You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Про гендер у просвіті й освіті

У Луцьку відбудеться другий тренінг із комплексу тренінгів для сучасних і майбутніх представників волинських медіа, присвяченого гендерній тематиці. Цього разу йтиметься про гендер у просвіті громадян і освітній сферах, гендерні стереотипи, законодавчі аспекти гендерної рівності і використання їх у роботі мас-медіа, тощо. Крім того, учасники дізнаються про гендерний музей і гендерний кінозал, а також спробують практично вирішити життєві головоломки в рамках тематики.

Тренінг відбудеться 30 березня, у суботу. Реєстрація о 10.30. Початок - 11.00.

_______________________________

Треніг відбудеться в рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Ґендерна абетка для медіа». Проект підтримано “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

 

На Волині з’явиться когорта медіа-експертів із гендерних питань

Волинський прес-клуб у партнерстві з Гендерним центром розпочали підготовку експертів із питань гендерної політики. Вперше ними стануть представники медійного середовища Волині, а також майбутні журналісти.

Для претендентів на отримання цього статусу заплановано серію різнотематичних тренінгів, зустрічей у форматі гендерної кавярні та конкурс журналістських матеріалів, у яких тою чи іншою мірою буде порушуватися гендерна проблематика.

Детальніше...
 

Тренінг для волинських журналістів «Гендерна абетка: я-суспільство-влада»

Волинський прес-клуб і Гендерний центр запрошують журналістів волинських медіа на перший тренінг з гендерної тематики, який відбудеться 16 березня і буде присвячений розумінню самого поняття "гендер", законодавчим аспектам гендерної політики в Україні та питанням її утвердження на державному рівні.

Основна мета тренінгу - розібратися з термінологією гендеру, побачити законодавче його закріплення і подивитися на сучасні гендерні проблеми Волинської області. Окрім теоретичної інформації, тренінг передбачає і практичний аспект, який допоможе краще розібратися в темі.

Початок тренінгу о 12.00. Місце зустрічі - приміщення Волинського прес-клубу.

Про свою участь просимо повідомити на електронну пошту прес-клубу ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), або за номерами телефонів: 72-45-48, 066-203-50-31, 063-11-96-797.

___________

Тренінг відбудеться в рамках проекту «Ґендерна абетка для медіа», підтриманого “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Інтерньююз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

 

Жіноче обличчя волинської журналістики: у Луцьку презентовано Гендерну медіа-карту Волині

Вперше на Волині розроблено медіа-карту, в якій зафіксовано кількісний і статевий склад творчих колективів регіональних медіа. Авторами ідеї є Волинський прес-клуб і Гендерний центр, які мали на меті підтвердити або спростувати думку про те, що сучасна журналістика – жіноча професія. 

Згідно отриманих даних, в інтернет-виданнях сьогодні працює 79% жінок і 21% чоловіків, у друкованих ЗМІ – 70% жінок і 30% чоловіків, і лише в електронних простежується паритет –50х50. Загалом 71% журналістів на Волині складають жінки, що в кількісному еквіваленті становить 219 осіб (загальна кількість медійників – 310 осіб) (повна версія медіа-карти – в прикріпленому файлі).

Одна з причин того, що волинська журналістика має жіноче обличчя, на думку учасників прес-конференції, полягає в економічній складовій. Адже й досі в українському суспільстві побутує усталене (стереотипне) уявлення, що чоловік має утримувати сім’ю, а журналістика сьогодні, принаймні на рівні невеликих міст і містечок, – низькооплачувана професія. Іншою причиною, припускають представники волинських медіа, може бути поява в українських жінок більших можливостей для самореалізації, а журналістика – це один із інструментів публічності.

Детальніше...
 

Волинські журналісти по-різному розуміють поняття ґендеру

У рамках проекту Волинського прес-клубу і Ґендерного центру "Ґендерна абетка для медіа" відбулося перше фокус-групове дослідження щодо сприйняття і розуміння волинськими журналістами ґендерної тематики. 

Детальніше...
 

На Волині з’явиться ґендерна медіа-карта і ґендерна абетка для медіа

Це стане можливим завдяки спільним зусиллям громадських організацій «Волинський прес-клуб» і «Ґендерний центр» у рамках програми «Український медійний проект (У-Медіа)», що виконується Інтерньюз Нетворк (Internews Nenwork).

Проект «Ґендерна абетка для волинських медіа» покликаний вивчити рівень ґендерної чутливості журналістів, ознайомити їх із основами ґендерної політики в Україні та за кордоном, проявами в різних сферах життя суспільства, дати можливість поспілкуватися з відомими громадськими лідерками і проявити себе як фахівців із ґендерних питань.

Зокрема, проектом передбачено:

1) проведення фокус-групових досліджень;

2) проведення порівняльного контент-аналізу журналістських матеріалів;

3) формування «Ґендерної медіа-карти Волині»;

4) організація та проведення тренінгів із ґендерної проблематики;

5) організація та проведення бар-кемпів «Ґендерна кав’ярня» з відомими регіональними і всеукраїнськими громадськими лідерами та лідерками;

6) проведення конкурсу журналістських матеріалів на ґендерну тематику у різних сферах і визначення кращих робіт;

7) видання збірника-порадника «Ґендерна абетка для медіа».

Виконавці проекту не мають на меті переконати в існуванні єдино правильного погляду на поняття ґендеру, а прагнуть надати якомога повнішу інформацію, можливість по-іншому подивитися на ту чи іншу проблему і спонукати аналізувати й робити власні висновки щодо теми. Також вони відкриті до діалогу і конструктивних пропозицій, однак уникатимуть відвертих провокацій і "мови ворожнечі". 

 
Сторінка 18 з 18

Архів

2022
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook