You are here: Головна Проекти Гендер і медіа
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Запрошуємо до участі в Гендерній медіа-школі

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та «Медійна програма в Україні» (Internews) запрошують  журналістів/журналісток регіональних медіа до участі в першій Гендерній медіа-школі, яка відбудеться 12-14 квітня в м. Київ.

Метою Школи є підготовка фахівців/фахівчинь із гендерних питань, формування мережі гендерних медіа-експертів/експерток, поширення ідей гендерної рівності в регіональних медійних середовищах та серед їхньої цільової аудиторії.

Фото із сайту papodehomem.com.br

Організатори оберуть 20 журналістів/журналісток, котрі після завершення Школи отримають ресурсну підтримку на організацію тематичних заходів у своїх регіонах.

Для участі в Гендерній медіа-школі просимо заповнити онлайн-заявку.

Останній термін зголошення – 29 березня 2019 р. до 18:00

Проїзд, проживання та харчування для обраних учасників/учасниць забезпечують організатори.

Якщо у вас виникатимуть питання – пишіть, будь ласка, на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

____________

Гендерна медіа-школа відбуватиметься в межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

У волинських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

Для моніторингу гендерної чутливості волинських медіа, який проводився 11-17 лютого 2019 р., було обрано 5 інтернет-видань («ВолиньPost», «Волинські Новини», «Волинь 24», «Конкурент», «Район Луцьк») і 5 друкованих видань ( «Волинь-нова», «Твій вибір», «Вісник і К», «Волинська газета», «Луцький замок»). Кожне медіа аналізували за п’ятьма категоріями: тематикою (представленість чоловіків та жінок як експертів/експерток, героїв/героїнь), кількістю фемінітивів, наявністю стереотипних образів, сексизму в журналістських матеріалах та тематичних статей.

Загальна представленість жінок у волинських медіа у лютому 2019 року складає 32% (у друкованих – 31%, в інтернет-виданнях – 34%). В інтернет-виданнях та друкованих медіа загальна тенденція щодо залучення жінок як експерток і героїнь порівняно з 2017 роком змінилась у кращий бік. У моніторингу 2019 року жінки зображені експертками не лише у соціальній сфері, а й все частіше – у політиці та економіці. В онлайн-виданнях експертки представлені у матеріалах про освіту, культуру, волонтерство, соціальні теми. У друкованих ЗМІ експерток більше в матеріалах про культуру, медицину та політику. Зокрема, в політичних матеріалах експертки дають коментарі переважно як учасниці виборчого процесу, або ж представниці політикуму. Чоловіки у більшості прикладів стають експертами/героями у матеріалах про надзвичайні події (ДТП, злочини і т.п.), роботу органів місцевого самоврядування та політичних процесів (особливо усього, що стосується виборів) у сфері перевезень, темах політики й економіки, бізнес-аналітики, а також як експерти у реформі медицини та лікуванні.

Детальніше...
 

Гендерна чутливість регіональних медіа: результати моніторингу (02/2019)

У регіональних медіа – майже 40% фемінітивів, жінки переважають у матеріалах на освітню тематику (48% експерток і 47% героїнь), а чоловіки – у темі війни (83% експертів і 86% героїв), політики (79% експертів і 83% героїв), бізнесу (76% експертів і 79% героїв) та спорту (83% експертів і 76% героїв). Такими є результати моніторингу гендерної чутливості регіональних медіа у 24 областях України, проведеного 11-17 лютого 2019 року Волинським прес-клубом, Гендерним центром і Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні» (Internews).

Для збільшення натисніть на зображенні

Згідно отриманих даних, гендерний розрив між експертками і експертами у журналістських матеріалах регіональних видань становить 38%: прокоментувати або дати оцінку певній ситуації медіа більш як удвічі частіше звертаються до чоловіків (69%) аніж до жінок (31%). Героями публікацій також частіше є чоловіки (73%) аніж жінки (27%) – майже втричі.

Детальніше...
 

Десять українських медіа запроваджують рубрики з гендерної тематики

Десять регіональних друкованих та інтернет-видань розпочинають серію публікацій на тему рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у різних сферах суспільства.

На конкурс, оголошений Волинським прес-клубом, Гендерним центром Волинської області та Інтерньюз-Україна, надійшло 26 заявок, із яких було обрано пропозиції від таких медіа: інтернет-видання «Zaholovok» (м. Ужгород), Інформаційна агенція «Дивись.info» (м. Львів), інтернет-видання «Бізнес.Район» (м. Луцьк), газета «Порто-франко» і сайт «Отклик» (м. Одеса), «Первая городская газета» і сайт «Утренний город» (м. Кропивницький), Інформаційне агенство «Вичерпно» (Черкаси), інтернет-видання «Kolo.news» (м. Полтава), англомовне інтернет-видання «Kharkiv Observer» (м. Харків), газета «Сільські новини» і сайт «Тroyitske.city» (смт. Троїцьке, Луганська область), газета «Голос громади» і сайт Svatove.city (м. Сватове, Луганська обл.).

Для збільшення натисніть на зображення

«Ми отримали багато заявок і це не може не втішати тих, хто розуміє важливість гендерної проблематики. Це означає, що вітчизняні медіа вже розуміють про наявність запиту у читачів на гендерну тематику. А також те, що ці матеріали мають суспільний резонанс, а отже - зростають рейтинги видань. Тобто гендерна тематика не лише актуальна, а й вигідна виданням», - вважає експертка проекту Оксана Ярош.

Координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах переконана, що, незважаючи на наявність низки тематичних ресурсів, які спрямовані на підвищення рівня поінформованості суспільства про гендерну (не)дискримінацію (Повага, Гендер в деталях, 50vidsotkiv та інші), саме регіональні медіа можуть донести інформацію до широкого кола читачів і читачок, зокрема тих, які ніколи спеціально не заходитимуть на згадані ресурси. А отже, це матиме значно ширший вплив на формування культури гендерної недискримінації в суспільстві.

____________

Створення контенту відбуватиметься в межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки Української медійної програми (Інтерньюс)

 

Конкурсний відбір регіональних медіа для створення матеріалів на гендерну тематику

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волинської області та Інтерньюз-Україна запрошують  журналістів/журналісток регіональних друкованих та інтернет-видань до участі в конкурсі зі створення матеріалів на гендерну тематику (на гонорарній основі).

Організації планують відібрати 10 видань, у яких упродовж лютого-вересня 2019 року будуть публікуватися матеріали, що розкриватимуть основні питання гендерної рівності на різних рівнях (у кожному виданні має вийти друком 8 матеріалів).

Для участі в конкурсному відборі просимо надіслати мотиваційний лист (доданим файлом), у якому зазначити:

- Ваше ім’я та прізвище, контактний номер телефону й e-mail;

- назву видання;

- посилання на сайт і сторінку у Facebook (за наявності);

- ПІБ, контактний номер телефону й e-mail головного редактора;

- чому Ви / Ваше видання зацікавлені в матеріалах на гендерну тематику і які теми вважаєте за необхідне висвітлити (назвіть їх і дайте короткий опис – 2-3 речення).

Інформацію просимо надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , у темі листа вказавши «На конкурс тематичних рубрик із гендерної проблематики». Останній термін зголошення – 15 лютого включно.

Якщо у вас виникатимуть питання – пишіть на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

____________

Створення контенту відбуватиметься в межах проекту Волинського прес-клубу та Гендерного центру Волині «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що виконується за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», який реалізується міжнародною організацією Internews.

 

Нова хвиля активностей із розвитку гендерної чутливості українських медіа

Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України розпочинають наступну хвилю з розвитку гендерної чутливості українських медіа та формування недискримінаційного суспільства.

Уже в лютому стартує гендерний моніторинг друкованих та інтернет-видань 24 областей України, який має на меті простежити динаміку гендерної чутливості медіа (попередній моніторинг було проведено в 2017 році), а також аналіз редакційних політик регіональних медіа щодо наявності в них недискримінаційного компоненту.

Окрім цього, проектом передбачено запровадження тематичних рубрик у 10 друкованих та інтернет-виданнях, проведення Гендерної медіа-школи, гендерних медіа-кав’ярень, конкурсу журналістських матеріалів і Гендерного медіа-форуму.

За всіма новинами стежте на сайті Волинського прес-клубу та прес-клубів інших обласних центрів а також у мережі Facebook

____________________

Проект "Гендерночутливий простір сучасної журналістики" виконується Волинським прес-клубом, Гендерним центром Волинської області та Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки проекту USAID "Медійна програма в Україні", що реалізується міжнародною організацією Internews

 

Вперше в Україні відбулися Гендерні форуми для регіональних медіа

Перші регіональні Гендерні медіа-форуми відбулися впродовж липня-серпня в чотирьох містах України – Харкові, Тернополі, Миколаєві та Києві. Вони стали підсумком дворічного проекту Волинського прес-клубу, реалізованого у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України, який мав на меті підвищення рівня гендерної  чутливості регіональних медіа.

Гендерний медіа-форум у Києві

Під час форумів ішлося про важливість гендерного підходу в журналістських матеріалах, різні прояви стереотипного сприйняття та відтворення в медіа соціальних ролей жінок і чоловіків, а також звучали рекомендації щодо формування недискримінаційного контенту.

Зокрема, про важливість гендерного підходу на державному рівні розповідала експертка з оцінки гендерного впливу Світлана Гаращенко; докторка соціологічних наук і гендерна дослідниця Олена Стрельник зупинилася на питанні маніпуляцій навколо теми «кризи сім’ї»; докторка історичних наук, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії Оксана Кісь розповіла про жіночу історію поза образами «жертви-героїні-берегині»; громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати Анастасія Мельниченко розвінчала міфи про фемінізм. Журналісти і журналістки північних областей України мали можливість відвідати у Харкові єдиний у Східній Європі Музей жіночої та гендерної історії, екскурсію яким провела його директорка, очільниця Центру гендерної культури, тренерка з гендерної політики Тетяна Ісаєва.

На зустрічах було презентовано розроблений Волинським прес-клубом Порадник із гендерної чутливості медіа, в якому подано інформацію про результати гендерного моніторингу матеріалів регіональних медіа та Індекс їх гендерної чутливості, приклади стереотипного та сексистського коненту, приклади вживання фемінітивів та обґрунтування, що варто і чого не варто робити при підготовці журналістських матеріалів.

Як зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, «рівень гендерної чутливості регіональних медіа ще не є достатнім, однак уже сьогодні є ряд видань, які можуть бути взірцем для інших у побудові недискримінаційного контенту.  Більше того, близько ста журналісток і журналістів задекларували свою готовність дотримуватися гендерного балансу в своїх матеріалах, не вживати стереотипні образи й сексистський контент і використовувати фемінітиви на позначення посад, професії, видів діяльності жінок. Ми чудово розуміємо, що раптові зміни в усій медіа-сфері відбутися не можуть, однак ті кроки, які здійснюють журналістки і журналісти сьогодні, є хорошим показником прогресивного розвитку».

Більше фото - на сторінці прес-клубу у Facebook

______________

Форуми відбулися в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 

 

 

Близько сотні журналісток/-ів - за гендерну чутливість медіа

Близько сотні журналісток і журналістів регіональних медіа засвідчили свою готовність продукувати гендернонедискримінаційний контент. Під час зустрічей у форматі гендерних медіа-кав'ярень, організованих Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України упродовж 2017-2018 рр. у 22 областях, вони підписали Декларацію гендерночутливої журналістики. 

У ній ідеться про "готовність дотримуватися гендерного балансу в публікаціях, не використовувати гендерностереотипного і сексистського коненту, вживати фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності жінок".

"Дуже важливо, аби ми вибудовували недискримінаційний простір, зокрема - за ознакою статі, - зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах. - І медіа, які, з одного боку, відображають загальний стан суспільства, певні його маркери і світоглядні норми, з іншого боку, виконують інформаційну та виховну функції, впливають на формування світогляду кожної людини, а отже - значною мірою відповідають за те, яким чином те суспільство реагує на відмінності".

«Починати зміни треба на індивідуальному рівні, зі зміни свідомості журналістів і журналісток, редакційної політики медіа, - переконана гендерна експертка, голова Гендерного центру Волині Оксана Ярош. - Чудово, що є чимала кількість тих, хто вже формує недискримінаційний контент. Запрошуємо всіх інших журналістів і журналісток долучатися до нашої ініціативи і формувати гендерночутливий медіа-простір».

Список журналістів/журналісток, які підписали Декларацію

Підписати Декларацію гендерночутливої журналістики можна за посиланням - http://bit.ly/2DuHMQn 

Також ви можете ознайомитися з Індексом гендерної чутливості регіональних медіа, отриманим за результатами моніторингу журналістських матеріалів друкованих та інтернет-видань 22 областей України.

____________

Проект "Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики" реалізовано Волинським прес-клубом і Гендерним центром Волині у партнерстві з Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки Програми «У-Медіа» (Інтерньюс), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.


 

"Дотримання гендерного балансу – одна зі складових стандартів журналістики". У Миколаєві відбувся Гендерний медіа-форум

Третій Гендерний форум регіональних медіа відбувся днями у Миколаєві. Участь у ньому взяли журналістки і журналісти херсонських кіровоградських, одеських і миколаївських ЗМІ. 

Спікерками форуму були: Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка; Богдана Стельмах  координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»; Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології»; Світлана Гаращенко — експертка з оцінки гендерного впливу; Наталія Делієва - голова ГО "Асоціація жінок України "Дія".

На зустрічі йшлося, зокрема, про те, чому гендерний підхід важливий і необхідний в усіх сферах, про роль медіа у поширенні панік навколо "кризи сім'ї", сучасний жіночий громадський активізм. Також було презентовано результати гендерного моніторингу журналістських матеріалів, мапа найбільш гендерночутливих регіональних медіа і Порадник із гендерної чутливості українських медіа.

Як зазначила Богдана Стельмах, "дотримання гендерного балансу – одна зі складових стандартів журналістики. З іншого боку, це дає можливість чоловікам і жінкам бути видимими в своїх професіях, діяльності, видах зайнятості тощо».

Незважаючи на загрозу із боку праворадикалів, захід відбувся великою мірою завдяки охороні поліції, за що всі ми щиро вдячні. 

Більше фото - на сторінці прес-клубу у Facebook

______________

Форум відбувся в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)

 

Гендерний форум для регіональних медіа Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької та Житомирської областей

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині, Незалежна громадська мережа прес-клубів України та Програма «У-Медіа» (Інтерньюс) запрошують журналісток і журналістів Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Житомирської областей на четвертий Гендерний медіа-форум, який відбудеться 17 серпня 2018 р. у Києві.

Учасниці заходу:

 • Світлана Гаращенко – експертка з оцінки гендерного впливу;
 • Оксана Кісь – докторка історичних наук, ст. наук. співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії;
 • Олена Стрельник – докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота»;
 • Настя Мельниченко – голова ГО «Студена», громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати й однойменної книги для підлітків;
 • Оксана Ярош – докторка політичних наук, директорка Гендерного центру Волинської області, гендерна експертка;
 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Також у програмі:

 • презентація порадника «Гендерна чутливість українських медіа» (усі учасники й учасниці матимуть змогу отримати його безкоштовно);
 • нагородження учасників/учасниць цьогорічного Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

Орієнтовна тривалість Форуму – з 11:30 до 18:00. Час і місце зустрічі всім учасникам/учасницям буде повідомлено додатково.

Усім учасницям/учасникам Форуму буде компенсовано вартість проїзду і забезпечено каву-брейк.

Про участь у Форумі просимо до 12 серпня повідомити регіональних координаторок:

_________________

Захід відбувається в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волинської області, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюс)

 
Більше статей...
Сторінка 2 з 11

Архів

2019
серпня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook