You are here: Головна Новини від партнерів
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Новини від партнерів

ІМІ рекомендує журналістам, про що не варто писати із зони АТО (інфографіка)

Експерти Інституту масової інформації розробили поради журналістам, про що не варто писати, якщо ви працюєте у зоні бойових дій. Рекомендації були розроблені на основі правил співпраці ЗМІ з американською армією та за результатами консультацій із досвідченими українськими журналістами-міжнародниками.

Наприклад, експерти ІМІ зазначають, що оприлюднення деякої інформації, наприклад, про плани військових операцій, точну чисельність військових підрозділів, про рятувальні операції є не просто неетичною, а може зашкодити в реальному житті. Таких обмежень не дуже багато, і якщо виникають сумніви, краще проконсультуватися з більш досвідченими колегами, своєю редакцією або медіа-організаціями.

Детальніше...
 

У січні 2015 року ситуація зі свободою слова в Україні покращилася (ІМІ)

У січні в Україні основним порушенням прав журналістів стали випадки побиття, нападів на журналістів – 6 та кібер-атаки на ЗМІ – 4. Порушення сталися в центральних, західних та південних регіонах країни, на сході України ІМІ зафіксував порушення лише у Харкові та області. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Також ІМІ зафіксував 3 випадки погроз і залякувань журналістів. Крім того, зафіксовано по 2 випадки нападів на офіси ЗМІ, пошкодження майна і напади на приміщення журналістів, доступу до інформації та політичного тиску.

Також зафіксовано по 1 випадку перешкоджання журналістській діяльності та цензури.

Більш детальна інформація - на сайті ІМІ

 

Із початку російської агресії в зоні АТО зафіксовано 283 фактів порушення прав журналістів

З 1 березня по 30 листопада в Україні зафіксовано 709 фактів порушень прав журналістів, з яких 194 у Донецькій та 89 у Луганській областях. Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Усього за цей період експерти ІМІ зафіксували 132 випадки побиття журналістів, 128 фактів цензури, 115 перешкоджань законній професійній діяльності, 75 викрадень чи незаконних затримань журналістів, 70 випадків погроз і залякувань, 59 нападів на офіси ЗМІ. Також в зоні бойових дій за цей час загинуло шестеро журналістів.

Детальніше...
 

Фізична агресія і цензура щодо журналістів триває (дані ІМІ)

У період із 8 по 14 листопада зафіксовано два випадки порушень свободи слова, в категорії «Фізична агресія», та один випадок в категорії «Цензура. Доступ до інформації». Саме такими є дані моніторингу Інституту масової інформації.

Детальніше...
 

У жовтні вперше за 7 місяців журналісти не потрапляли в полон (ІМІ)

Однак це не означає, що представники медіа не зазнавали інших перешкоджань професійній діяльності.

За даними моніторингу Інституту масової інформації ("Барометр свободи слова"), "основними порушеннями свободи слова у жовтні 2014 року стали напади на журналістів — 11 випадків, при чому лише два з них були безпосередньо пов'язані із парламентськими виборами. У жовтні також було зафіксовано 17 випадків, коли журналістам перешкоджали виконувати професійну діяльність, тоді як у вересні таких випадків не було зафіксовано взагалі".

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 10

Архів

2017
вересня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook