You are here:
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Гармонійне поєднання жіночих і чоловічих рис - ідеал людини

Мабуть, багатьом із нас доводилося чути, що: 

 • хлопці можуть краще вирішити проблемну ситуацію і мислять логічніше,
 • дівчата психологічно чутливіші до атмосфери, в якій живуть, беруть близько до серця біль і страждання інших,
 • дівчата краще вміють висловлювати свої думки, ніж хлопці,
 • хлопці агресивніші за дівчат,
 • дівчата слухняніші за хлопців, тощо.

Однак, як стверджують різноманітні дослідження (та й наш життєвий досвід), це - всього лише стереотипи. Діти народжуються без особливих відмінностей (якщо не брати до уваги фізіологічні ознаки та особливості характеру): однаково цікавляться довкіллям, пізнають світ через тактильні відчуття, відстоюють право на своє (іграшку, простір), однаково реагують на біль і радіють... Однак уже процес їхньої соціалізації, що починається із сім’ї і продовжується в дитячому садочку, школі, вузі, на вулиці, проводить чітку межу між чоловіками і жінками: кому можна поплакати, які професії опановувати, яким видом спорту займатися, яку професію обирати, як поводити себе на прогулянках, тощо.


Детальніше...
 

Тренінг для медіа з питань психології гендерної відмінності

У Волинському прес-клубі відбудеться черговий тренінг із гендерної тематики, присвячений питанням психологічних особливостей людини та її гендерної соціалізації. Зокрема, увага буде зосереджена на таких моментах:

 • провідні чинники гендерної соціалізації особистості (що таке гендерна соціалізація, гендерні ролі, гендерні стереотипи, статево-рольові установки, гендерна ідентичність)
 • маскулінність/фемінність як статево типізована поведінка;
 • пихологія гендерних відмінностей.

Також учасники тренінгу матимуть можливість визначити рівень наявності в себе фемінних і маскулінних рис.

Тренінг проводитиме кандидат психологічних наук Алла Земба.

Дата і час зустрічі: 20 квітня, поч. об 11.00 (реєстрація з 10.30)

___________________________

Треніг відбудеться в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

Закон України про гендерну рівність, стереотипи й дискримінація в освіті...

Цим аспектам життя суспільства був присвячений черговий тренінг для волинських журналістів, які прагнуть розібратися в гендерній тематиці та її проявах у різних сферах.

Із 2007 року в Україні діє закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" (2866-IV від 08.09.2005), однак, за відсутності Державної програми на його реалізацію, він залишається майже недієвим. У листопаді 2012 року було схвалено концепцію такої програми, тож лишається сподіватися, що з її прийняттям ситуація почне змінюватися.

Детальніше...
 

Сексистська реклама — нецікава, неефективна та низькоякісна?

Сьогодні такі теми, як роль жінки та чоловіка, рівність-нерівність у правах, стосунки між статями, тіло, сексуальність — це точки у свідомості та підсвідомості, які можна нещадно експлуатувати, адже вони завжди тією чи іншою мірою є актуальними. І реклама експлуатує їх досить успішно, про що свідчить насиченість інформацією вулиць наших міст.

Але реклама, в якій використовують тіло жінки (чоловіка) або образливі фрази (наприклад, місце жінки — на кухні), називається сексистською.

Чит. далі

 

Про гендер у просвіті й освіті

У Луцьку відбудеться другий тренінг із комплексу тренінгів для сучасних і майбутніх представників волинських медіа, присвяченого гендерній тематиці. Цього разу йтиметься про гендер у просвіті громадян і освітній сферах, гендерні стереотипи, законодавчі аспекти гендерної рівності і використання їх у роботі мас-медіа, тощо. Крім того, учасники дізнаються про гендерний музей і гендерний кінозал, а також спробують практично вирішити життєві головоломки в рамках тематики.

Тренінг відбудеться 30 березня, у суботу. Реєстрація о 10.30. Початок - 11.00.

_______________________________

Треніг відбудеться в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

На Волині з’явиться когорта медіа-експертів із гендерних питань

Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром розпочали підготовку експертів із питань гендерної політики. Вперше ними стануть представники медійного середовища Волині, а також майбутні журналісти.

Для претендентів на отримання цього статусу заплановано серію різнотематичних тренінгів, зустрічей у форматі гендерної кавярні та конкурс журналістських матеріалів, у яких тою чи іншою мірою буде порушуватися гендерна проблематика.

Детальніше...
 

Тренінг для волинських журналістів «Гендерна абетка: я-суспільство-влада»

Волинський прес-клуб і Гендерний центр запрошують журналістів волинських медіа на перший тренінг з гендерної тематики, який відбудеться 16 березня і буде присвячений розумінню самого поняття "гендер", законодавчим аспектам гендерної політики в Україні та питанням її утвердження на державному рівні.

Основна мета тренінгу - розібратися з термінологією гендеру, побачити законодавче його закріплення і подивитися на сучасні гендерні проблеми Волинської області. Окрім теоретичної інформації, тренінг передбачає і практичний аспект, який допоможе краще розібратися в темі.

Початок тренінгу о 12.00. Місце зустрічі - приміщення Волинського прес-клубу.

Про свою участь просимо повідомити на електронну пошту прес-клубу ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), або за номерами телефонів: 72-45-48, 066-203-50-31, 063-11-96-797.

___________

Тренінг відбудеться в рамках проекту «Ґендерна абетка для медіа», підтриманого “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Інтерньююз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

 

Жіноче обличчя волинської журналістики: у Луцьку презентовано Гендерну медіа-карту Волині

Вперше на Волині розроблено медіа-карту, в якій зафіксовано кількісний і статевий склад творчих колективів регіональних медіа. Авторами ідеї є Волинський прес-клуб і Гендерний центр, які мали на меті підтвердити або спростувати думку про те, що сучасна журналістика – жіноча професія. 

Згідно отриманих даних, в інтернет-виданнях сьогодні працює 79% жінок і 21% чоловіків, у друкованих ЗМІ – 70% жінок і 30% чоловіків, і лише в електронних простежується паритет –50х50. Загалом 71% журналістів на Волині складають жінки, що в кількісному еквіваленті становить 219 осіб (загальна кількість медійників – 310 осіб) (повна версія медіа-карти – в прикріпленому файлі).

Одна з причин того, що волинська журналістика має жіноче обличчя, на думку учасників прес-конференції, полягає в економічній складовій. Адже й досі в українському суспільстві побутує усталене (стереотипне) уявлення, що чоловік має утримувати сім’ю, а журналістика сьогодні, принаймні на рівні невеликих міст і містечок, – низькооплачувана професія. Іншою причиною, припускають представники волинських медіа, може бути поява в українських жінок більших можливостей для самореалізації, а журналістика – це один із інструментів публічності.

Детальніше...
 

Волинські журналісти по-різному розуміють поняття ґендеру

У рамках проекту Волинського прес-клубу і Ґендерного центру "Ґендерна абетка для медіа" відбулося перше фокус-групове дослідження щодо сприйняття і розуміння волинськими журналістами ґендерної тематики. 

Детальніше...
 

На Волині з’явиться ґендерна медіа-карта і ґендерна абетка для медіа

Це стане можливим завдяки спільним зусиллям громадських організацій «Волинський прес-клуб» і «Ґендерний центр» у рамках програми «Український медійний проект (У-Медіа)», що виконується Інтерньюз Нетворк (Internews Nenwork).

Проект «Ґендерна абетка для волинських медіа» покликаний вивчити рівень ґендерної чутливості журналістів, ознайомити їх із основами ґендерної політики в Україні та за кордоном, проявами в різних сферах життя суспільства, дати можливість поспілкуватися з відомими громадськими лідерками і проявити себе як фахівців із ґендерних питань.

Зокрема, проектом передбачено:

1) проведення фокус-групових досліджень;

2) проведення порівняльного контент-аналізу журналістських матеріалів;

3) формування «Ґендерної медіа-карти Волині»;

4) організація та проведення тренінгів із ґендерної проблематики;

5) організація та проведення бар-кемпів «Ґендерна кав’ярня» з відомими регіональними і всеукраїнськими громадськими лідерами та лідерками;

6) проведення конкурсу журналістських матеріалів на ґендерну тематику у різних сферах і визначення кращих робіт;

7) видання збірника-порадника «Ґендерна абетка для медіа».

Виконавці проекту не мають на меті переконати в існуванні єдино правильного погляду на поняття ґендеру, а прагнуть надати якомога повнішу інформацію, можливість по-іншому подивитися на ту чи іншу проблему і спонукати аналізувати й робити власні висновки щодо теми. Також вони відкриті до діалогу і конструктивних пропозицій, однак уникатимуть відвертих провокацій і "мови ворожнечі". 

 
Сторінка 17 з 17

Архів

2022
червня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook