You are here:
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Про гендер - із волонтеркою Корпусу Миру

У Волинському прес-клубі відбудеться заключний семінар-тренінг із гендерної тематики для волинських медіа, присвячений питанням гендеру в різних країнах світу. Віп-гостею заходу буде волонтерка Корпусу Миру в Україні, член гендерного комітету при Корпусі Миру Сандра Рассел (Sandra Joy Russell), котра досліджувала цю тему як науковець і практик.

Реєстрація - о 10.30, початок семінару-тренінгу об 11.00.

Журналістів, котрі не брали участі в попередніх тренінгах і мають бажання поспілкуватися з гостею, просимо повідомити за тел. 066-203-50-31, або написати на скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду до 18.00 24 травня

_______________________

Захід відбувається в рамках проекту Волинського прес-клубу та Гендерного центру "Гендерна абетка для волинських медіа" у рамках програми за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

Подивитися на світ крізь гендерні окуляри

Волинські журналістки, які беруть участь у комплексі тренінгів на гендерну тематику, мали змогу прочитати матеріали своїх українських колег з точки зору гендерної чутливості.

Домашнім завданням для учасниць, результати якого обговорювали під час зустрічі, було підготувати публікації на гендерну тематику. Найбільш цікавими для журналісток виявилися теми соціального спрямування та сімейних ролей, зокрема - партнерські пологи і виховання дітей, право на доступ до медичних послуг, право батьків на декретну відпустку, тощо.

________________

Треніг відбувся в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

Ідеальна сім’я - коли вона стоїть на чотирьох китах

Про засади і стилі виховання хлопчиків і дівчаток у сім’ї, гендерний розподіл ролей і установок, суспільні вимоги до чоловіків і жінок, звідки беруться установки на шлюб і сім’ю, які цінності сповідують жінки і чоловіки та які мотиви керують ними при створенні сім’ї, наскільки вони впливають на рівень задоволеності шлюбом та інші аспекти сімейних стосунків ішлося на черговому тренінгу в рамках проекту "Гендерна абетка для волинських медіа". Його учасниці мали змогу ознайомитися з результатами дослідження Т. В. Говорун, О. М. Кікінежді, Державного інституту проблем сім'ї та молоді, Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАН України і проаналізувати власні установки та засади, на яких існують їх сім'ї.

Як зазначила кандидат психологічних наук, сімейний психолог-практик Мирослава Мушкевич, не існує якогось єдиного зразка сім’ї, адже кожна - це окрема інституція зі своїми правилами. Однак дуже важливо, аби установки на сім’ю в обох членів подружжя були сумісними, бо в протилежному випадку сім’я буде дисфункційною, в ній буде некомфортно всім. Однак, на її думку, ідеальною можна вважати сім’ю, яка тримається на чотирьох китах: Любов, Прийняття людини людиною, Розуміння і Повага.

__________________________

Треніг відбувається в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку 


 

Гармонійне поєднання жіночих і чоловічих рис - ідеал людини

Мабуть, багатьом із нас доводилося чути, що: 

 • хлопці можуть краще вирішити проблемну ситуацію і мислять логічніше,
 • дівчата психологічно чутливіші до атмосфери, в якій живуть, беруть близько до серця біль і страждання інших,
 • дівчата краще вміють висловлювати свої думки, ніж хлопці,
 • хлопці агресивніші за дівчат,
 • дівчата слухняніші за хлопців, тощо.

Однак, як стверджують різноманітні дослідження (та й наш життєвий досвід), це - всього лише стереотипи. Діти народжуються без особливих відмінностей (якщо не брати до уваги фізіологічні ознаки та особливості характеру): однаково цікавляться довкіллям, пізнають світ через тактильні відчуття, відстоюють право на своє (іграшку, простір), однаково реагують на біль і радіють... Однак уже процес їхньої соціалізації, що починається із сім’ї і продовжується в дитячому садочку, школі, вузі, на вулиці, проводить чітку межу між чоловіками і жінками: кому можна поплакати, які професії опановувати, яким видом спорту займатися, яку професію обирати, як поводити себе на прогулянках, тощо.


Детальніше...
 

Тренінг для медіа з питань психології гендерної відмінності

У Волинському прес-клубі відбудеться черговий тренінг із гендерної тематики, присвячений питанням психологічних особливостей людини та її гендерної соціалізації. Зокрема, увага буде зосереджена на таких моментах:

 • провідні чинники гендерної соціалізації особистості (що таке гендерна соціалізація, гендерні ролі, гендерні стереотипи, статево-рольові установки, гендерна ідентичність)
 • маскулінність/фемінність як статево типізована поведінка;
 • пихологія гендерних відмінностей.

Також учасники тренінгу матимуть можливість визначити рівень наявності в себе фемінних і маскулінних рис.

Тренінг проводитиме кандидат психологічних наук Алла Земба.

Дата і час зустрічі: 20 квітня, поч. об 11.00 (реєстрація з 10.30)

___________________________

Треніг відбудеться в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

Закон України про гендерну рівність, стереотипи й дискримінація в освіті...

Цим аспектам життя суспільства був присвячений черговий тренінг для волинських журналістів, які прагнуть розібратися в гендерній тематиці та її проявах у різних сферах.

Із 2007 року в Україні діє закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" (2866-IV від 08.09.2005), однак, за відсутності Державної програми на його реалізацію, він залишається майже недієвим. У листопаді 2012 року було схвалено концепцію такої програми, тож лишається сподіватися, що з її прийняттям ситуація почне змінюватися.

Детальніше...
 

Сексистська реклама — нецікава, неефективна та низькоякісна?

Сьогодні такі теми, як роль жінки та чоловіка, рівність-нерівність у правах, стосунки між статями, тіло, сексуальність — це точки у свідомості та підсвідомості, які можна нещадно експлуатувати, адже вони завжди тією чи іншою мірою є актуальними. І реклама експлуатує їх досить успішно, про що свідчить насиченість інформацією вулиць наших міст.

Але реклама, в якій використовують тіло жінки (чоловіка) або образливі фрази (наприклад, місце жінки — на кухні), називається сексистською.

Чит. далі

 

Про гендер у просвіті й освіті

У Луцьку відбудеться другий тренінг із комплексу тренінгів для сучасних і майбутніх представників волинських медіа, присвяченого гендерній тематиці. Цього разу йтиметься про гендер у просвіті громадян і освітній сферах, гендерні стереотипи, законодавчі аспекти гендерної рівності і використання їх у роботі мас-медіа, тощо. Крім того, учасники дізнаються про гендерний музей і гендерний кінозал, а також спробують практично вирішити життєві головоломки в рамках тематики.

Тренінг відбудеться 30 березня, у суботу. Реєстрація о 10.30. Початок - 11.00.

_______________________________

Треніг відбудеться в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

На Волині з’явиться когорта медіа-експертів із гендерних питань

Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром розпочали підготовку експертів із питань гендерної політики. Вперше ними стануть представники медійного середовища Волині, а також майбутні журналісти.

Для претендентів на отримання цього статусу заплановано серію різнотематичних тренінгів, зустрічей у форматі гендерної кавярні та конкурс журналістських матеріалів, у яких тою чи іншою мірою буде порушуватися гендерна проблематика.

Детальніше...
 

Тренінг для волинських журналістів «Гендерна абетка: я-суспільство-влада»

Волинський прес-клуб і Гендерний центр запрошують журналістів волинських медіа на перший тренінг з гендерної тематики, який відбудеться 16 березня і буде присвячений розумінню самого поняття "гендер", законодавчим аспектам гендерної політики в Україні та питанням її утвердження на державному рівні.

Основна мета тренінгу - розібратися з термінологією гендеру, побачити законодавче його закріплення і подивитися на сучасні гендерні проблеми Волинської області. Окрім теоретичної інформації, тренінг передбачає і практичний аспект, який допоможе краще розібратися в темі.

Початок тренінгу о 12.00. Місце зустрічі - приміщення Волинського прес-клубу.

Про свою участь просимо повідомити на електронну пошту прес-клубу ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), або за номерами телефонів: 72-45-48, 066-203-50-31, 063-11-96-797.

___________

Тренінг відбудеться в рамках проекту «Ґендерна абетка для медіа», підтриманого “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Інтерньююз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

 
Сторінка 17 з 18

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook