You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про пересування журналістів транспортом під час карантину. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«У зв’язку з забороною пасажирських перевезень на роботу їздимо легковим автомобілем. Водій підбирає по дорозі колег з редакції. Чи може в такому випадку їздити в автомобілі більше, ніж дві особи? Бо на виїзді з міста співробітники поліції зробили нам попередження».

– Обмеження для громадян України у зв’язку з карантином, встановлені постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 від 11 березня 2020 р. № 211». Підпункт 9 пункту 2 цієї Постанови забороняє  регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема, пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення легковими автомобілями, а також перевезення певних категорій працівників  службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами, міським електричним (трамвай, тролейбус) та автомобільним транспортом, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах. Перевезення працівників здійснюється за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту, а кількість пасажирів повинна бути в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Таким чином дозволено:

– їздити на своєму автомобілі, окрім населених пунктів, які визнані джерелами інфікування, і в’їзд до яких обмежено чи заборонено;

– перевозити в легковому автомобілі пасажирів в межах кількості місць для сидіння.

В Постанові немає прямої заборони пересуватися в легковому автомобілі більше, ніж двом особам. Також власний легковий автомобіль не є громадським місцем, тому не  є порушенням і перебування в авто без маски, за умови, якщо не здійснюється перевезення працівників підприємства. І хоча в самій Постанові серед працівників, які мають право користуватися міським транспортом, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, та службовими або орендованими автомобільними транспортними засобами, не зазначені журналісти, слід пам’ятати, що таке право прямо прописане в законі. Пункт третій Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» зобов’язує Кабінет Міністрів України, Міністерство внутрішніх справ України, Національну поліцію, обласні, Київську міську державні адміністрації разом з органами місцевого самоврядування при здійсненні заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, забезпечувати безперешкодне пересування журналістів по території України, в тому числі на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook