You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Про договір оренди приміщення редакції після ліквідації районної ради. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«У нас є нотаріально завірений договір оренди між редакцією газети та  районною радою на 15 років на пільгових умовах – за 1 грн. в рік. Після ліквідації району та районної ради приміщення були передані селищній раді. Селищна рада тепер посилається на пункт в договорі, в якому зазначено, що договір оренди припиняється в разі ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.  Враховуючи, що районна рада, яка була орендодавцем, ліквідована, як нам бути в цій ситуації?».

Детальніше...
 

Про суміщення посад та поділ посадового окладу. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«В штатному розписі нашої редакції є вакантна посада редактора. Чи можемо ми розділити між двома працівниками редакції посадовий оклад редактора, за виконання його функцій?».

– Питання суміщення посад регулюється Інструкцією щодо застосування постанови ще Ради Міністрів СРСР від 4 грудня 1981 р. № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)», затвердженої Держкомпраці СРСР від 14 травня 1982 р. № 53-ВЛ, яка є чинною відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу PCP» від 12 вересня 1991р. № 1545-ХІІ, а також статтями 32, 105 Кодексу законів про працю України.

Детальніше...
 

Про застосування РРО при наданні рекламних послуг в газеті за готівку. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«ТОВ є видавцем газети і надає рекламні послуги в цій газеті за готівку. Ведеться касова книга, книга реєстрації прибуткових касових ордерів. Чи обов’язково в такому випадку застосовувати реєстратор розрахункових операцій, та якими законами чи постановами слід при цьому керуватися? Думки колег з цього питання розділилися. Місцева податкова вважає, що РРО потрібні».

­– Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...
 

Про зміни для російськомовних газет України, що настають з 16 січня 2022 року. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Наше видання російськомовне. Чого нам чекати з 16 січня? Яких змін, і чи чекають нас штрафи?».

– Вимоги законодавства до російськомовних друкованих ЗМІ одночасно видавати газету з таким же тиражем українською, з 16 січня 2022 року стануть обов’язковими тільки для загальнодержавних і регіональних газет.

Детальніше...
 

Про звільнення працівника, який знаходиться на лікарняному. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Журналіст редакції тривалий час знаходиться на лікарняному. Коли і як можна законно його звільнити?».

– Частина 3 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП) не допускає «звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації».

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 70

Архів

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook