You are here: Головна Проекти Гендер і медіа У Харкові відбувся перший Гендерний форум для регіональних медіа
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

У Харкові відбувся перший Гендерний форум для регіональних медіа

Перший в Україні Гендерний форум для харківських, сумських, дніпропетровський, полтавських, донецьких і луганських медіа відбувся 13 липня у Харкові. Його учасниці й учасники мали нагоду поспілкуватися з відомими в Україні гендерними експертками та активістками.

Голова Харківського прес-клубу Людмила Доля відкриває Форум

Зокрема, докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця Олена Стрельник розповідала про те, як медіа можуть (не)відтворювати стереотипи й упередження, і допомагала присутнім знаходити їх у конкретних текстах. Зокрема, пані Олена зупинилася на таких найпоширеніших стереотипах як "жіноча" та "чоловіча" робота, необхідність берегти чоловіків, сприйняття жінки крізь призму її привабливості та сексуальності, типове звинувачення "сама винна". Олена Стрельник переконана, що не поширювати подібні стереотипи нескладно, а щоб зрозуміти, стереотипний вислів це чи ні, варто застосувати "ефект дзеркала" (перевірити, чи він однаково підходить для жінок і чоловіків). 

10 міфів про фемінізм озвучила і спростувала голова ГО «Студена», громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати Настя Мельниченко. Серед них - що феміністки хочуть пригнобити чоловіків, що через них зникне флірт і романтика, що вони руйнують сім'ю, що чоловіки-профемінсти - "підкаблучники" тощо.

У межах Форуму відбувся візит у єдиний у Східній Європі Музей гендерної та жіночої історії, директорка якого Тетяна Ісаєва розповіла по зібрані за багато років експонати, які наочно демонструють традиції розподілу гендерних ролей у різні часи розвитку цивілізації. Тут і пам'ятник кастрюлі, яка тисячоліттями "переслідує" жінок, і плакати, що ілюструють засоби насильства над жінками, і книжечки для дітей, одні з яких гендерночутливі, інші закріплюють стереотипи на підсвідомому рівні, і взуття на підборах, яке пропонують приміряти чоловікам, та багато інших цікавезних речей. "Гендерна чутливість не залежить ані від віку, ані від статі, ані від національності чи інших ознак. І вкрай важливо, аби ми розуміли, наскільки важливо, аби ніхто не був дискримінований, за ознакою статі - зокрема", - зазначила пані Теяна.

Пам'ятник кастрюлі

Окрім цього на Форумі було презентовано мапу гендерночутливих регіональних медіа і Порадник із гендерної чутливості для українських медіа, виданий цього року Волинським прес-клубом та Гендерним центром Волині за підтримки програми "У-Медіа" (Інтерньюс).

Більше фото - на сторінці Facebook

__________________

Форум відбувся в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс)

 

Архів

2019
липня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook