You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський вибір - 2015

У волинських медіа – майже 500 матеріалів із ознаками «джинси»

Такими є дані моніторингу Волинського прес-клубу, оприлюднені під час "круглого столу" за участю громадських активістів, політологів, учасників виборчого процесу та журналістів, присвяченого підсумкам виборів на Волині. 

Дослідження проводилося із 17 серпня по 23 жовтня 2015 року. Аналізу підлягали випуски новин 2 регіональних радіо та 2 телебачень, публікації 8 друкованих і 6 інтернет-видань.  

У період із середини серпня до офіційного старту виборів (1 жовтня), тобто за півтора місяці, зафіксовано 188 матеріалів із ознаками «джинси», а за неповний місяць (із 1 по 23 жовтня) – 279 матеріалів.

Лідерами в поширенні немаркованих або неналежно маркованих матеріалів стали друковані ЗМІ (233 публікації), на другому місці – інтернет-видання (181 публікація).

(щоб збільшити, натисніть на фото)

Детальніше...
 

Особливості політичної агітації на Волині: з якими ідеями про зміни у краї балотуються перші номери у партійних списках кандидатів до обласної ради?

Місцеві вибори добігають кінця. Ми вже неодноразово говорили про те, як важко буде громадянам розібратися в кандидатах і виборчих бюлетенях. І якщо з обіцянками кандидатів до місцевих рад іще більш-менш можна розібратися, то про повноваження депутатів обласної ради знаємо дуже поверхово. А це – найвищий орган місцевого самоврядування.

Що реального для розвитку територіальної громади обіцяють кандидати – перші номери у списках політичних партій? Про це – наша чергова й остання передача циклу телерадіодебатів «Ваш вибір: обирайте свідомо!», яка відбудеться за участю експертів (голови ВОО Комітету виборців України Юрія Кресака та координаторки виборчих програм ГМ ОПОРА у Волинській області Людмили Хомич) і перших номерів у списку партій, які мають найбільше "покриття" кандидатами в області – Володимира Красулі (Громадянська позиція), Михайла Імберовського (Самопоміч), Романа Карпюка (Батьківщина), Святослава Кравчука (Наш край), Володимира Кучера (Радикальна партія Олега Ляшка), Анатолія Вітіва (Свобода),Володимира Лебедя (Партія зелених України). Серед запрошених також -- ВолодимирГунчик (БПП «Солідарність»), Ігор Волошенюк (Агарна партія), Ігор Палиця (УКРОП).

Дивіться і слухайте нас у п’ятницю, 16 жовтня, на каналі «Нова Волинь» і хвилях радіо «Луцьк», а також он-лайн. Початок – о 19:40.

 

Що для виборця бюлетень?

Що за люди в списках політичних партій? Як виглядає бюлетень? Хто такий № 1 у бюлетені від певної політичної партії? Які прецеденти маємо з порушенням гендерної квоти і як перевірити себе у списку виборців 

ВІДЕО (для перегляду натисніть на фото)

Наталія Гальченко – начальник відділу ведення Держреєстру виборців Луцької міської ради – зазначила, що вже з 11 жовтня виборці можуть прийти в дільничні виборчі комісії і перевірити себе і дані про себе у списках

Детальніше...
 

Хто-хто у виборчому бюлетені?

Ким представлені списки політичних партій на місцевих виборах 2015? Хто такий №1 у цих списках? Як виглядатиме виборчий бюлетень і як не помилитися у виборі? А також про останні події в контексті нереєстрації "неквотних" партійних списків та інші актуальні питання - в передачі "Ваш вибір: обирайте свідомо!" за участю заступника голови ОВК Миколи Євтушина, начальника відділу Державного реєстру виборців Наталії Гальченко, доктором політичних наук Оксаною Ярош, в.о. головного редактора "Громадське. Волинь" Дмитром Безвербним, головним редактором видання "Хроніки Любарта" Андрієм Лучиком і заступником головного редактора газети "Луцький замок" Святославом Лесюком.

Дивіться і слухайте нас 9 жовтня о 19:40 на каналі "Нова Волинь" і на хвилях радіо "Луцьк", а також онлайн.

Передача відбувається в межах партнерського проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК "Волинський вибір - 2015: обирайте свідомо!" за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні

 

Чи можна оновити владу завдяки громадським активістам?

У сьогоднішніх списках кандидатів у депутати є ті, хто заявив про себе під час і після Майдану, а також представники громадського сектору. Вони балотуються від партій, оскільки не мають іншого вибору. Чи можуть вони оновити владу? За яких обставин?

ВІДЕО (для перегляду натисніть на фото)

 

Детальніше...
 

Громадський сектор і влада: де можна зробити більше

Одні громадські активісти й політики кажуть, що громадський сектор повинен іти у владу і практично реалізовувати свої знання і вміння на користь територіальної громади, бо у влади більше важелів впливу. Інші, навпаки, стверджують, що громадські організації покликані контролювати владу і якщо всі подадуться в політику - нікому буде контролювати. 

Що думають із цього приводу представники волинського громадського сектору - в прямому ефірі телеканалу "Нова Волинь" і радіо "Луцьк" за участю історика, професора кафедри нової і новітньої історії СНУ ім. Лесі Українки Володимира Пришляка, доцента кафедри філософії ЛНТУ, голови ГО  «Християнський рух за життя» Антоніни Євтодюк, голови ГО «Європейський транскордонний інститут співпраці» Віктора Грисюка, адвоката й волонтерки Юлії Спіріної та голови Луцької ГО «Фундація Регіональних Ініціатив» Юлії Ютовець.

Дивіться і слухайте нас 2 жовтня о 19:40

_____________

Передача відбудеться в межах циклу телерадіодебатів "Волинь - 2015: обирайте свідомо!", підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні


 

Обережно – маніпуляція!

Промови політиків часто насичені хорошими словами про мир і добробут у країні. Як дізнатися, хто з них правдивий, а коли нами маніпулюють?

Маніпуляція як вид прихованого впливу спонукає людину до певних дій і прийняття певних рішень, бажаних для маніпулятора. І часто людина може й не зрозуміти, що нею маніпулюють.

ВІДЕО (для відтворення натисніть на фото)

Голова ВО Комітету виборців України Юрій Кресак пропонує розділяти виборче маніпулювання на дві складові – маніпуляція із законом про вибори і рекламні психологічні впливи.

Що стосується закону, то «в ньому закладена маніпуляція щодо результату виборчої кампанії за кілька місяців до її початку», – переконаний Юрій Кресак. На його думку, це найголовніше маніпулювання. Коли ж мова про маніпулювання політиками думкою громадськості Волині, то подібні речі відбуваються по всій Україні. Якщо виборець бачить на екрані «самодостатніх людей, у випрасуваних костюмах, які своїм виглядом демонструють окремішність, елітарність», він потрапляє під вплив і це впливає на його вибір. Водночас Юрій Кресак вважає, що за місяць до виборів вигадувати нові технології ніколи, тому будуть використовуватися старі схеми: підкуп, ранжування певних проблем, аналізування виборця, на які обіцянки він може пристати, іміджеві статті в засобах масової інформації.

Детальніше...
 

Вибори до місцевих рад: як розпізнати маніпуляцію

Уже через місяць відбудуться вибори до місцевих рад. Кандидати і партії активно займуться інформаційною кампанією, а хтось розпочав її ще задовго до старту виборчої кампанії. Але як побачити, де нами маніпулюють і не піддатися?

Про це говоритимемо в прямому ефірі телеканалу "Нова Волинь" і радіо "Луцьк із головою правління Волинського відділення КВУ Юрієм Кресаком, координаторкою виборчих програм Громадської мережі ОПОРА Людмилою Хомич, координаторкою Волинського прес-клубу Богданою Стельмах і журналістом інтернет-видання "Волинське агенство журналістських розслідувань" Антоном Бугайчуком.

Як завжди слухайте і дивіться нас о 19:40, у п'ятницю, 25 вересня на хвилях Волинського телебачення та радіо "Луцьк".

_________

Цикл телерадіодебатів "Ваш голос: обирайте свідомо!" відбувається в межах партнерського проекту Волинського прес-клубу та Волинської ОДТРК за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні

 

Міський голова: управлінець чи господарник?

Міський голова… Що це за людина, якою вона має бути – політик, господарник, чи ще хтось інший?

ВІДЕО (для переходу натисніть на фото)

Коротко думки і поради учасників передачі:

Виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Богдан Самойленко вважає, що належність кандидата до партії не має особливого значення, головне, щоб він був тією людиною, яка може забезпечити очікування громадян. Міський голова має виходити в люди і бачити кожну ямку… «Це більш актуально для маленького міста. У великому населеному пункті – на передову виходять управлінські якості. Від того, як сформована команда, залежить ефективність міського голови», – переконаний Богдан Самійленко і додає, що міський голова, окрім того, має бути ще й дипломатом. 

На думку Горохівського міського голови Віктора Годика, краще, щоб міський голова ішов по само висуванцем, оскільки зобов’язання перед партією буде обмежувати його дії. «Так набагато простіше – ти знаєш, що повинен працювати заради людей. І задля цього треба згуртувати депутатський корпус. І це залежить від людських якостей міського голови». Серед рис, якими має володіти міський голова, Віктор Годик назвав людяність, порядність, доброта, розуміння. «Коли будуть моральні чесноти, то господарюванню можна навчитися. Із посадовця, лідера люди мають брати приклад», – запевнив він.

Луцький міський голова Микола Романюк теж вважає, що для збереження незалежності краще, щоб кандидат на посаду міського голови був само висуванцем. Портрет міського голови – порядна людина, з управлінськими навичками, господарник. На думку Миколи Романюка, це взаємопов’язані речі. «Якщо людина за своє життя нічого не заробила і не зробила – не треба йти на міського голову. Це може бути прекрасна людина, але не йти у владу. Якщо людина заробила статки – вона має їх чесно показати», – зауважив він.

Сергій Кошарук, заступник голови Волинської ОДА переконаний, що міський голова – це лідер громади, і всі інструменти мають бути спрямовані на розвиток громади. Оскільки виборець сприймає насамперед те, що може побачити: прибраний майданчик, відремонтований тротуар тощо, то і в кандидаті буде бачити господарника. Але міський голова має вміти вирішувати стратегічні речі і вести за собою громаду.

На думку головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка, «було би прекрасно, якби партії були досконалі, але мусимо діяти в заданих межах. Різниці нема, від партії людина чи само висуванець, але партійне ярмо буде висіти. Бо власник бренду може нагадати, від кого він ішов. А краще знати, що люди обрали».

За словами політолога Олександра Новосада, виборцю насправді не дуже важливо, як буде висуватися кандидатура міського голови. Політика – це не тільки боротьба за владу, це ще й реалізація повноважень. Будь-який чиновник – це політик.

Згідно проведеного Асоціацією молодих політологів і політиків дослідження, на першу позицію люди ставлять здатність відстоювати інтереси громадян міста перед центральною владою, далі – сильна особистість, господарник, чесність, не корумпованість та хороша освіта.

___________________

Передачу створено в рамках партнерського проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК "Волинський вибір - 2015: обирайте свідомо!", підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 

Голова міста - політик чи господарник?

Нам часто доводить чути дискусії щодо того, яким повинен бути міський голова. Одні кажуть, що виваженим і гнучким політиком, інші - хорошим менеджером.

Чи існують ще й інші критерії та підходи? Якими рисами та професійними якостями має володіти міський голова, щоб громада була задоволена його діяльністю?

Саме цій темі присвячені телерадіодебати циклу "Ваш вибір: обирайте свідом!" Гості студії міські голови двох найбільших міст Волині - Микола Романюк (м. Луцьк) і Олег Кіндер (м. Ковель), Сергій Кошарук - міський голова в минулому і чиновник сьогодні, Володимир Данилюк - головний редактор "Волинської газети", Богдан Самойленко - виконавчий директор Волинського відділення Асоціації міст України, Олександр Нововсад - політолог, голова громадської організації "Асоціація молодих політологів і політиків".

Час передачі на каналі "Нова Волинь" і радіо "Луцьк" - п"ятниця, 18 вересня, 19:40. Слухайте і дивіться в ефірі а також онлайн на сайті ВОДТРК. 

 
Сторінка 1 з 2

Архів

2023
січня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook