You are here: Головна Прес-релізи
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Прес-релізи

Кожна четверта вагітна жінка піддається насильству. Чи змінить Україна статистику?

Незважаючи на те, що «за вікном» – 21 століття і більшість країн світу не відмежовані одна від одної комунікаційно, відбувається шалений розвиток високих технологій, тема насилля залишається однією з найбільш актуальних у світі. Про це йшлося на «круглому столі» з нагоди міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства».

Наприклад, у Республіці Конго жінки не можуть підписати жодного документу без дозволу чоловіка. В Пакистані в обличчя жінці можуть хлюпнути кислотою, а за злочин, вчинений чоловіком, жінку піддають груповому зґвалтуванню. В Індії з моменту народження жінку не вважають людиною і викрадення дівчаток-підлітків є звичним явищем. В 2015 році в Іраці було страчено 150 жінок за відмову в секс-джахаді.

В Україні того чи іншого виду насильства зазнає кожна жінка, проте проблему або воліють або не помічати, або нехтують нею як незначним фактом.

У листопаді Верховна Рада не підтримала законопроект №0119 про ратифікацію Конвенції про запобігання насильства проти жінок та домашнього насильства та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), хоча вона була підписана Україною ще в 2011 році. Країни, що підписали й ратифікували конвенцію, засуджують всі форми дискримінації щодо жінок.


Детальніше...
 

У Львові журналісти з шести регіонів України обговорили, як за допомогою е-декларування "виводити на чисту воду" корупціонерів

«Як зупинити корупціонера? Е-декларування і контроль з боку суспільства» - семінар-брифінг з такою назвою відбувся на початку листопада у Львові.

Е – декларування, офіційно запроваджене з 1 вересня поточного року, не випадково нині перебуває на вістрі суспільного інтересу. Адже, за свідченням міжнародних та вітчизняних експертів, саме декларування статків службовців допоможе побороти корупцію в нашій державі, яка є чи не основним гальмом розвитку економіки та поліпшення життя людей.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – перший в Україні спеціалізований орган із запобігання корупції та формування і реалізації державної антикорупційної політики. Навіщо воно створене, як функціонує, чим відрізняється від інших державних антикорупційних інституцій? Як працює е-декларування в Україні, і як декларують майно держслужбовці в інших країнах світу? Ці теми з журналістами обговорили експерти Світового банку, представники НАЗК та Центру протидії корупції.

Окрім знань та корисної інформації, що допоможе журналістам краще знатися на питаннях антикорупційної політики, важливою темою зустрічі став пошук відповідей на запитання: «Яким чином спільними зусиллями перетворити е-декларування на справді дієвий інструмент суспільного контролю та запобігання корупції?». Тут у нагоді стане практичний досвід активістів громадського сектору із викриття нечистих на руку посадовців.

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (реєстр декларацій, або система е-декларування) — електронна онлайн-система, що дозволяє вносити, перевіряти та оприлюднювати майнові декларації держслужбовців та інших осіб, що згідно з законом зобов'язані це робити. Реєстр створюється на виконання Закону України «Про запобігання корупції», який набув чинності у квітні 2015 року. Законодавство передбачає відповідальність, у тому числі кримінальну, за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації. Термін подання електронних декларацій за 2015 рік спливає наприкінці жовтня 2016 року. Забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру декларацій, а також перевірка декларацій є відповідальністю Національного агентства з запобігання корупції.

Матеріали семінару можна завантажити за посиланнями:

https://drive.google.com/open?id=0B-yDbYIP_jQMZG5vREdzamtjQ1U

http://www.ex.ua/182006742032

Корисні посилання:

https://nazk.gov.ua/ -  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК);

http://antac.org.ua/ -   Центр протидії корупції;

http://www.worldbank.org/uk/country/ukraine -  Світовий банк в Україні;

https://www.facebook.com/WorldBankUkraine/?fref=ts -  FB сторінка Світового банку в Україні.

 

Субсидії та міфи навколо них: як економити і не мерзнути

На початку нового опалювального сезону питання енергоефективності й соціального захисту населення вкотре набувають актуальності. Аби розвіяти міфи навколо державної підтримки населення (субсидій) і надати інформацію про найефективніші шляхи енергоефективності, у Рівному відбувся семінар-тренінг для журналістів за участю експертів Світового Банку.

Надання субсидій відбувається згідно трьох нормативно-правових актів (Постанов Кабміну №№ 1156, 409, 848). У 2016 році сума адресних субсидій лише малозабезпеченим склала 40 мільярдів гривень, що дорівнює 5% Державного бюджету. Незважаючи на це, й досі існує чимало міфів щодо процесу оформлення чи нарахування адресної допомоги.

(для збільшення - клікніть на фото)

Детальніше...
 

Волинянки – найактивніші серед українок: результати конкурсного відбору у Школу жіночого політичного лобі

В Україні розпочався активний етап побудови жіночого політичного лобі. Цьому передував конкурсний відбір жінок, які мотивовані займатися політикою на місцевому рівні. Серед 12 областей України лідером за кількістю поданих заявок стала Волинська область – організатори отримали 38 анкет. Від Волині учасницями Школи стало 14 жінок. Загалом від кожного з 4 кластерів відібрано по 25 осіб.

Зліва направо: Оксана Ярош, Лариса Гунько

Детальніше...
 

Реформа органів юстиції - бути доступними для кожної людини

Реформи - це не зміна вивіски, а зміна підходів до надання послуг, і вони "мають бути якомога доступнішими для широкого кола громадян". Таку думку озвучив сьогодні на прес-конференції начальник головного територіального управління юстиції Волинської області Валентин Кухарик.

За його словами, "ті реформи, які вже проводить Міністерство юстиції, мають позитивний результат". Зокрема, запроваджено систему онлайн-сервісу для реєстрації бізнесу, створено центри надання вторинної безоплатної правової допомоги, відкрито реєстри речових прав на нерухоме майно тощо. Станом на сьогодні розпочато ліквідацію територіальних управлінь юстиції, замість яких розпочнуть діяльність Бюро правової допомоги (загалом в Україні заплановано ліквідацію 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях та утворення 428 бюро).

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 22

Архів

2017
вересня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook