You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Новини від партнерів

ІМІ нагадує телерадіомовникам, що настав час виконувати закон про прозорість медіавласності

Із 1 жовтня цього року телерадіомовники зобов’язані розміщувати на власних веб-сайтах інформацію про свою структуру корпоративної власності (п. «ї» ч. 1 ст. 59 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення»).

За даними ГО «Інститут масової інформації», досі загальнонаціональні телерадіомовники ще не почали виконувати цю норму закону. Зокрема, телерадіомовники повинні розмістити інформацію про осіб, які володіють істотною участю в телерадіоорганізаціях (ТРО). Це випливає із прикінцевих положень Закону щодо забезпечення прозорості власності ЗМІ від 3 вересня цього року, який увів відповідні зміни до першого Закону з 1 жовтня.

За словами юриста ІМІ Романа Головенка, на ТРО вказаними законами покладено два різні обов’язки: а) подавати відомості про структуру корпоративної власності Нацраді; б) оприлюднювати ці ж відомості на своїх веб-сайтах.

«І хоча за вищезгаданими прикінцевими положеннями на подання відомостей Нацраді ТРО відводиться півроку (до 31.03.16 р.), такого застереження немає щодо обов’язку ТРО оприлюднювати ці відомості самостійно в мережі Інтернет, тому обов’язок почав діяти з 1 жовтня», - наголошує Головенко.

Детальніше - на сайті ІМІ


 

Українці потроху відмовляються від російських ЗМІ

Щорічне опитування Інтерньюз щодо споживання ЗМІ засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ. Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% відсотків з 27% у 2014 році*, й перегляд російських Інтернет ЗМІ знизився на 17% з 44% у 2014 до 27% у 2015 році.

Якщо менший перегляд теленовин можна частково пояснити  ініціативою українського уряду заборонити трансляцію російських каналів в країні, доступ до Інтернет не був обмежений.

Довіра до українських медій зростає, й знижується до російських ЗМІ

Найбільш очевидною динамікою 2015 року було зниження довіри до російських ЗМІ всіх типів. Тим часом, коли довіра до російських медій спала, довіра до українських ЗМІ навпаки посилилась. Найбільше українці вимагають від медіа чесних та достовірних новин: 46% респондентів поставили ці стандарти на перше місце.

Детальніше...
 

У двох луцьких навчальних закладах проведуть гендерний аудит

Вперше у Луцькому педагогічному коледжі та Луцькому національному технічному університеті буде проведено ґендерний аудит.

Головна мета, яку переслідують Центри ґендерної освіти при навчальних закладах, – привернення уваги до проблеми рівних можливостей студентів і працівників обох статей, до їх можливостей повною мірою реалізувати свій інтелектуальний і творчий потенціал.

Ґендерний аудит триватиме з 1 липня по 31 жовтня 2015 року. Він відбуватиметься в рамках проекту «Ґендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України», який фінансується з гранту Посольства Фінляндії в Україні за програмою Фінського фонду місцевого співробітництва 2015.

Процедура ґендерного аудиту відбудеться в 15 навчальних закладах із шести регіонів України, які входять до Всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти. Виконавці проекту очікують, що поширення практики проведення ґендерного аудиту приверне увагу до питання ґендерної рівності у вищих навчених закладах і буде мотивувати адміністрацію до реалізації політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яка дозволяє повноцінно самореалізовуватися кожній особистості, незалежно від статі.

 

Круглий стіл: «Досвід та перспективи правового захисту учасників АТО»

Громадська організація «Центр Правової Допомоги», яка входить до МЕРЕЖІ Центрів правової інформації та консультацій запрошуєправозахисників, депутатів, представників органів державної влади та місцевого самоврядування (суди, військова прокуратура, військкомат, органи соціального захисту населення, Центри зайнятості, РДА, ВОДА, управління держкомзему) та ЗМІ прийняти участь в дискусії, яка відбудеться 21 липня 2015 року у форматі круглого столу (м. Луцьк, конференц-зал готелю «Україна»).

Мета заходу:

- Представити досвід громадських організацій у сфері захисту прав учасників АТО

- Переглянути найбільш поширені правові потреби учасників АТО та обмінятися досвідом щодо шляхів їх вирішення

- Скоординувати зусилля з органами влади у вирішенні таких проблем

- Поширити інформацію серед  учасників АТО та членів їх сімей про можливість отримання безоплатної правової допомоги на Волині

Захід організований МЕРЕЖЕЮ Центрів правової інформації та консультацій у партнерстві з ВБО «Українська фундація правової допомоги» спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України за підтримки МФ «Відродження».

Результати обговорення на заході будуть представлені на національному рівні.

___________

Організатор: Волинська обласна громадська організація «ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

Контактна особа: Наталія Самчинська

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , тел.: (066) 176-29-27

www.legalaid.in.ua

https://www.facebook.com/Centr.Pravovoi.Dopomogy

 

Московський патріархат і друзі Януковича — головні веб-джинсовики першого кварталу 2015 року (ІМІ)

Найбільше джинси в українських інтернет-виданнях за січень, лютий та березень 2015 року було розміщено на користь УПЦ Московського патріархату, Гуманітарного Штабу фонду Ахметова та чиновників Януковича — Олександра Клименка, Сергія Льовочкіна, Михайла Бродського і т.д.

Такими є результати моніторингу джинси та неналежного маркування реклами, який провів Інститут масової інформації протягом першого кварталу 2015 року.

Найбільше новин з ознаками джинси експерти ІМІ виявили в інтернет-виданні УНІАН — 81 за три тижні, на “Обозревателі” — 34, Lb.ua — 26. Натомість за період моніторингу не було виявлено публікацій з ознаками замовлення в стрічках новин видань “Українська правда”, “Лігабізнесінформ” та “Укрінформ”.

Як розповідає експерт ІМІ Роман Кабачій, більшість джинси УНІАНу було розміщено в рубриці “Релігія”, яку, за інформацією ІМІ, фінансує УПЦ Московського патріархату. “Ресурс УНІАНу церква використовує для просування цілої низки меседжів: протистояння з УПЦ КП з приводу храмів та громад, можливості створення помісної церкви в Україні; позиціонування УПЦ МП як найбільшої релігійної структури в Україні, здатної вести діалог із світовими релігійними організаціями; підкреслення патріотичності УПЦ МП у зборі коштів та гуманітарної допомоги для потреб АТО, переселенців; позиціонування церкви як мосту, що єднає окуповані території із Україною; пастирські послання керівництва церкви”, — розповідає експерт.

Також на УНІАНі було виявлено джинсу про Гуманітарний штаб фонду Ріната Ахметова, передовсім щодо створення пунктів роздачі гуманітарки, психологічної та фінансової допомоги, а також мережа магазинів «Фокстрот», яка належить Геннадію Виходцеву.

Видання Lb.ua переважно розміщує комерційну джинсу, проте є й політична, зокрема екс-голови Адміністрації Президента Януковича Сергія Льовочкіна, нардепів Олександра Фельдмана і Вадима Новинського, голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

На “Обозревателі” політичну джинсу розміщували на користь нардепа Миколи Томенка, колишнього Міністра доходів і зборів Олександра Клименка, бізнесмена Михайла Бродського та депутатської групи “Відродження”

У рамках моніторингу експерти ІМІ перевіряють усі публікації стрічки новин шести інтернет-видань (УНІАН, Lb.ua, “Обозреватель”, “Українська правда”, “Лігабізнесінформ” та “Укрінформ”) протягом одного тижня в місяць на відповідність таким критеріям: матеріал відстоює або просуває інтереси лише однієї сторони конфлікту; подібного змісту матеріал надрукований  в інших ЗМІ або в попередніх номерах того ж ЗМІ; експертами є особи, які некомпетентні коментувати подію або процес; політик коментує подію або процес і при цьому до коментування не залучено більш компетентних осіб; безпідставно акцентується увага лише на позитивних або негативних характеристиках суб’єкта; матеріал містить елементи, які сприяють політичній підтримці суб’єкта (політика, партії, блоку партій); "протокольні" матеріали з заходів чиновників/політиків, в яких відсутня зрозуміла суспільно важлива новина.

 
Сторінка 3 з 10

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook