You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендерна чутливість регіональних медіа: результати квітневого моніторингу

Індекс гендерної чутливості регіональних медіа у квітні 2019 р. залишився незмінним, порівняно з лютим – 32%. Така ж ситуація і з  балансом присутності жінок і чоловіків у журналістських матеріалах та фемінітивами: лише в 1/3 жінки є експертками та героїнями, а фемінітиви складають 39%. Такими є дані моніторингу гендерної чутливості регіональних медіа у 24 областях України, проведеного 11-17 квітня 2019 року Волинським прес-клубом, Гендерним центром і Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні» (Internews).

Для збільшення натисніть на зображенні

Найбільш гендерночутливими у вказаний моніторинговий період виявилися медіа Запорізької та Вінницької областей (43% і 42% відповідно). На другому місці - друковані та інтернет-видання Івано-Франківської (39%), Харківської, Миколаївської, Кіровоградської областей (по 36%). Найнижчий рівень гендерної чутливості в проаналізованих медіа Київської (25%), Одеської (26%), Чернігівської і Донецької (по 27%) областей.

Для збільшення натисніть на зображенні

І героїнями, й експертками жінки найчастіше виступали в матеріалах на медичну, освітню та культурну тематику, тоді як чоловіки найчастіше фігурували в публікаціях про політику, бізнес/економіку, війну і спорт.

Для збільшення натисніть на зображенні

Найчастіше залучали жінок до коментування тих чи інших тем журналіст/к/и харківських і кіровоградських медіа (по 40%), трохи менше – хмельницьких (39%), дніпропетровських (38%) і запорізьких (37%) медіа. Найменше за коментарем до жінок зверталися медіа Київської (23%), Рівненської (24%), Закарпатської (25%) областей. Героїнями журналістських матеріалів жінки найчастіше були в медіа Херсонщини (39%) та Миколаївщини (38%), трохи менше - Харківської та Сумської областей (по 36%), найменше - Київщини (18%).

За кількістю фемінітивів у журналістських матеріалах за квітень першість належить вінничанам (71%), трохи нижчі показники - у запорізьких (66%) та івано-франківських (64%) медіа, а волинські та кіровоградські видання опинилися на третьому місці (51% і 50% відповідно).

Для збільшення натисніть на зображенні

Нагадаємо, що мета моніторингу полягає в тому, щоб виявити, наскільки регіональні медіа дотримуються гендерного балансу в журналістських матеріалах, чи наявні гендерні стереотипи та сексистський контент, а також чи вживають фемінітиви на позначення посад, професій, видів діяльності, зайнятості жінок.

У кожній області аналізу підлягає по 5 друкованих і 5 інтернет-виданнь (240 медіа), які пишуть на суспільно-політичні та соціальні теми (із їх переліком можна ознайомитися в матеріалі про результати лютневого моніторингу). Загалом за моніторинговий тиждень було проаналізовано 26 229 матеріалів, із яких 4533 – у друкованих ЗМІ і 21 696 – в інтернет-виданнях.

Завантажити інфографіку повністю: Частина 1, Частина 2

Інфографіка - Дмитро Авраменко

___________________

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook