You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Новини від партнерів

У лютому ситуація зі свободою слова в Україні погіршилася (ІМІ)

У лютому в Україні дещо погіршився рівень свободи слова, порівняно із попереднім місяцем. Такими є результати моніторингу свободи слова, який проводить Інститут масової інформації.

Зокрема, за даними ІМІ, у лютому в Україні відбулося 8 випадків перешкоджань журналістам (у січні — 1), 5 побиттів (у січні — 6), один журналіст загинув у зоні АТО (фотокор «Сегодня» Сергій Ніколаєв).

Водночас, на території Криму, у лютому ІМІ зафіксував 3 випадки тиску на ЗМІ і журналістів (у січні — 2). Зокрема, це вимоги окупаційної влади блокувати так звані «екстремістські сайти», а також відмова кримському сайту QHA в здійсненні інформаційної діяльності в Криму.

У лютому також відбулося 2 випадки затримання журналістів представниками «ДНР» — італійського та польського журналістів було затримано на кілька годин та обшукано.

Детальніше - на сайті ІМІ

 

ІМІ рекомендує журналістам, про що не варто писати із зони АТО (інфографіка)

Експерти Інституту масової інформації розробили поради журналістам, про що не варто писати, якщо ви працюєте у зоні бойових дій. Рекомендації були розроблені на основі правил співпраці ЗМІ з американською армією та за результатами консультацій із досвідченими українськими журналістами-міжнародниками.

Наприклад, експерти ІМІ зазначають, що оприлюднення деякої інформації, наприклад, про плани військових операцій, точну чисельність військових підрозділів, про рятувальні операції є не просто неетичною, а може зашкодити в реальному житті. Таких обмежень не дуже багато, і якщо виникають сумніви, краще проконсультуватися з більш досвідченими колегами, своєю редакцією або медіа-організаціями.

Детальніше...
 

У січні 2015 року ситуація зі свободою слова в Україні покращилася (ІМІ)

У січні в Україні основним порушенням прав журналістів стали випадки побиття, нападів на журналістів – 6 та кібер-атаки на ЗМІ – 4. Порушення сталися в центральних, західних та південних регіонах країни, на сході України ІМІ зафіксував порушення лише у Харкові та області. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Також ІМІ зафіксував 3 випадки погроз і залякувань журналістів. Крім того, зафіксовано по 2 випадки нападів на офіси ЗМІ, пошкодження майна і напади на приміщення журналістів, доступу до інформації та політичного тиску.

Також зафіксовано по 1 випадку перешкоджання журналістській діяльності та цензури.

Більш детальна інформація - на сайті ІМІ

 

Із початку російської агресії в зоні АТО зафіксовано 283 фактів порушення прав журналістів

З 1 березня по 30 листопада в Україні зафіксовано 709 фактів порушень прав журналістів, з яких 194 у Донецькій та 89 у Луганській областях. Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Усього за цей період експерти ІМІ зафіксували 132 випадки побиття журналістів, 128 фактів цензури, 115 перешкоджань законній професійній діяльності, 75 викрадень чи незаконних затримань журналістів, 70 випадків погроз і залякувань, 59 нападів на офіси ЗМІ. Також в зоні бойових дій за цей час загинуло шестеро журналістів.

Детальніше...
 

Фізична агресія і цензура щодо журналістів триває (дані ІМІ)

У період із 8 по 14 листопада зафіксовано два випадки порушень свободи слова, в категорії «Фізична агресія», та один випадок в категорії «Цензура. Доступ до інформації». Саме такими є дані моніторингу Інституту масової інформації.

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 10

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook