You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Ніхто з нас не народжується чи то з каструлькою на голові, чи то з портфельчиком

Так прокоментувала наявність у суспільстві стереотипних уявлень про ролі жінок і чоловіків, їх «життєвого призначення» експертка з гендерних питань, голова ЖОМГО «Паритет» Наталія Тарасенко під час гендерної медіа-кав’ярні онлайн для журналісток/журналістів Запорізької області.

Для збільшення натисніть на зображенні.

«Часто гендерні стереотипи порівнюють із айсбергом,  зазначила Наталка Тарасенко. – Бо питання полягає в тому, як вони впливають на жінок і чоловіків. Вони не дають права вибору. Часто складається враження, що паралельні світи для жінок і чоловіків починаються ледь не з пологового будинку, коли «включаються» рожевий і блакитний кольори як ознака, як мають розвиватися і якими бути жінки й чоловіки. Але ніхто з нас не народжується чи то з каструлькою на голові, чи то з портфельчиком. Це всі ці атрибути, які приходять до нас в процесі життя».

Аналізуючи контент гіперлокальних медіа, експертка з гендерного моніторингу Марина Довбиш час від часу зауважує стереотипи і на сторінках газет, і в інтернет-виданнях. Навіть у повідомленнях, пов'язаних із covid-19, чоловіки подані як ті, хто приймають рішення, тоді як жінки більше часу витрачають на побут і догляд за дітьми, організовують флешмоби. «І пишучи про флешмоб на ТЕЦ, журналістка чи журналіст називає  працівниць «дівчата», - зауважує Марина Довбиш.

Стереотипи, які переслідують нас повсюди, нікуди одномоментно не зникнуть. За словами експертки Наталії Тарасенко, ми маємо постійно навчатися і ставати більш гендерночутливими, включати критичне мислення і видозмінювати цінності, на яких робимо акценти. 

_________________

Захід відбувся в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

Партнером в організації медіа-кав'ярні стала Запорізька обласна організація НСЖУ.

 

Архів

2021
березня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook