П'ятниця, 28 квітня 2023, 11:14
Такий висновок другої хвилі гендерного моніторингу, який відбувався впродовж 10-16 квітня 2023 року. Якщо порівнювати із першою хвилею (13-19 лютого 2023 року), то загалом результати суттєво не змінились, однак у деяких видань дещо знизились. 
Для збільшення натисніть на зображенні
Моніторинг здійснювався з метою визначення ключових тематик публікацій, в яких присутні жінки та чоловіки, встановлення співвідношення експертів/експерток та героїв/героїнь у публікаціях, відповідно, визначення індексу гендерної чутливості волинських ЗМІ. Також важливим аспектом моніторингу було вживання у публікаціях фемінітивів та наявність контенту, який ретранслює гендерні стереотипи.
Детальніше...
Середа, 26 квітня 2023, 16:33
Кількість публікацій, які тою чи іншою мірою стосуються життя країни у стані війни, порівняно з лютим знизилася на 8%. Кількість жінок як експерток (тих, хто коментує, чию думку, висловлювання поширюють) не змінилася і становить усього 26%. Такими є дані гендерного моніторингу матеріалів локальних медіа 24 областей України (підконтрольних), проведеного 10-16 квітня цього року. 
Для збільшення натисніть на зображенні
Детальніше...
Вівторок, 28 березня 2023, 22:39
Волинський прес-клуб і Гендерний центр Волинської області оголошують Конкурс документальних фотографій, які відображають вплив війни в Україні на жінок і чоловіків, увиразнюють соціальну та гендерну проблематику під час воєнного стану. 
Зокрема, це можуть бути світлини про участь жінок у захисті країни, волонтерство жінок і чоловіків в Україні і за кордоном, материнство у час війни / відповідальне батьківство, професійну реалізацію всупереч викликам воєнного часу і стереотипним уявленням про ролі жінок і чоловіків у суспільстві тощо.
Участь у конкурсі можуть взяти журналісти/журналістки, пресофіцери/-офіцерки, волонтери/волонтерки, громадські активісти/активістки та інші громадяни й громадянки, які проживають в Україні та вимушено – за її межами.
Детальніше...
Вівторок, 28 березня 2023, 18:26
Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та INTERNEWS EUROPE запрошують головних редакторів/редакторок, журналістів/журналісток локальних і гіперлокальних медіа до участі в проєкті з гендерночутливої журналістики.

Програма передбачає 6 офлайн/онлайн семінарів з актуальних проблем у сфері гендерної рівності та піврічний менторський супровід діяльності 10 редакцій, зокрема – у створенні контенту і розробці/оновлення редакційних політик.
Перша зустріч відбудеться наприкінці квітня цього року у Львові.
Відібрані учасники/учасниці отримають детальну інформацію про проект, а також фінансову підтримку на створення матеріалів з гендерної тематики в межах інших проектів прес-клубу.
Основним критерієм відбору буде мотивація щодо участі в проекті і бажаних змін – особистих, редакційних або/і суспільства. Перевагу матимуть ті медіа, які ще не брали участі в проєктах Волинського прес-клубу з гендерної чутливості.
Для участі в проєкті просимо заповнити онлайн-заявку: https://bit.ly/42BnhwR
Останній термін зголошення – 16 квітня 2023 р. включно.
Якщо у вас виникатимуть питання – пишіть, будь ласка, на e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
.
***
!!! Зауважимо, що у серпні 2022 року Уряд України схвалив Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2030 року. Однією з її цілей є забезпечення гендерної рівності у медійній сфері.
____________
Проєкт реалізовує Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за сприяння проєкту «Підтримка сталості українських медіа», що фінансується Швецією та реалізується міжнародною організацією Internews Europe.
Середа, 01 березня 2023, 19:09
Лише у третині публікацій волинських інтернет-видань та друкованих ЗМІ жінки виступають експертками або є героїнями. Такий висновок першої хвилі гендерного моніторингу, який відбувався впродовж 13-19 лютого 2023-го року.
Моніторинг здійснювався з метою визначення ключових тематик публікацій, в яких присутні жінки та чоловіки, встановлення співвідношення експертів/експерток та героїв/героїнь у публікаціях, відповідно, визначення індексу гендерної чутливості волинських ЗМІ. Також важливим аспектом моніторингу було вживання у публікаціях фемінітивів та наявність контенту, який ретранслює гендерні стереотипи.
Серед волинських інтернет-видань проаналізовано контент «Волинських Новин», «Волинь 24», «ВолиньPost», «Район. Луцьк», «Перший канал соціальних новин». Найвищий індекс гендерної чутливості серед зазначених інтернет-видань за результатами моніторингу – у «Район. Луцьк» (56%), у публікаціях якого в 37% випадків жінки виступають експертками та у 38% публікацій фігурують як героїні. Наступним інтернет-виданням за гендерною чутливістю є «Перший канал соціальних новин» (індекс 53%), де експертки та героїні присутні у 36% та 37% відповідно. Третю позицію посідає «ВолиньPost» (48%), експертки та героїні – 26% та 27% відповідно. Четверту позицію займає «Волинь 24» (індекс гендерної чутливості – 48%), присутність експерток та героїнь у публікаціях – по 29%. Найменш гендерночутливим інтернет-виданням за моніторинговий період, відповідно до результатів, є «Волинські Новини» (індекс – 42%), експертки та героїні – 22% та 28% відповідно. 

Для збільшення натисніть на зображенні
Детальніше...
Вівторок, 28 лютого 2023, 11:47
Такими є дані першої хвилі цьогорічного моніторингу регіональних медіа 24 областей України, який провели Волинський прес-клуб у партнерстві з мережею пресклубів та медіаорганізацій України. Загалом із 13 по 19 лютого було проаналізовано більше 20 тис. публікацій у друкованих та онлайн-виданнях областей і обласних центрів. Матеріали, об'єднані однією темою - Війна, - склали 47%. Ішлося в них про різні сфери суспільного життя країни: політичні рішення на місцевому та міжнародному рівнях, візити політиків, інформацію про бойові дії - перемоги і втрати, волонтерську участь цивільних, медичну і соціальну допомогу тощо. 
Для перегляду натисніть на зображенні
Детальніше...
Понеділок, 19 грудня 2022, 20:32
В умовах блекаутів, повітряних тривог і відсутності зв'язку відбулася ХІ Гендерна медіашкола для журналістів/журналісток локальних медіа України, організована Волинським прес-клубом за підтримки Медійної програми в Україні Internews. Вона є одним із важливих етапів співпраці з 20 друкованими та онлайн-виданнями із різних областей України, яка спрямована на підвищення рівня гендерної чутливості журналістів/журналісток і створення ними контенту на гендерну тематику. 
Для збільшення натисніть на зображенні
Детальніше...
Понеділок, 28 листопада 2022, 15:05
Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та Медійна програма в Україні (Internews) запрошують журналістів/журналісток локальних друкованих та інтернет-видань України до співпраці у створенні матеріалів на гендерну тематику і розвитку гендерночутливих медіа.
Питання рівності жінок і чоловіків, емансипації і видимості жінок, гендернозумовленого насильства і сексизму, упередження та дискримінації з початком повномасштабного вторгнення нікуди не зникли. Вони були і залишаються на часі.

© Shutterstock / Xooro До партнерства буде запрошено 20 медій, які ще не були нашими партнерами, але продемонструють бажання та спроможність реалізувати окреслені завдання.
Співпраця складатиметься з кількох етапів:
1-й – навчальний: обраних учасників/учасниць буде запрошено до участі у Гендерній медіа-школі, яка відбудеться в грудні 2022 р. у форматі онлайн (передбачається 4 модулі по 2-4 години)
2-й – напрацювання політик гендерної чутливості медіа (грудень 2022 - січень 2023 рр.)
3-й – написання тематичних матеріалів (у січні – березні 2023 р. учасник/учасниці проєкту менторську, експертну, редакторську та фінансову підтримку на створення щонайменше трьох публікацій).
Подати заявку для участі в партнерській програмі можна до 11 грудня включно, заповнивши електронну форму: http://bit.ly/3VxwIJj
____________
Проєкт «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews
Вівторок, 22 листопада 2022, 23:39
Цим питанням було присвячено кілька тематичних зустрічей на сьомому West media forum-і, що відбувся в Луцьку 18-19 листопада. Він зібрав більше 100 журналістів і журналісток із різних регіонів України, аби обговорити проблемні питання інформаційного фронту. "Amore, more, ore, re" - ключова тема, яка в перекладі з латинської означає "Любов, характер, слова, дії". Тож про відданість журналістській справі, монетизацію, солідарність і як вижити в час війни і говорили учасники й учасниці форуму. 
Детальніше...
П'ятниця, 30 вересня 2022, 11:32
Такими є дані опитування 35 редакторок і журналісток із різних регіонів України, проведеного Волинським прес-клубом у партнерстві з Центром журналістської солідарності НСЖУ міста Львова під час Гендерного медіа форуму 23-24 вересня цього року. За словами колег, питання (не)безпеки на різних територіях України (зона бойових дій, окупована чи відносно безпечна) дещо відрізняється. Для більшої частини опитаних (54%) саме війна і загрози, які вона містить, є сьогодні найбільшою небезпекою. Фізичне і сексуальне насильство, психологічний тиск, загроза потрапити в рабство, маніпуляції і шантажу дітьми, втрата роботи тощо. 
Для збільшення натисніть на зображенні
Детальніше...
|