You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Запит до Президента України з приводу сваволі щодо журналістів

Шановні друзі!

Рада Незалежної медіа-профспілки України звертається до членів організації та до всіх небайдужих колег і громадян із закликом написати й надіслати інформаційний запит до Президента України Віктора Януковича з приводу численних випадків сваволі щодо журналістів і нерозслідування цих справ. Стандартний текст запиту – в додатку. Потрібно вписати свої данні, поставити підпис і надіслати електронного листа за адресою:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Останні події свідчать, що тільки під тиском влада звертає увагу на вимоги журналістів. Коли намагалися ухвалити «закон про наклеп» у жовтні минулого року, то масова  поява в ЗМІ банерів проти цього закону і масові протести журналістів змусили владу відступитися.

Коли в центрі Києві побили Ольгу Сніцарчук і Влада Соделя, то лише миттєва реакція журналістської спільноти, масові протести з її боку змусили владу відкрити кримінальне провадження за 171-ю статтею Кримінального Кодексу і покарати міліціонерів, які не втрутилися,  коли лупцювали наших колег. Правда, зараз кримінальне провадження закрите, мабуть, тому, що послабився тиск журналістів і суспільства в цілому.

А нещодавно стався новий інцидент: міліція перешкоджала працювати групі 5-го каналу, в тому числі журналісту Андрію Ковальову. Він отримав забої. Сваволя щодо журналістів триває.

Тому наш запит до Президента має стати однією з форм такого тиску. Не будьте байдужими! Приєднуйтеся до цієї акції! Лише наші солідарні дії змусять владу зупинитися!

Текст Запиту на інформацію

 

Освіта - це те, що може змінити світ

Саме так вважає волонтерка Корпусу Миру Мішель Тодд, знайомство з якою відбулося сьогодні у Волинському прес-клубі.

У невимушеній атмосфері розмовляли про волонтерство, мету приїзду, плани на час перебування в Луцьку та після завершення терміну волонтерства, про враження від України й українців, розглядали фотознімки...

Юля Дерев'янчук у ролі перекладача...

Детальніше...
 

Зстріч із волонтеркою Корпусу Миру

Шановні колеги! Із превеликою радістю запрошуємо вас на зустріч із волонтеркою Корпусу Миру Мішель Тодд, котра впродовж двох років перебуватиме у Луцьку на запрошення Волинського прес-клубу.


На зустрічі ви дізнаєтеся, звідки родом пані Мішель, чим займалася у себе на Батьківщині, чому стала волонтеркою, як потрапила у Луцьк, із якими організаціями ще, окрім прес-клубу, вона співпрацюватиме та в яких напрямках, що нового і хорошого ми можемо вам запропонувати, а також поговоримо про те, що можемо робити спільно.


На вас чекає багато позитивних вражень від спілкування як із пані Мішель, так і з регіональними партнерами прес-клубу в залученні волонтера.


***

Зустріч відбудеться 18 червня, у вівторок о 12:00 у Волинському прес-клубі (вул. Шевченка, 14, Будинок вчителя)

 

Журналіст, який володіє інформацією - захищений журналіст

Учора у Луцьку відбувся семінар-тренінг для регіональних медіа з питань безпеки роботи журналістів, організований Волинським прес-клубом, Незалежною медіа-профспілкою України та її регіональним осередком.

Ті, хто був на заході, вже знають, як діяти в тій чи іншій ситуації, аби уникнути можливих неприємностей. А з огляду на системне порушення прав людини і перешкоджання професійній діяльності журналістів (лише цього року більше 40 журналістів піддалися жорстокому поводженню), знати про це вкрай необхідно.

Декілька фото із семінару-тренінгу:

Керівник юридичного бюро НМПУ Юка Гаврилова розповідає про ситуацію з порушенням прав журналістів у 2012 р. Згідно отриманих даних, зафіксовано 498 випадків, найпоширеніші з яких - порушення права на доступ до інформації та застосування фізичної сили

Детальніше...
 

Оголошено початок конкурсу "Вороги преси 2012-2013 рр"

Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України оголошують про початок конкурсу «Вороги преси 2012-2013 рр»

Кожен український журналіст, блогер чи медіа-експерт може номінувати для участі у конкурсі до 3 (трьох) осіб, які, на його переконання, вчинили дії або продемонстрували бездіяльність, спрямовану проти свободи слова впродовж періоду з квітня 2012 року по квітень 2013 року включно.

Кандидатури номінантів приймаються з 30 квітня по 17 травня. Інформацію потрібно надіслати на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Про кандидатуру номінанта організатори просять вказувати таку інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • місце роботи та посаду номінант;,
  • короткий опис випадку через який/які ця особа висувається на здобуття звання «Ворога преси».

Оргкомітет, який складається із представників НМПУ та ІМІ, підіб’є підсумки висунення кандидатур і передасть їх на голосування незалежним медіа-експертам. Протягом 20-27 травня незалежні медіа-експерти, запрошені оргкомітетом, визначатимуть ТОП-10 “Ворогів преси” із кандидатур, запропонованих журналістами.

Результати конкурсу будуть оприлюднені 6 червня.

 
Сторінка 30 з 36

Архів

2018
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook