You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Прес-релізи

Трансформація друкованих районних медіа. Все можливо!

Про те, що таке медіа-бізнес ф медіа-маркетинг, як зробити своє видання успішним – дізнавалися журналістки волинських медіа під час тренінгу «Налагодження медіа-бізнесу для роздержавлених газет: як заробляти гроші і залишатися незалежними», що відбувся днями у Тернополі.

«Я чесно скажу – газети будуть ще довго. Але питання в тому, яка буде їх ціна. Створюючи продукт, ми маємо розуміти, як довго він буде жити», – зазначив тренер Дмитро Кліманов, власник  ТОВ РІА«К&К», видавничий дім «Телегазета» (Луганщина). За його словами, розвитку громад без сучасних медіа не буде.

Під час тренінгу аналізували також запити рекламодавців, організаційну структуру видань, говорили про переваги та недоліки існуючих ЗМІ, особливості подачі матеріалів, як виміряти аудиторію кожного типу ЗМІ та як стати конкурентоспроможними на медіа-ринку (асортимент продуктів, стратегічне планування) тощо.

Більше фото - на сторінці прес-клубу у Facebook

Тренінг відбувся в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Чи виконує суспільний мовник свою функцію: експертне обговорення в Луцьку

«Захищати свободи в Україні, надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу», - таку місію Національної суспільної телерадіокомпанії України визначила у січні 2017 року Наглядова рада НСТУ.

Наскільки Суспільний мовник виконує цю місію – йшлося  під час експертного обговорення у Луцьку з представниками медіа та громадськості. На жаль, участі в розмові не взяли журналісти, які сьогодні працюють в регіональній дирекції НСТУ, хоча були запрошені.

Детальніше...
 

Журналіст(к)и волинських "районок" дізнавалися про особливості процесу роздержавлення

Волинські редактор(к)и та журналіт(к)и районних друкованих комунальних ЗМІ разом зі своїми колегами із Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей взяли участь у тренінгу «Проблемні питання реформування державних і комунальних ЗМІ», який відбувся у Тернополі. Про особливості процесу реформування із ними спілкувалися медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова та юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор Федоренко.

Зокрема, на зустрічі йшлося про права членів трудового колективу редакції газети на участь у реформуванні, було розгянуто проблемні питання щодо підготовки статутних документів для перетворення та розподілу часток у статутному капіталі, дотримання реєстраційних процедур, обрання форми власності та господарської діяльності тощо.

Також на прикладах ситуацій, що склалися в редакційних колективах Розівської газети "Розінформ" і Оріхівської газети "Трудова слава" (Запорізька область) учасники й учасниці тренінгу розглянули судову практику процесу реформування, дізналися про підстави та правову процедуру звільнення редактора/-ки газети і дії у випадку, якщо звільнення було незаконним.

Окрему увагу було приділено майновим питанням (а саме - як оформити договір оренди майна і сплачувати боргові зобов'язання) і надано рекомендації щодо налагодження стосунків із органами місцевого самоврядування після роздержавлення й пошуку коштів із різних джерел для фінансування видання.

__________

Тренінг відбувся у межах проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Кожна четверта вагітна жінка піддається насильству. Чи змінить Україна статистику?

Незважаючи на те, що «за вікном» – 21 століття і більшість країн світу не відмежовані одна від одної комунікаційно, відбувається шалений розвиток високих технологій, тема насилля залишається однією з найбільш актуальних у світі. Про це йшлося на «круглому столі» з нагоди міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства».

Наприклад, у Республіці Конго жінки не можуть підписати жодного документу без дозволу чоловіка. В Пакистані в обличчя жінці можуть хлюпнути кислотою, а за злочин, вчинений чоловіком, жінку піддають груповому зґвалтуванню. В Індії з моменту народження жінку не вважають людиною і викрадення дівчаток-підлітків є звичним явищем. В 2015 році в Іраці було страчено 150 жінок за відмову в секс-джахаді.

В Україні того чи іншого виду насильства зазнає кожна жінка, проте проблему або воліють або не помічати, або нехтують нею як незначним фактом.

У листопаді Верховна Рада не підтримала законопроект №0119 про ратифікацію Конвенції про запобігання насильства проти жінок та домашнього насильства та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), хоча вона була підписана Україною ще в 2011 році. Країни, що підписали й ратифікували конвенцію, засуджують всі форми дискримінації щодо жінок.


Детальніше...
 

У Львові журналісти з шести регіонів України обговорили, як за допомогою е-декларування "виводити на чисту воду" корупціонерів

«Як зупинити корупціонера? Е-декларування і контроль з боку суспільства» - семінар-брифінг з такою назвою відбувся на початку листопада у Львові.

Е – декларування, офіційно запроваджене з 1 вересня поточного року, не випадково нині перебуває на вістрі суспільного інтересу. Адже, за свідченням міжнародних та вітчизняних експертів, саме декларування статків службовців допоможе побороти корупцію в нашій державі, яка є чи не основним гальмом розвитку економіки та поліпшення життя людей.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – перший в Україні спеціалізований орган із запобігання корупції та формування і реалізації державної антикорупційної політики. Навіщо воно створене, як функціонує, чим відрізняється від інших державних антикорупційних інституцій? Як працює е-декларування в Україні, і як декларують майно держслужбовці в інших країнах світу? Ці теми з журналістами обговорили експерти Світового банку, представники НАЗК та Центру протидії корупції.

Окрім знань та корисної інформації, що допоможе журналістам краще знатися на питаннях антикорупційної політики, важливою темою зустрічі став пошук відповідей на запитання: «Яким чином спільними зусиллями перетворити е-декларування на справді дієвий інструмент суспільного контролю та запобігання корупції?». Тут у нагоді стане практичний досвід активістів громадського сектору із викриття нечистих на руку посадовців.

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (реєстр декларацій, або система е-декларування) — електронна онлайн-система, що дозволяє вносити, перевіряти та оприлюднювати майнові декларації держслужбовців та інших осіб, що згідно з законом зобов'язані це робити. Реєстр створюється на виконання Закону України «Про запобігання корупції», який набув чинності у квітні 2015 року. Законодавство передбачає відповідальність, у тому числі кримінальну, за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації. Термін подання електронних декларацій за 2015 рік спливає наприкінці жовтня 2016 року. Забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру декларацій, а також перевірка декларацій є відповідальністю Національного агентства з запобігання корупції.

Матеріали семінару можна завантажити за посиланнями:

https://drive.google.com/open?id=0B-yDbYIP_jQMZG5vREdzamtjQ1U

http://www.ex.ua/182006742032

Корисні посилання:

https://nazk.gov.ua/ -  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК);

http://antac.org.ua/ -   Центр протидії корупції;

http://www.worldbank.org/uk/country/ukraine -  Світовий банк в Україні;

https://www.facebook.com/WorldBankUkraine/?fref=ts -  FB сторінка Світового банку в Україні.

 
Сторінка 1 з 23

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook