Вівторок, 05 червня 2018, 10:07
Круглий стіл, присвячений питанням рівня обізнаності споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів, захисту прав споживачів послуг і вкладників банків, а також повернення коштів вкладникам збанкрутілих банків, відбудеться 8 червня 2018 р. з 10:30 до 12:30 у Львівському прес-клубі за адресою м.Львів, пр-т Шевченкa, 11, 2-й поверх.

Участь у заході візьмуть:
- Тамара Смовженко, д.е.н., професорка, консультантка Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»;
- Людмила Шапран, провідна фахівчиня відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- Олеся Шніцер, провідна професіоналка відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- Катерина Загривенко, представниця компанії InMind, що проводила опитування;
- Віктор Гальчинський, керівник прес-служби ПАТ «Кредобанк».
Комплексне загальнонаціональне репрезентативне опитування «Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів – 2017» було проведене на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Трансформація фінансового сектору» у грудні 2017 року. Загалом було опитано 2006 українців віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна структурі генеральної сукупності за розміром населеного пункту та географією, розмір теоретичної похибки не перевищує 2,2%.
Проведене дослідження мало на меті визначити рівень поінформованості споживачів фінансових послуг України, у тому числі жителів західного регіону, про вітчизняну систему гарантування вкладів та, зокрема, дати відповіді на запитання:
- Що знають українці про діючу систему гарантування вкладів?
- Чи зберігають свої кошти в банках, на що зважають при виборі банку?
- Яку суму вважають достатньою для відшкодування вкладникам банків?
До участі в заході запрошуються журналіст/к/и волинських медіа. Просимо повідомити про бажання взяти участь до 14:00 6 червня за тел.: (066) 203-50-31, або e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Додаткову інформацію про засідання Львівського прес-клубу можна отримати за телефонами: (044) 490 6988/90, (050) 331 8761, (067) 670 7730
Понеділок, 28 травня 2018, 14:31

Відеоміст щодо процесу роздержавлення волинськийх і сумських комунальних медіа відбудеться 29 травня о 14.00.
Учасники й учасниці зустрічі:
- у Луцьку - координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, головна редакторка газети «Селянське життя» (смт Локачі Волинської області) Ірина Романюк, а також долучиться до спілкування головний редактор "Волинської газети" Володимир Данилюк;
- у Сумах - координаторка Сумського прес-клубу Алла Федорина та юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор Федоренко.
Запитання до учасників спілкування можна надіслати наперед за адресами:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Спілкування у Луцьку забезпечує "12 канал" (на каналі YouTube), у Сумах - навчальна телерадіостудія кафедри журналістики і філології Сумського державного університету.
__________
Відеоміст відбувається в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Понеділок, 26 березня 2018, 00:43
На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО. «Газета на завершальному етапі реформування. Чи має право голова райради вимагати документи про фінансово-господарську діяльність та зобов’язати звітувати головного редактора на сесії райради?» – Стаття 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає статус і обсяг повноважень голови районної ради. Голова ради не підміняє собою раду, і не має повноважень приймати рішення, які належать до компетенції ради. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій ради. Рішення ради з будь-якого питання приймаються на її пленарному засіданні шляхом голосування. Таким чином, якщо районна рада не надала своїм рішенням повноважень голові ради витребувати документи про фінансово-господарську діяльність чи вимагати звіту головного редактора, то голова ради не має права ставити такі вимоги. Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Засновниками вашої редакції, як вбачається з державного реєстру, є районна рада, районна державна адміністрація і трудовий колектив. Тому у вашому випадку необхідно виходити з положень Статуту вашої редакції. Статут суб’єкта господарювання – це основний локальний нормативно-правовий акт, що містить положення, які застосовуються в процесі діяльності суб’єкта господарювання протягом усього часу його існування. Він набирає чинності з моменту державної реєстрації суб’єкта господарювання і діє до ліквідації та виключення останнього з державного реєстру підприємств і організацій України. Саме в Статуті буде зазначається вищий орган підприємства, порядок прийняття ним рішень, а також обов’язки виконавчого органу.
Запитання можна попередньо надсилати на електронну адресу –
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
____________________ Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
П'ятниця, 17 листопада 2017, 09:29
Юридичний тренінг для журналістів регіональних комунальних ЗМІ з питань роздержавлення відбудеться 20 листопада в м. Тернопіль.
Тренерами будуть відомі в Україні медіа-юристи з Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова та Ігор Федоренко, який уже зараз надає консультації по гарячій телефонній лінії (http://bit.ly/2AuTzwr)
У програмі - питання щодо підготовки статутних документів для перетворення, розподілу часток статутного капіталу, права членів трудового колективу редакції газети на участь у реформуванні, розгляд судової практики щодо процесу реформування тощо.
________________
Тренінг проводиться у рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Четвер, 29 червня 2017, 15:06
Згідно моніторингу регіональних медіа, індекс гендерної чутливості житомирських медіа – один із найнижчих в Україні – 23%. Що вплинуло на цей показник? Хто найчастіше фігурує в публікаціях місцевих видань – жінки чи чоловіки – і при висвітленні яких тем? Чим зумовлений вибір осіб, які коментують подію чи дають експертну оцінку фактам і явищам? Як розпізнавати і не використовувати стереотипні образи і для чого нам фемінітиви?

Про ці та інші питання йтиметься під час першої в Житомирі гендерної медіа-кав’ярні, яка відбудеться 03 липня 2017 року (понеділок) о 15.00 год. у приміщенні кав’ярні «Теретенія» за адресою м. Житомир, вул.Пушкінська,24
На зустрічі буде презентовано також:
- результати гендерного моніторингу житомирських медіа,
- індекс гендерної чутливості українських медіа, сформований уперше в Україні (за результатами аналізу 90038 публікацій у 220 друкованих та інтернет-виданнях 22 областей)
- посібник «Гендерна абетка для медіа».
Захід відбудеться за участі:
- Оксани Ярош – гендерної експертки, експертки проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» (Луцьк)
- Богдани Стельмах – координаторки Волинського прес-клубу, керівниці проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» (Луцьк)
- Ірини Новожилової – голови Житомирського прес-клубу.
До участі в медіа-кав’ярні запрошуються журналістки/журналісти житомирських медіа, громадські активістки/активісти, яким цікава дана тематика.
Під час зустрічі на учасників/учасниць чекає смачна кава/чай і тістечка.
Для реєстрації та додаткової інформації звертайтеся, будь ласка, до Ірини Новожилової за тел.: (067) 410-49-58, e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
.
_________________
Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)
|