали розпорядження з Києва щодо дотримання гендерного балансу в своїх передачах або випусках новин. А також - вживати фемінітиви. Якщо наші гості відмовляються, ми можемо під час розмови вживати звичну для них форму назв посад - у чоловічому роді, але в титрах маємо використовувати фемінітиви".

Декларацію гендерно чутливої журналістики підписали: головна редакторка газети "Позиція" Наталія Нестеренко, журналіст і фотокор газети "Запорізька правда" Олесандр Максимов, журналіст Суспільного.Запоріжжя Олесь Барліг (Віталій Бабенко), журналіст інтернет-видання "Голос Дмитро Ковальов", журналістка інтернет-видання "IPnews" Маргарита Ключ і представниця прес-служби Запорізького національного університету Таміла Тарасенко.

Більше фото - на сторінці організації у Facebook

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 

Архів

2020
травня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook