You are here: Головна Медіа-новини Роздержавлення друкованих ЗМІ Волині та Сумщини: відеоміст
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Роздержавлення друкованих ЗМІ Волині та Сумщини: відеоміст

Про ситуацію з роздержавленням друкованих волинських і сумських комунальних ЗМІ, перешкоди, з якими зіткнулися редколективи та відсутність державної інформаційної стратегії говорили 29 травня учасниці й учасники відеомосту між Луцьком і Сумами.

(Щоб переглянути відео, натисніть на фото)

За словами координаторки Сумського прес-клубу Алли Федорини, Сумщина посідає перше місце в процесі роздержавлення друкованих ЗМІ: більше 50% газет пройшли вже цей процес і лише два видання – обласне «Сумщина» і міське «Наш Тростянець» – іще не мають рішення ради.

На Волині є 18  районних а міських газет та 2 обласні. Ситуація з роздержавленням різна, залежно від регіону. В першій хвилі на роздержавлення йшло 9 видань, пройшли повний процес роздержавлення 3 з них, інші йдуть на другу і третю хвилі – чекають, як усе відбудеться в колег. Однак є кілька таких, де невизначена ситуація: відбудеться роздержавлення, чи – навпаки – закриття. Однією з причин є висока конкуренція: наприклад, для луцької районної газети, редакція якої розташована в Луцьку. Таким виданням треба шукати нові форми діяльності, бо інакше вижити важко. Про це повідомила координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах.

Локачинська районна газета «Селянське життя» виходить накладом 2100 примірників. «Ми йдемо на другий етап роздержавлення, – зазначила головна редакторка видання Ірина Романюк. – Так вирішили, бо невідомо, яка буде доля нашого району в 20 тис. населення. Станом на сьогодні ми вже подали до реєстратора протокол про перетворення, готуємо інші документи. Наскільки виживе наша газета – не можу сказати, хоча за підсумками 2017 року дотація нашій газеті складала 3,2% від загального доходу, тобто досить мізерна. Але як не буде району – газети теж відповідно не буде. Є надія, що утвориться велика громада, яка охопить і Локачі».

«Волинська газета» – видання, колектив якого зіткнувся із серйозними проблемами в процесі роздержавлення. «Ми можемо стати настільною книгою з проблем роздержавлення в Україні, оскільки для того, аби отримати реєстраційне свідоцтво, нам довелося пройти три суди – починаючи від Київського міського господарського суду, потім Київського апеляційного суду і Верховного суду України. Ми виграли всі ці три суди в обласної адміністрації і повністю роздержавилися», – зауважив головний редактор Володимир Данилюк. Він переконаний, що закон про роздержавлення «створений для того, аби створити максимально багато проблем для тих медіа, які хочуть працювати в ринкових умовах», а також наголошує, що ряд законів, які охоплюють процес роздержавлення, суперечать один одному.

«Ми схожі на бійців, які виконують наказ тих, котрі про них уже давно забули», – переконаний Володимир Данилюк. Водночас він наголошує, що видання не повинні опускати руки, адже є вже успішні приклади колег, а також, що «на сьогоднішній день газета не може бути як газета – це має бути міні-холдинг, має брати на озброєння різні методи і форми».

Медіа-юрист Ігор Федоренко не погоджується, що з появою ОТГ зникнуть видання. Адже вони є правонаступниками, і що закон про роздержавлення прийнято для того, аби поступово розвантажити бюджет, адже кошти йшли і на заробітні плати, і на придбання паперу… «Однак постає питання, чому ваші колеги, які розробляли цей закон, а також юристи, які не є практиками, зробили таким, який знищує регіональну пресу. Чому цей закон в більшості своїх положень не відповідає масиву тих законів – того ж цивільного, господарського…». Ігор Федоренко зазначив, що редакції, щодо яких не прийнято рішення, не обов’язково мають закриватися: «Засновництво друкованого видання може бути передано трудовому колективу, це дозволяє закон про пресу. І тоді в управління юстиції немає підстав скасувати реєстрацію засобу масової інформації».

Також медіа-юрист наголосив, що всі редакції, котрі зверталися за допомогою в межах проекту Тернопільського прес-клубу, її отримали: починаючи від надання необхідних документів, їх редагування і закінчуючи супроводом від рішення ради до завершення процесу. Існує ще чимало питань, які потрібно врегулювати, але, як зазначила Алла Федорина, медіа мають бути солідарними і підтримувати одні одних.

__________

Відеоміст відбувся в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Дякуємо за технічну підтримку "12 каналу"!

 

Архів

2019
квітня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook