You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

ІМІ видав посібник для журналістів, які працюють у небезпечних умовах

Посібник, який охоплює всі аспекти роботи журналістів в небезпечних умовах було підготовано ГО «Інститутом масової інформації» в рамках проекту «У-Медіа», що реалізується «InternewsNetwork» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Мета цього посібника — надати практичні поради всім тим, хто ризикує своїм життям, перебуваючи в зоні конфлікту, хто висвітлює акції протесту та працює в небезпечних умовах. Він написаний як довідник для працівників ЗМІ про те, як зменшити ризики, з якими вони стикаються під час своєї професійної діяльності. Посібник базується на практичному досвіді експертів Інституту масової інформації та численних консультаціях з українськими та закордонними журналістами, військовими експертами, психологами, лікарями, спеціалістами з цифрової безпеки тощо» - коментує виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

У посібнику зібрані практичні рекомендації, які стосуються роботи журналістів в небезпечних умовах, включаючи зони конфліктів, масові заворушення тощо. Посібник охоплює такі теми, як планування поїздки, матеріально-технічне забезпечення (вибір житла, транспорту, особливості підбору знімальної техніки, засобів захисту), домедична допомога, психологічна безпека, особливості роботи з конфліктно чутливими групами населення тощо. Детально описані поради щодо цифрової безпеки журналістів. Роз’яснено юридичні аспекти роботи журналістів в небезпечних зонах (від міжнародного законодавства, що гарантує захист журналістів, до захисту трудових прав журналістів).

Авторкою посібника є медіаекспертка та тренерка з безпеки Ірина Земляна. Також окремі розділи написали медіаюрист ГО «Інститут масової інформації» Максим Ратушний (Розділ V), експертка і тренерка з цифрової безпеки ГО «Інститут масової інформації» Ірина Чулівська (Розділ ІХ), експертка з журналістських стандартів Олена Голуб (Розділ Х).

«Чим більше занурювалася в сферу журналістської безпеки, то розуміла, що існує безліч іноземних рекомендацій з безпеки – та вони не можуть бути застосовані в українських умовах.  Українським журналістам не вистачало посібника з безпеки, який би зібрав в собі всі аспекти роботи медійників в екстремальних умовах. Тому, разом з колегами і вирішили такий написати» - зазначає авторка посібника Ірина Земляна.

Посібник можна буде прочитати на сайті ІМІ або отримати друковану копію, заповнивши гугл-форму.

Контакти: (050) 44-77-063, і Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

У регіональних газетах основні джерела інформації — власні кореспонденти й офіційні особи (ІМІ)

У кожній третій публікації регіональних друкованих ЗМІ джерелом інформації є власний кореспондент. У 20% випадків — офіційні особи. Такими є результати моніторингу тридцяти популярних друкованих видань у десяти регіонах України, яке провів Інститут масової інформації.


(для збільшення клікніть на фото)

Детальніше...
 

Кожна п’ята новина в регіональних онлайн-ЗМІ — переписаний прес-реліз (дослідження ІМІ)

У 21% новин регіональних інтернет-ЗМІ джерелом інформації є прес-релізи і лише в 17% — власні кореспонденти. Такі результати моніторингу інтернет-видань у десяти регіонах України, яке провів Інститут масової інформації.

Найбільше інформації з прес-релізів отримують в Ужгороді — 42%, Чернівцях — 31% та Запоріжжі — 27%, найменше — у Полтаві (6%) та Херсоні (7%).

При цьому не використовуються взагалі як джерела інформації іноземні ЗМІ, в тому числі і російські, та анонімні джерела інформації. Лише в 1% новин джерелом інформації є очевидці, а в 2% — експерти.

Серед інших джерел інформації є також сайти офіційних структур (10%), офіційні особи (10%) та інші місцеві ЗМІ (10%). У 8% випадків ЗМІ взагалі не вказує джерело інформації, тобто в цих новинах порушений стандарт достовірності, а ще в 6% випадків джерелом інформації є соціальні мережі.

(для збільшення - клікніть на фото)

Детальніше про розподіл джерел інформації в онлайн-виданнях по регіонах — на інфографіці від ІМІ.

****
Моніторинг провів Інститут масової інформації за підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні. В рамках моніторингу досліджували джерела інформації усіх новин, що вийшли з 20 по 26 червня включно в новинній стрічці 30 регіональних інтернет-виданнях з десяти регіонів України (Вінниця: “20 хвилин”, “Вінниця-Інфо”, “Власно-Інфо”; Дніпро: gorod.dp.ua, 056.ua, 0564.ua; Запоріжжя: 061.ua, zabor.zp.ua, golos.zp.ua; Луцьк: “Волинські новини”, “ВолиньPost”, “Волинське агенство розслідувань”; Одеса: “Думская”, “Таймер”, 048.ua; Ужгород: “Закарпаття онлайн”, “Мукачево.нет”, “ПроЗахід”; Полтава: poltava.to, poltava.today, “Трибуна”; Харків: “Статус Кво”, 057.ua, “Городской дозор”; Херсон: “Херсонські вісті”, “Херсонці”, “Херсонські факти”; Чернівці: molbuk.ua, bukinfo.com.ua, pogliad.ua).

 

Акредитація - необхідність чи додаткова можливість?

Акредитація працівників ЗМІ регулюється ст. 26 Закону України «Про інформацію» (в ред. 2011 р.). Зокрема, у частині 1 сказано: «Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень».

Про це йдеться в роз'ясненні керівника правових проектів ГО "Інститут масової інформації" Романа Головенка.

Суть акредитації полягає в тому, що орган, який акредитує журналістів, бере на себе зобов'язання:

  • сприяти провадженню професійної діяльності журналістами;
  • завчасно сповіщати їх про місце і час проведення сесій, засідань, нарад, брифінгів та ін. публічних заходів;
  • надавати їм інформацію, призначену для ЗМІ;
  • сприяти створенню умов для здійснення запису і передачі інформації, проведення інтерв'ю, отримання коментарів посадових осіб (ч. 4, ст. 26 ЗУ «Про інформацію»).

Більше інформації - на сайті ІМІ.
 

"Нас роз'єднують політики", - журналісти зі Сходу України в Луцьку

Журналісти Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Сумської та Черкаської областей приїхали у Луцьк, аби на власні очі побачити життя містян, поспілкуватися з колегами, громадськими активістами, представниками органів місцевого самоврядування і для себе відповісти на питання, які підштовхнули до цього візиту.

Упродовж п'яти днів, із 23 по 27 травня, журналісти мали можливість познайомитися з роботою творчих колективів Волинської регіональної дирекції НТКУ, медіа-холдингу "Сім'я і дім", Молодіжного центру Волині, служби оперативного реагування 102 і поспілкуватися з луцькими патрульними, зі студентами Інституту філології та журналістики, заступником Луцького міського голови Юрієм Моклицею, переселенцями, відвідати Волинський координаційний центр допомоги бійцям АТО", побувати в одній із найбагатших сільських рад Волині, погуляти Старим Луцьком і Тунелем кохання та посмакувати справжньою кавою в затишному "Золотому дукаті".

Для збільшення натисніть на фото (авторка - Богдана Стельмах)

Як зазначили учасники візиту, між мешканцями Сходу і Заходу немає суттєвої різниці: проблеми, з якими ми стикаємося, типові для всієї України, і все, що нас роз'єднує - це політики. Тому такі візити - дуже хороша нагода поспілкуватися, налагодити партнерські і дружні зв'язки та разом розбудовувати державу. Роль журналістів у цьому - особлива, бо саме вони доносять до громад інформацію про процеси, які відбуваються в країні, тож важливо бути зі своєю аудиторією чесними і не працювати на підігрів конфлікту, а навпаки - пропонувати шляхи співпраці.

__________________________

Візит журналістів відбувся в межах проекту "Схід і Захід разом - підвищення спроможності українських місцевих видань", що реалізовується Фондом "Освіта для демократії" (Варшава) та МГО "Нова генерація" (Херсон). 
Сторінка 3 з 28

Архів

2017
вересня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook