You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Немає безневинних гендерних стереотипів

На цьому під час Гендерної медіа-кав'ярні наголосила гендерна експертка, докторка політичних наук Оксана Ярош. Участь у заході взяли житомирські журналістки, громадські активістки/активісти й депутатки.


"Ми живемо у суспільстві, яке пронизане стереотипами і сексизмом. Однак позитивно, що воно починає реагувати на це. Має бути нульова толерантність до сексистських проявів, особливо від людей публічних, щоб вони знали, що не можна переходити цю межу, що треба думати перед тим, як говорити, – переконана Оксана Ярош. – Для жодної людини неприпустимо, а для публічної особи зокрема, бо вона формує громадську думку. Поки в нас немає високого рівня гендерної свідомості і культури, це не є безпечно. Бо коли ми вживаємо гендерний стереотип, ми думаємо – а це вже гендерне упередження, – що жінка не може управляти, значить їй не можна довірити якусь керівну посаду, а далі це переходить до дискримінації. Немає безневинних гендерних стереотипів – вони є причиною, відправною точкою, аби не дати людині зреалізувати себе, аби применшити і знецінити досвід. Однак досвід кожної статі тільки посилює те середовище, в якому вони живуть. Тоді і рішення якісніші й ефективніші, в інтересах усієї громади".

Депутатка Житомирської міської ради Ірина Ярмоленко стикалася зі стереотипами щодо себе і під час виборчої кампанії, і в сесійній залі. "Коли спілкувалася з виборцями, то вони мені казали: «Ти ж подивись на себе, ти ж така маленька"… Але коли я почала говорити про свої компетентності, посилаючись на журналістський досвід і на те, що розслідування таки мали розголос, люди слухали", - зауважила депутатка і зазначила, що колеги-депутати, аби знецінити її діяльність і досвід, казали: «Ти – жінка, тому така емоційна" і замість того, аби обговорювати її проєкт рішення, вони його "не помічали". Тож вона почала говорити, що це – непрогресивно, і люди зупинялися. "Вихід є! Жінки мають підтримувати жінок!" - резюмувала пані Ірина.

Андрій Сочинський – директор Інституту креативних інновацій, менеджер проєкту «Просування жінок у політиці та посилення рівних можливостей у Житомирській області – ключову проблему вбачає у неналежній освіті і вихованні. Окрім того, він вважає потрібно збільшувати представництво жінок у політиці. "Чому? Тому що при формуванні правил, які визначатимуть життя найближчих поколінь, не врахувати думку 54% населення – нерозумно і, я вважаю, протизаконно",  резюмував Андрій.

Напередодні виборів до місцевих рад медіа особливо мають стежити за своїм контентом аби не ретранслювати стереотипи і не поширювати сексизм щодо жінок, котрі беруть участь у виборчих перегонах (та й загалом ні до кого не застосовувати).

Ось кілька порад, як їх уникнути (для збільшення натисніть на зображенні):

_________________

Гендерна медіа-кав'ярня відбулася в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2021
лютого
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook