You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про видачу свідоцтва на частку в статутному капіталі

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО .

«В серпні 2018 наша редакція реформувалася в товариство з обмеженою відповідальністю. В статуті є положення про видачу засновникам свідоцтва на частку в статутному капіталі товариства. Скажіть, хто повинен їх видавати?».

– Ваш статут було прийнято вже після вступу в дію Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Цей Закон не містить положення про видачу свідоцтв учасникам товариства. Така норма була в Законі України «Про господарські товариства», стаття 52 якого містила положення про те, що: «Учаснику товариства з обмеженою відповідальністю, який повністю вніс свій вклад, видається свідоцтво товариства». Відсутність такої норми в чинному законодавстві, звісно, не перешкоджає внесенню відповідного положення про свідоцтво товариства до статуту, якщо засновники виявили таке бажання.  Свідоцтво видається товариством.

Детальніше...
 

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про успадкування частки статутного капіталу реформованої газети

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу  гор ФЕДОРЕНКО

«Підкажіть, будь-ласка, чи можуть учасники ТОВ передати у спадок свою частку від роздержавленої газети, якщо вони не вносили своїх коштів, а отримали процент від балансової вартості майна, переданого газеті місцевою радою?».

– Успадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 Цивільного кодексу України). Якщо реформування здійснено шляхом перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання, Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»  в частині 3 статті 8  забороняє повертати частки учасника тільки у одному випадку: «У разі виходу із складу засновників (співзасновників) суб’єкта господарювання його частка майна, отримана ним під час реформування редакції, не підлягає поверненню зазначеному засновнику (співзасновнику), а розподіляється між іншими засновниками суб’єкта господарювання». Цей Закон розглядає тільки випадок виходу учасника – його добровільного волевиявлення, небажання бути у складі учасників товариства. Закон про реформування нічого не каже про те, як бути з часткою учасника в статутному капіталі товариства, отриманою при реформуванні, у випадку смерті (і відповідно спадкування), виключення зі складу учасників тощо.  В такому випадку потрібно керуватися чинним законодавством, а саме Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»,  де у статті 23 врегульовано перехід частки до спадкоємця:

Детальніше...
 

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про порушення при скликанні загальних зборів учасників товариства реформованої редакції

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

 На нашу адресу надійшов лист з питаннями стосовно порушень при скликанні загальних зборів учасників товариства реформованої редакції. Згідно перехідних положень Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю», попередньо прийняті установчі документи діють протягом року з моменту набрання чинності цим законом: «Протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю».

Детальніше...
 

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про створення сайту газети і бухгалтерський облік

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Створюємо сайт газети. Як оформити передачу доменного імені і відобразити це в бухгалтерському обліку?»

– При створенні інтернет-видання або інтернет-версії друкованого ЗМІ постає питання, як відобразити в бухгалтерському обліку витрати на створення, розміщення і обслуговування сайту. Чинне законодавство України дає наступні визначення: веб-сайт – сукупність даних, електронної (цифрової) інформації, інших об’єктів авторського права і (або) суміжних прав тощо, пов’язаних між собою і структурованих у межах адреси веб-сайту і (або) облікового запису власника цього веб-сайту, доступ до яких здійснюється через адресу мережі Інтернет, що може складатися з доменного імені, записів про каталоги або виклики і (або) числової адреси за Інтернет-протоколом (Закон України «Про авторське право і суміжні права»);

домен – частина ієрархічного адресного простору мережі Інтернет, яка має унікальну назву, що її ідентифікує, обслуговується групою серверів доменних імен та централізовано адмініструється (ст. 1 Закону України «Про телекомунікації»);

доменне ім’я ― ім’я, що використовується для адресації комп’ютерів і ресурсів в Інтернеті (ст. 1 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»).

Детальніше...
 

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про власність на об’єкти нерухомого майна

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО: «Прошу роз’яснення відносно власності об’єктів нерухомого майна – двох гаражів, які були збудовані ще за радянських часів за рахунок коштів редакції газети. На даний час приміщення редакції перебуває в оренді редакції. А як бути з гаражами, які знаходяться поряд з гаражами районної держадміністрації?».

– Все майно комунального підприємства, яким була ваша редакція до реформування, належало територіальній громаді. Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» не передбачає приватизацію цих підприємств, а визначає механізм реформування друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Згідно Закону державні органи і органи місцевого самоврядування виходять з засновників ЗМІ та редакцій, і в якості державної підтримки майно редакцій, за виключенням приміщень і земельних ділянок, передається підприємству-правонаступнику. Це відображено у наступних положеннях Закону:

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 41

Архів

2019
липня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook