You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Не більше, ніж у третині випадків жінки виступають експертками або є героїнями публікацій волинських медіа

Такий висновок другої хвилі гендерного моніторингу, який відбувався впродовж 10-16 квітня 2023 року. Якщо порівнювати із першою хвилею (13-19 лютого 2023 року), то загалом результати суттєво не змінились, однак у деяких видань дещо знизились.

Для збільшення натисніть на зображенні

Моніторинг здійснювався з метою визначення ключових тематик публікацій, в яких присутні жінки та чоловіки,  встановлення співвідношення експертів/експерток та героїв/героїнь у публікаціях, відповідно, визначення індексу гендерної чутливості волинських ЗМІ. Також важливим аспектом моніторингу було вживання у публікаціях фемінітивів та наявність контенту, який ретранслює гендерні стереотипи.

Детальніше...
 

Менше контенту про війну, низький % жінок, але збільшення % фемінітивів: результати моніторингу локальних медіа у квітні 2023 р.

Кількість публікацій, які тою чи іншою мірою стосуються життя країни у стані війни, порівняно з лютим знизилася на 8%. Кількість жінок як експерток (тих, хто коментує, чию думку, висловлювання поширюють) не змінилася і становить усього 26%. Такими є дані гендерного моніторингу матеріалів локальних медіа 24 областей України (підконтрольних), проведеного 10-16 квітня цього року. 

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 

Конкурс світлин на гендерну тематику #проЖиття війни

Волинський прес-клуб і Гендерний центр Волинської області оголошують Конкурс документальних фотографій, які відображають вплив війни в Україні на жінок і чоловіків, увиразнюють соціальну та гендерну проблематику під час воєнного стану.

Зокрема, це можуть бути світлини про участь жінок у захисті країни, волонтерство жінок і чоловіків в Україні і за кордоном, материнство у час війни  / відповідальне батьківство, професійну реалізацію всупереч викликам воєнного часу і стереотипним уявленням про ролі жінок і чоловіків у суспільстві тощо.

Участь у конкурсі можуть взяти журналісти/журналістки, пресофіцери/-офіцерки, волонтери/волонтерки, громадські активісти/активістки та інші громадяни й громадянки, які проживають в Україні та вимушено – за її межами.

Детальніше...
 

Запрошуємо регіональні медіа до участі в проєкті з гендерночутливої журналістики

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та INTERNEWS EUROPE  запрошують головних редакторів/редакторок, журналістів/журналісток локальних і гіперлокальних медіа до участі в проєкті з гендерночутливої журналістики.

Програма передбачає 6 офлайн/онлайн семінарів з актуальних проблем у сфері гендерної рівності та піврічний менторський супровід діяльності 10 редакцій, зокрема – у створенні контенту і розробці/оновлення редакційних політик.

Перша зустріч відбудеться наприкінці квітня цього року у Львові.

Відібрані учасники/учасниці отримають детальну інформацію про проект, а також фінансову підтримку на створення матеріалів з гендерної тематики в межах інших проектів прес-клубу.

Основним критерієм відбору буде мотивація щодо участі в проекті і бажаних змін – особистих, редакційних або/і суспільства. Перевагу матимуть ті медіа, які ще не брали участі в проєктах Волинського прес-клубу з гендерної чутливості.

Для участі в проєкті просимо заповнити онлайн-заявку: https://bit.ly/42BnhwR

Останній термін зголошення – 16 квітня 2023 р. включно.

Якщо у вас виникатимуть питання – пишіть, будь ласка, на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

***

!!! Зауважимо, що у серпні 2022 року Уряд України схвалив Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2030 року. Однією з її цілей є забезпечення гендерної рівності у медійній сфері.

____________

Проєкт реалізовує Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за сприяння проєкту «Підтримка сталості українських медіа», що фінансується Швецією та реалізується міжнародною організацією Internews Europe.

 

Чоловіки воюють, а жінки волонтерять? Яким був контент волинських медіа у лютому 2023 р.: гендерний аспект

Лише у третині публікацій волинських інтернет-видань та друкованих ЗМІ жінки виступають експертками або є героїнями. Такий висновок першої хвилі гендерного моніторингу, який відбувався впродовж 13-19 лютого 2023-го року.

Моніторинг здійснювався з метою визначення ключових тематик публікацій, в яких присутні жінки та чоловіки,  встановлення співвідношення експертів/експерток та героїв/героїнь у публікаціях, відповідно, визначення індексу гендерної чутливості волинських ЗМІ. Також важливим аспектом моніторингу було вживання у публікаціях фемінітивів та наявність контенту, який ретранслює гендерні стереотипи.

Серед волинських інтернет-видань проаналізовано контент «Волинських Новин», «Волинь 24», «ВолиньPost», «Район. Луцьк», «Перший канал соціальних новин». Найвищий індекс гендерної чутливості серед зазначених інтернет-видань за результатами моніторингу – у «Район. Луцьк» (56%), у публікаціях якого в 37% випадків жінки виступають експертками та у 38% публікацій фігурують як героїні. Наступним інтернет-виданням  за гендерною чутливістю є «Перший канал соціальних новин» (індекс 53%), де експертки та героїні присутні у 36% та 37% відповідно. Третю позицію посідає «ВолиньPost» (48%), експертки та героїні  – 26% та 27% відповідно. Четверту позицію займає «Волинь 24» (індекс гендерної чутливості – 48%), присутність експерток  та героїнь у публікаціях – по 29%. Найменш гендерночутливим інтернет-виданням за моніторинговий період, відповідно до результатів, є «Волинські Новини» (індекс – 42%), експертки та героїні – 22% та 28% відповідно.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 

Майже половина матеріалів регіональних медіа - про війну і домінують у них чоловіки

Такими є дані першої хвилі цьогорічного моніторингу регіональних медіа 24 областей України, який провели Волинський прес-клуб у партнерстві з мережею пресклубів та медіаорганізацій України. Загалом із 13 по 19 лютого було проаналізовано більше 20 тис. публікацій у друкованих та онлайн-виданнях областей і обласних центрів.

Матеріали, об'єднані однією темою - Війна, - склали 47%. Ішлося в них про різні сфери суспільного життя країни: політичні рішення на місцевому та міжнародному рівнях, візити політиків, інформацію про бойові дії - перемоги і втрати, волонтерську участь цивільних, медичну і соціальну допомогу тощо.

Для перегляду натисніть на зображенні

Детальніше...
 

Завжди на часі. Відбулася XІ Гендерна медіашкола

В умовах блекаутів, повітряних тривог і відсутності зв'язку відбулася ХІ Гендерна медіашкола для журналістів/журналісток локальних медіа України, організована Волинським прес-клубом за підтримки Медійної програми в Україні Internews. 

Вона є одним із важливих етапів співпраці з 20 друкованими та онлайн-виданнями із різних областей України, яка спрямована на підвищення рівня гендерної чутливості журналістів/журналісток і створення ними контенту на гендерну тематику.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 

Запрошення до співпраці зі створення контенту на гендерну тематику

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та Медійна програма в Україні (Internews) запрошують журналістів/журналісток локальних друкованих та інтернет-видань України до співпраці у створенні матеріалів на гендерну тематику і розвитку гендерночутливих медіа.

Питання рівності жінок і чоловіків, емансипації і видимості жінок, гендернозумовленого насильства і сексизму, упередження та дискримінації з початком повномасштабного вторгнення нікуди не зникли. Вони були і залишаються на часі.

© Shutterstock / Xooro

До партнерства буде запрошено 20 медій, які ще не були нашими партнерами, але продемонструють бажання та спроможність реалізувати окреслені завдання.

Співпраця складатиметься з кількох етапів:

1-й – навчальний: обраних учасників/учасниць буде запрошено до участі у Гендерній медіа-школі, яка відбудеться в грудні 2022 р. у форматі онлайн (передбачається 4 модулі по 2-4 години)

2-й – напрацювання політик гендерної чутливості медіа (грудень 2022 - січень 2023 рр.)

3-й – написання тематичних матеріалів (у січні – березні 2023 р. учасник/учасниці проєкту менторську, експертну, редакторську та фінансову підтримку на створення щонайменше трьох публікацій).

Подати заявку для участі в партнерській програмі можна до 11 грудня включно, заповнивши електронну форму: http://bit.ly/3VxwIJj

____________

Проєкт «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Як створювати чутливий контент, не гламуризувати війну і чому це важливо

Цим питанням було присвячено кілька тематичних зустрічей на сьомому West media forum-і, що відбувся в Луцьку 18-19 листопада. Він зібрав більше 100 журналістів і журналісток із різних регіонів України, аби обговорити проблемні питання інформаційного фронту.

"Amore, more, ore, re" - ключова тема, яка в перекладі з латинської означає "Любов, характер, слова, дії". Тож про відданість журналістській справі, монетизацію, солідарність і як вижити в час війни і говорили учасники й учасниці форуму.

Детальніше...
 

Війна, домашнє насильство і безробіття – основні загрози для українок сьогодні

Такими є дані опитування 35 редакторок і журналісток із різних регіонів України, проведеного Волинським прес-клубом у партнерстві з Центром журналістської солідарності НСЖУ міста Львова під час Гендерного медіа форуму 23-24 вересня цього року.

За словами колег, питання (не)безпеки на різних територіях України (зона бойових дій, окупована чи відносно безпечна) дещо відрізняється. Для більшої частини опитаних (54%) саме війна і загрози, які вона містить, є сьогодні найбільшою небезпекою. Фізичне і сексуальне насильство, психологічний тиск, загроза потрапити в рабство, маніпуляції і шантажу дітьми, втрата роботи тощо.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 
Більше статей...
Сторінка 1 з 19

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook