You are here: Головна Проекти Гендер і медіа
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Вперше в Україні відбулися Гендерні форуми для регіональних медіа

Перші регіональні Гендерні медіа-форуми відбулися впродовж липня-серпня в чотирьох містах України – Харкові, Тернополі, Миколаєві та Києві. Вони стали підсумком дворічного проекту Волинського прес-клубу, реалізованого у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України, який мав на меті підвищення рівня гендерної  чутливості регіональних медіа.

Гендерний медіа-форум у Києві

Під час форумів ішлося про важливість гендерного підходу в журналістських матеріалах, різні прояви стереотипного сприйняття та відтворення в медіа соціальних ролей жінок і чоловіків, а також звучали рекомендації щодо формування недискримінаційного контенту.

Зокрема, про важливість гендерного підходу на державному рівні розповідала експертка з оцінки гендерного впливу Світлана Гаращенко; докторка соціологічних наук і гендерна дослідниця Олена Стрельник зупинилася на питанні маніпуляцій навколо теми «кризи сім’ї»; докторка історичних наук, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії Оксана Кісь розповіла про жіночу історію поза образами «жертви-героїні-берегині»; громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати Анастасія Мельниченко розвінчала міфи про фемінізм. Журналісти і журналістки північних областей України мали можливість відвідати у Харкові єдиний у Східній Європі Музей жіночої та гендерної історії, екскурсію яким провела його директорка, очільниця Центру гендерної культури, тренерка з гендерної політики Тетяна Ісаєва.

На зустрічах було презентовано розроблений Волинським прес-клубом Порадник із гендерної чутливості медіа, в якому подано інформацію про результати гендерного моніторингу матеріалів регіональних медіа та Індекс їх гендерної чутливості, приклади стереотипного та сексистського коненту, приклади вживання фемінітивів та обґрунтування, що варто і чого не варто робити при підготовці журналістських матеріалів.

Як зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, «рівень гендерної чутливості регіональних медіа ще не є достатнім, однак уже сьогодні є ряд видань, які можуть бути взірцем для інших у побудові недискримінаційного контенту.  Більше того, близько ста журналісток і журналістів задекларували свою готовність дотримуватися гендерного балансу в своїх матеріалах, не вживати стереотипні образи й сексистський контент і використовувати фемінітиви на позначення посад, професії, видів діяльності жінок. Ми чудово розуміємо, що раптові зміни в усій медіа-сфері відбутися не можуть, однак ті кроки, які здійснюють журналістки і журналісти сьогодні, є хорошим показником прогресивного розвитку».

Більше фото - на сторінці прес-клубу у Facebook

______________

Форуми відбулися в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 

 

 

Близько сотні журналісток/-ів - за гендерну чутливість медіа

Близько сотні журналісток і журналістів регіональних медіа засвідчили свою готовність продукувати гендернонедискримінаційний контент. Під час зустрічей у форматі гендерних медіа-кав'ярень, організованих Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України упродовж 2017-2018 рр. у 22 областях, вони підписали Декларацію гендерночутливої журналістики. 

У ній ідеться про "готовність дотримуватися гендерного балансу в публікаціях, не використовувати гендерностереотипного і сексистського коненту, вживати фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності жінок".

"Дуже важливо, аби ми вибудовували недискримінаційний простір, зокрема - за ознакою статі, - зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах. - І медіа, які, з одного боку, відображають загальний стан суспільства, певні його маркери і світоглядні норми, з іншого боку, виконують інформаційну та виховну функції, впливають на формування світогляду кожної людини, а отже - значною мірою відповідають за те, яким чином те суспільство реагує на відмінності".

«Починати зміни треба на індивідуальному рівні, зі зміни свідомості журналістів і журналісток, редакційної політики медіа, - переконана гендерна експертка, голова Гендерного центру Волині Оксана Ярош. - Чудово, що є чимала кількість тих, хто вже формує недискримінаційний контент. Запрошуємо всіх інших журналістів і журналісток долучатися до нашої ініціативи і формувати гендерночутливий медіа-простір».

Список журналістів/журналісток, які підписали Декларацію

Підписати Декларацію гендерночутливої журналістики можна за посиланням - http://bit.ly/2DuHMQn 

Також ви можете ознайомитися з Індексом гендерної чутливості регіональних медіа, отриманим за результатами моніторингу журналістських матеріалів друкованих та інтернет-видань 22 областей України.

____________

Проект "Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики" реалізовано Волинським прес-клубом і Гендерним центром Волині у партнерстві з Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки Програми «У-Медіа» (Інтерньюс), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.


 

"Дотримання гендерного балансу – одна зі складових стандартів журналістики". У Миколаєві відбувся Гендерний медіа-форум

Третій Гендерний форум регіональних медіа відбувся днями у Миколаєві. Участь у ньому взяли журналістки і журналісти херсонських кіровоградських, одеських і миколаївських ЗМІ. 

Спікерками форуму були: Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка; Богдана Стельмах  координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»; Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології»; Світлана Гаращенко — експертка з оцінки гендерного впливу; Наталія Делієва - голова ГО "Асоціація жінок України "Дія".

На зустрічі йшлося, зокрема, про те, чому гендерний підхід важливий і необхідний в усіх сферах, про роль медіа у поширенні панік навколо "кризи сім'ї", сучасний жіночий громадський активізм. Також було презентовано результати гендерного моніторингу журналістських матеріалів, мапа найбільш гендерночутливих регіональних медіа і Порадник із гендерної чутливості українських медіа.

Як зазначила Богдана Стельмах, "дотримання гендерного балансу – одна зі складових стандартів журналістики. З іншого боку, це дає можливість чоловікам і жінкам бути видимими в своїх професіях, діяльності, видах зайнятості тощо».

Незважаючи на загрозу із боку праворадикалів, захід відбувся великою мірою завдяки охороні поліції, за що всі ми щиро вдячні. 

Більше фото - на сторінці прес-клубу у Facebook

______________

Форум відбувся в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 

Гендерний форум для регіональних медіа Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької та Житомирської областей

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині, Незалежна громадська мережа прес-клубів України та Програма «У-Медіа» (Інтерньюс) запрошують журналісток і журналістів Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Житомирської областей на четвертий Гендерний медіа-форум, який відбудеться 17 серпня 2018 р. у Києві.

Учасниці заходу:

 • Світлана Гаращенко – експертка з оцінки гендерного впливу;
 • Оксана Кісь – докторка історичних наук, ст. наук. співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії;
 • Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота»;
 • Настя Мельниченко – голова ГО «Студена», громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати й однойменної книги для підлітків;
 • Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка;
 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Також у програмі:

 • презентація порадника «Гендерна чутливість українських медіа» (усі учасники й учасниці матимуть змогу отримати його безкоштовно);
 • нагородження учасників/учасниць цьогорічного Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

Орієнтовна тривалість Форуму – з 11:30 до 18:00. Час і місце зустрічі всім учасникам/учасницям буде повідомлено додатково.

Усім учасницям/учасникам Форуму буде компенсовано вартість проїзду і забезпечено каву-брейк.

Про участь у Форумі просимо до 12 серпня повідомити регіональних координаторок:

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс)

 

Гендерний форум для регіональних медіа Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Кіровоградської областей

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині, Незалежна громадська мережа прес-клубів України та Програма «У-Медіа» (Інтерньюс) запрошують журналісток і журналістів Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Кіровоградської областей на третій Гендерний медіа-форум, який відбудеться 16 серпня 2018 р. у Миколаєві.

Учасниці заходу:

 • Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота»;
 • Наталія Делієва – голова ГО «Асоціація жінок України «Дія», директорка БО «Перший благодійний театральний фонд»;
 • Світлана Гаращенко – експертка з оцінки гендерного впливу;
 • Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка;
 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Також у програмі:

 • презентація порадника «Гендерна чутливість українських медіа» (усі учасники й учасниці матимуть змогу отримати його безкоштовно);
 • нагородження учасників/учасниць цьогорічного Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

Орієнтовна тривалість Форуму – з 12:00 до 17:30.

Час і місце зустрічі всім учасникам/учасницям буде повідомлено додатково.

Усім учасницям/учасникам Форуму буде компенсовано вартість проїзду і забезпечено каву-брейк.

Про участь у Форумі просимо до 10 серпня повідомити регіональних координаторок:

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс)

 

«Аби розуміти одні одних, потрібно знати одні про одних»: у Тернополі відбувся другий Гендерний медіа-форум

Гендерний форум для журналістів/журналісток західних областей України відбувся днями у Тернополі. Разом з відомими експертами розмовляли про гендерні стереотипи і відповідальність медіа у поширенні недискримінаційного контенту.

Зокрема, докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця Олена Стрельник зупинилася на питанні ролі медіа у поширенні панік навколо теми «кризи сім’ї», докторка історичних наук, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії Оксана Кісь розповіла про жіночу історію поза образами жертви-героїні-берегині, а міфи про фемінізм розвінчувала громадська активістка Настя Мельниченко.

Для збільшення - клікніть на зображенні

Детальніше...
 

У Харкові відбувся перший Гендерний форум для регіональних медіа

Перший в Україні Гендерний форум для харківських, сумських, дніпропетровський, полтавських, донецьких і луганських медіа відбувся 13 липня у Харкові. Його учасниці й учасники мали нагоду поспілкуватися з відомими в Україні гендерними експертками та активістками.

Голова Харківського прес-клубу Людмила Доля відкриває Форум

Детальніше...
 

Гендерний форум для регіональних медіа Тернопільської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині, Незалежна громадська мережа прес-клубів України та Програма «У-Медіа» (Інтерньюс) запрошують журналісток і журналістів Тернопільської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей на Гендерний медіа-форум, який відбудеться 20 липня 2018 р. у Тернополі.

Учасниці заходу:

 • Оксана Кісь – докторка історичних наук, ст. наук. співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії;
 • Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота»;
 • Настя Мельниченко – голова ГО «Студена», громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати й однойменної книги для підлітків;
 • Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка;
 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Також у програмі:

 • презентація порадника «Гендерна чутливість українських медіа» (усі учасники й учасниці матимуть змогу отримати його безкоштовно);
 • нагородження учасників/учасниць Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

 Орієнтовна тривалість Форуму – з 12:00 до 17:30. Час і місце зустрічі всім учасникам/учасницям буде повідомлено додатково.

 Усім учасницям/учасникам Форуму буде компенсовано вартість проїзду і забезпечено каву-брейк.

Про участь у Форумі просимо до 13 липня повідомити регіональних координаторок:

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс)

 

Гендерний форум для регіональних медіа Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Полтавської, Донецької та Луганської областей

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині, Незалежна громадська мережа прес-клубів України та Програма «У-Медіа» (Інтерньюс) запрошують журналісток і журналістів Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Полтавської, Донецької та Луганської областей на Гендерний медіа-форум, який відбудеться 13 липня 2018 р. у Харкові.

Учасниці заходу:

 • Тетяна Ісаєва - директорка єдиного у Східній Європі Музею жіночої та гендерної історії, Центру гендерної культури, тренерка з гендерної політики;
 • Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота»;
 • Настя Мельниченко – голова ГО «Студена», громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати й однойменної книги для підлітків;
 • Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка;
 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Також у програмі:

 • візит у Музей жіночої та гендерної історії;
 • презентація порадника «Гендерна чутливість українських медіа» (усі учасники й учасниці матимуть змогу отримати його безкоштовно);
 • нагородження учасників/учасниць Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

Орієнтовна тривалість Форуму – з 12:00 до 17:30. Час і місце зустрічі всім учасникам/учасницям буде повідомлено додатково.

Усім учасницям/учасникам Форуму буде компенсовано вартість проїзду і забезпечено каву-брейк.

Про участь у Форумі просимо до 6 липня повідомити регіональних координаторок:

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс)

 

На шляху до гендерночутливих медіа: Одеса

Матеріал у процесі наповнення

 
Сторінка 1 з 9

Архів

2019
січня
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook