You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

"Або ми сидимо за одним столом, де приймають рішення, або стоїмо за дверима". Гендерна медіа-кав'ярня про політичну участь жінок

Так окреслила важливість участі жінок у суспільно-політичному житті країни експертка з гендерних питань, голова ГО "Паритет" Наталія Тарасенко під час тематичної Гендерної медіа-кав'ярні, що відбулася 15 червня онлайн. Її організував для донецьких і луганських медіа Донецький прес-клуб. 

Пані Наталія переконана: якщо жінки будуть у різних рівнях рад представлені рівномірно (не менше 30%), то є шанси, що їх потреби будуть почутими, якщо менше, "то багато тем залишаться "не на часі"". "Гендерна рівність у політиці - це не про війну світів, а про рівну участь", - наголосила вона. 

(для збільшення натисніть на зображенні)


Попри те, що сьогодні чимало жінок ідуть у депутати різних рад, очолюють управлінські структури, для багатьох політика залишається "брудною справою". Однією з причин є сексизм, якого зазнають політикині від колег, а також стереотипна подача у медіа. Найпоширенішими є публікації, в яких акцентують на зовнішності жінки. "Стереотипи про колір волосся і вік переслідують багатьох жінок. Через ці ознаки знецінюється людина, бо не про її зусилля і фаховий рівень. Ми її дискримінуємо і поширюємо сексизм", - зауважила експертка.


Те, що медіа стереотипно підходять до подачі образів політикинь, підтвердила і голова Донецького прес-клубу, експертка з моніторингу медіа Тетяна Строй. За її словами, про жінку, яка стає очільницею організації, пишуть як про дружину відомого політика чи бізнесмена, а не про її фаховість; коли жінка започатковує стартап - інтерв'ю беруть чомусь у її чоловіка; а коли таки цитують сказане очільницею певної структури, на фото чомусь зображені чоловіки, а не вона.

Із гендерними упередженнями зіткнулася депутатка Краматорської міської ради Юлія Кісліцина: "Жінці в політиці непросто, бо немає солідарності й існує політичний булінг. І тому жінки часто мовчать". Проте вона переконана, що жінкам іти в політику потрібно обов'язково. "Якщо ми будемо боятися, ніхто за нас не буде думати. Поки ми не почнемо об'єднуватись для вирішення спільних проблем, поки не перестанемо підспівувати "чоловічим" пісням, ми не побудуємо країну".

Координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах радить журналіст/к/ам при висвітленні жінок у політиці зважати на такі моменти:

(для збільшення натисніть на зображенні)

________________

Гендерна медіа-кав'ярня відбулася в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2020
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook