You are here: Головна Медіа-новини Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про призначення пенсій журналістам реформованих редакцій
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про призначення пенсій журналістам реформованих редакцій

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Я пропрацювала журналістом в державних та комунальних редакціях газет більше 20 років. Після реформування вийшла на пенсію, але пенсійний фонд відмовляє мені в призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Скажіть, чи законно мені відмовлено?».

– На жаль, ви керуєтесь старою редакцією статті 16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Раніше при нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовувалися норми, методика та порядок  нарахування пенсії державному службовцю. Ця норма поширювалася також на журналіста реформованого друкованого засобу масової інформації, який працював у такому засобі масової інформації до завершення  процесу його реформування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 з 01.06.2015 скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу». А, отже, з часу набрання чинності цим Законом журналістам державних та комунальних засобів масової інформації призначається пенсія за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Також з 01.05.2016 набув чинності Закон України “Про державну службу”, норми якого не поширюються на журналістів державних та комунальних засобів масової інформації.
На сьогоднішній день стаття 16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», виглядає наступним чином: «Стаття 16. Пенсійне забезпечення. Пенсійне забезпечення працівників засобів масової інформації здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. У разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій, журналіст або прирівняний до нього працівник має право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але не раніше ніж за п’ять років до досягнення чоловіками – 60 років, жінками – 55 років, за наявності страхового стажу не менше 25 років – для чоловіків і не менше 20 років – для жінок». Таким чином пенсія журналістам, які працювали в державних і комунальних ЗМІ, з 01.05.2015 року призначається за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2019
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook