You are here: Головна Проекти Гендер і медіа
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

Гендерна експертка Марія Дмитрієва закликала волинських журналістів "розширювати горизонти"

Зустріч журналістів із гендерною експерткою Марією Дмитрієвою відбулася днями у Волинському прес-клубі. Розмова будувалася навколо питань участі жінок у політичних процесах, стереотипного розуміння поняття «традиційна сім’я», домашнього насильства, культивування образів «справжнього чоловіка» та «жінки-берегині», політкоректності та ролі медіа в розвитку гендерної культури українців.

Детальніше...
 

"Гендерну абетку для українських медіа" перекладено англійською

Посібник "Гендерна абетка для українських медіа",  виданий Волинським прес-клубом наприкінці 2013 року за підтримки програми "У-Медіа" МГО "Інтерньюз Україна", відтепер - і в англомовному варіанті.

Переклад здійснено на замовлення Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки МГО "Інтерньюз Україна". Посібник доступний у форматі pdf українською й англійською мовами. 

Запрошуємо колег-журналістів ознайомитися з основами гендерної проблематики, яка допоможе створювати збалансовані та недискримінаційні матеріали і завойовувати ще більше прихильної аудиторії.

Малюнок із посібника про критерії розуміння відмінності понять статі і гендеру

 

Дискусія у форматі «МЕДІА-КАВ’ЯРНЯ»

Волинські обласні громадські організації «Волинський прес-клуб» і «Гендерний центр» у процесі реалізації проекту «Гендерна абетка для волинських медіа» започаткували новий, цікавий і результативний формат медіа-дискусій, а саме – медіа-кав’ярні.

Якими були теми дискусій, хто з експертів брав участь у їх обговоренні – можна прочитати у цій рубриці – «Гендер і медіа». Тут ми хочемо коротко описати методику проведення таких зустрічей і звертаємося до всіх громадських організацій та інших інституцій із проханням посилатися на авторів пропонованої методики. Наш підхід відрізняється від попереднього формату дискусій, хоча ми віддаємо належну шану античному філософському бенкету Сократа і новітній традиції Марка Соте із його філософським кафе.

Медіа-кав’ярня – це формат предметного обговорення актуальних питань за участю експертів і представників медіа у невимушеній атмосфері із використанням мульти-медіа, предметів наочності та практичних завдань.

Детальніше...
 

У Луцьку вийшла друком "Ґендерна абетка для українських медіа"

У Міжнародний день прав людини громадські діячки Волинського прес-клубу та Гендерного центру презентували посібник для медій із питань рівності прав жінок і чоловіків у суспільстві. 

Детальніше...
 

Гендерна рівність: шведський підхід до справедливості

Швеція відома як одна з найбільш рівноправних для чоловіків і жінок країн у світі, завдяки твердому переконанню, що чоловіки і жінки повинні володіти владою і впливом різною мірою. Розвинута система соціального забезпечення допомагає і чоловікам, і жінкам зберігати рівновагу між роботою і сімейним життям. Але влада Швеції визнає, що в багатьох сферах ще належить навести порядок.

Далі - російською


 

Про гендер говорити модно. Друге фокус-групове дослідження волинських медіа

Друге фокус-групове дослідження щодо розуміння журналістами гендерної проблематики відбулося днями у Волинському прес-клубі.

Детальніше...
 

Підбито підсумки конкурсу "Права жінок і чоловіків у суспільстві"

В останній день вересня в затишній кав’ярні "Druzi forrever" відбулося підбиття підсумків і нагородження учасників та переможців конкурсу "Права жінок і чоловіків у суспільстві", оголошеного для журналістів волинських медіа, громадських діячів і студентів.

Його метою було поглянути на питання прав людини в українському суспільстві за ознакою статі.

Оксана Ярош - голова ВОГО "Гендерний центр", керівник проекту "Гендерна абетка для медіа"

На конкурс було подано 22 матеріали, з яких - 4 радіопередачі, одна - відеопередача, решта - друковані тексти, як опубліковані раніше так і ті, які ніде не були надруковані.

Детальніше...
 

Гроші, які мають стать...Або Перший в Україні гендерний бюджет :-)

Розмова про жінок, чоловіків і гроші, а також наші міські й державні бюджети відбулася 30 серпня у форматі медіа-кав'ярні, організованої Волинським прес-клубом і Гендерним центром для волинських журналістів.

Нас гостинно приймала кав'ярня "Druzi forrever"

Детальніше...
 

У Харкові офіційно відкрито Гендерний музей

Відкриття Ґендерного музею, або Музею історії жіноцтва, відбулося у Харкові 26 серпня. Насправді музей існував ще з 2006 року, але через певні складнощі розташувати стаціонарні експозиції та зібрати всю величезну колекцію музею в одному приміщенні не вдавалося.

За словами керівниці музею Тетяни Ісаєвої, проект «розвивався і «завдяки», і «всупереч». Завдяки підтримці Міжнародного жіночого фонду, Харківської міської адміністрації, яка надавала тимчасове приміщення, численній допомозі волонтерів...».

Детальніше - http://www.civicua.org/news/view.html?q=2081349

 

Ла Страда-Україна видала довідник на гендерну тематику

Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна” зробила вагомий крок на допомогу українцям – видала друком   "ТОП-10 гендерної політики".

1. Що таке принцип рівних прав та можливостей жінок і чоловіків?
2. Що таке ґендер?
3. Чи означатиме ґендерна рівність однаковість всіх і кожного в суспільстві?
4. Чому і сьогодні в суспільстві існує ґендерна дискримінація і які її вияви?
5. Чому актуальною є ґендерна політика держави і в чому вона полягає?
6. Як законодавство України відображає ґендерну проблематику і що ще потрібно робити в країні для того, щоб зменшити вияви дискримінації за ознакою статі?
7. Які позитивні наслідки має запровадження різноманітних ініціатив, здійснення яких враховує відмінності чоловіків та жінок?
8. Які повноваження мають депутати Верховної Ради України, обласних та місцевих рад, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування в напрямі розвитку та вдосконалення державної політики в цій сфері?
9. Чи існують в державі механізми захисту від дискримінації?
10. На які державні органи та інституції покладені ці повноваження?

На ці та інші питання можна знайти відповіді у новому виданні.

Брошура розрахована на уважних читачів, яким небайдуже сучасне та майбутнє України, втілення в життя принципів соціальної справедливості, демократії, прав людини, поваги до людської особистості, честі та гідності кожної людини, на того, хто дивиться у майбутнє, не забуваючи минулого, і бажає, щоб положення Конституції України про соціальну державу, вищою цінністю в якій є її громадяни, із формальної декларації перетворилося на реальність.

Брошура розрахована на читачів, які ставлять запитання і шукають відповіді на них, аналізуючи різноманітні джерела, звертаючись до думок різних науковців, політиків, експертів, державних діячів, спираючись на норми міжнародного права та національне законодавство України.

Видання стало можливим завдяки підтримці МБФ "Український жіночий фонд".


 
Сторінка 5 з 7

Архів

2018
березня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook