Четвер, 11 серпня 2022, 17:46
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Наша редакція вирішила ліквідувати підприємство. Що повинно бути вказано в протоколі рішення про ліквідацію товариства?».
– На загальних зборах учасників товариства з обмеженою відповідальністю (далі товариство) обов’язково потрібно прийняти рішення з наступних питань:
– про ліквідацію товариства;
– про обрання ліквідаційної комісії або ліквідатора;
– про затвердження порядку ліквідації товариства;
– про встановлення строку для заявлення кредиторами вимог до товариства;
– про обрання особи, відповідальної за проведення державної реєстрації змін щодо відомостей про товариство, що містяться в Єдиному державному реєстрі. Також можуть бути прийняті рішення щодо інших питань, внесених до порядку денного, наприклад про звільнення виконавчого органу товариства.
Детальніше...
Субота, 06 серпня 2022, 22:28
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.
«До нашої редакції надійшов лист з територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відомостей про працівників підприємства. На військовому обліку ніхто з нас не перебуває. Чи можуть у жовтні мобілізувати жінок-журналісток нашої редакції?».
– З 1 жовтня 2022 року на військовий облік зобов’язані стати жінки, чия спеціальність входить до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, затвердженого Наказом Міністерства оборони України 11.10.2021 № 313 (у редакції Наказу Міністерства оборони № 35 від 07.02.2022). В цьому переліку є спеціальність «видавництво та поліграфія», тому військовозобов’язані жінки-журналістки можуть бути мобілізовані.
Детальніше...
П'ятниця, 29 липня 2022, 22:05
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. Трудове законодавство змінюється відповідно до вимог часу, тож для питань, з якими редакції зверталися раніше, з’явилися нові можливості вирішення.
Отже, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX, який набрав чинності 19 липня 2022 року, впорядковано питання, як бути з працівниками, які відсутні з нез’ясованих причин. Це ті випадки, коли немає підстав для звільнення працівника за прогул без поважних причин, згідно пункту 4 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.
Детальніше...
Понеділок, 25 липня 2022, 12:53
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. У зв’язку зі змінами у діючому трудовому законодавстві є необхідність надати додаткову відповідь на запитання редакції з публікації "Про виплати та компенсації журналістам, які постраждали під час виконання своїх професійних обов’язків", вже з урахуванням цих змін.
19 липня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX. Цим Законом внесені зміни до частини 3 статті 119 Кодексу Законів про працю України. Тепер вона має наступну редакцію: «За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”». Слова “зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток”, які були у попередній редакції, замінили словами “зберігаються місце роботи і посада”.
Детальніше...
П'ятниця, 15 липня 2022, 11:29
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.
«Дайте пораду, чи можна зараз в газеті друкувати статтю про воїна ЗСУ (з його ім’ям та прізвищем) плюс його портрет? Звісно, з його згоди. Чи не нашкодить це військовому? Які вимоги до газетярів щодо особистих даних захисників у період воєного стану? Я не раз бачу в Фейсбуці селфі воїнів. Але щодо публікацій в газеті у мене, як редактора, виникає занепокоєння».
– Правила роботи ЗМІ та журналістів під час воєнного стану в Україні затверджені Наказом Міноборони №733 від 3 березня 2022 року. Цей наказ регулює порядок акредитації представників ЗМІ під час воєнного стану, визначає перелік інформації, яку не можна розголошувати, встановлює порядок роботи журналістів в зоні ведення бойових дій. Також Міноборони закликає не поширювати персональні дані, особисті фото-, відеоматеріали у військовій формі; інформацію про приналежність до військових частин Збройних Сил України.
Детальніше...
|