You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Іти в політику зараз, аби наступним поколінням жінок було легше

Про те, з якими стереотипами доводиться стикатися жінкам, котрі вирішили бути активними в політичному житті, і чому, попри це, їм варто брати участь у виборах до місцевих рад, а також про те, як журналістам/журналісткам не поширювати сексистський контент про політикинь, ішлося на Гендерній медіа-кав’ярні, яку організував днями Ужгородський прес-клуб.

Директорка Закарпатського обласного центру гендерної освіти при УжНУ Мар’яна Колодій зауважила, що не є прихильницею квот, адже переконана, що рівне представництво жінок і чоловіків у радах різних рівнів має бути нормою. Однак з огляду на ситуацію вбачає у квотах позитив: "Ми побачимо у списках більше жінок, хоча їх було і так немало на рівні міських, сільських та селищних рад. Але, коли почали утворюватися ОТГ, почалася зворотна хвиля. Там де мова йде про реальні кошти, бюджети, де з’являється інтерес, жінок від влади почали відсувати».

За словами пані Мар'яни, попри сексизм, із яким стикаються політикині, участь жінок у виборах сьогодні - це досвід для них самих, якого вони не мали раніше і завдяки якому буде набагато легше приймати рішення про балотування в наступних виборах. 

Власне, якраз у цьому закладена ідея підтримки жінок - їхніми чоловіками, родинами, іншими чоловіками і жінками. Однак одну з найбільших проблем, окрім сексизму, експертка вбачає внутрішню мізогінію: «Логічно було б, коли б жінки підтримували жінок. Але на практиці часто навпаки, жінки тиснуть на жінок. Ми не вміємо підтримувати інших жінок. Це помітна проблема солідаризації і нам треба буде щонайменше 3 виборчі кампанії, щоб жінки закріпилися як кандидатки та мали підтримку від жіноцтва». 

Виборчі квоти, які запроваджені на цьогорічних місцевих виборах на рівні 40%, сприятимуть видимості жінок у політиці, адже, як зауважила комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ольга Беца, виборча комісія може не зареєструвати партійні списки, якщо не дотримано квоти: «У кожні п’ятірці повинен бути мінімум 2 жінок. У цьому контексті часто запитують, чи не може бути таке, у політику потраплять випадкові жінки. Імовірність того, що потраплять випадково жінки така ж, як і у відношенні до чоловіків».

Анжела Бабкіна - радниця з питань ВПО в Закарпатський області - котра вже має досвід участі у виборчих перегонах, наголосила: «Це був 2015 рік, я знала що буду непрохідна, але мені було цікаво мати досвід у Закарпаття, познайомитися з людьми. Сьогодні ви робите те, що жінкам наступних поколінь буде робити легше».

_________________

Захід відбувся в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку

 

Архів

2021
лютого
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook