You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Як захиститись від образ у Facebook. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Статті, які друкуються в нашій газеті, звісно, не всіх влаштовують. Незадоволені критикують, і це нормально, але останнім часом у Фейсбуку один із користувачів почав розміщувати коментарі, в яких ображає нашу газету і колектив редакції. Що можна зробити, щоб припинити ці постійні образи на нашу адресу?».

Детальніше...
 

Як бути з часткою працівника редакції , засновника ТОВ, який помер? Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО.

– Це питання врегульоване статтею 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»:

«1. У разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди учасників товариства.

2. У разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника – фізичної особи чи припинення учасника – юридичної особи, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50 відсотків або більше, товариство може приймати рішення, пов’язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасника».

Детальніше...
 

Якщо закінчується контракт iз районною радою, якої вже немає. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО

«Наша редакція не реформована, комунальне підприємство не ліквідоване, а в грудні в мене закінчується контракт з районною радою, якої вже немає. Як бути в цій ситуації?»

– Згідно із статтею 23 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» редактор (головний редактор) призначається (обирається) на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому засновником (співзасновниками) у статуті редакції відповідно до чинного законодавства України про працю. Засновником вашого комунального підприємства є районна рада. Згідно вашого статуту редактор призначається на посаду і звільняється з посади рішенням районної ради за поданням голови ради. Статут суб’єкта господарювання — це основний локальний нормативно-правовий акт, що містить положення, які застосовуються в процесі діяльності суб’єкта господарювання протягом усього часу його існування. Він набирає чинності з моменту державної реєстрації суб’єкта господарювання і діє до ліквідації та виключення останнього з державного реєстру підприємств і організацій України. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада проводить свою роботу сесійно.  Сесія складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій ради. Рішення ради з будь-якого питання приймаються на її пленарному засіданні шляхом голосування.

Детальніше...
 

Про заснування друкованого регіонального ЗМІ від імені ТОВ. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

- Побачив вашу публікацію «Про право учасника товариства на ознайомлення з документацією» – і маю запитання. Хочу від імені ТОВ заснувати друковане регіональне ЗМІ – щомісячний журнал. Питання наступне: які зміни до Статуту ТОВ необхідно внести для заснування такого ЗМІ. Статут додаю.

– Статут Вашого підприємства повністю відповідає вимогам Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, Цивільного та Господарського кодексів України. Також, згідно з відомостями  ЄДР, всі необхідні види діяльності Ви маєте. Відтак заснування друкованих ЗМІ регулюється наступними нормами чинного законодавства:

Детальніше...
 

Про компенсацію замість відпустки для журналіста. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Журналіст редакції не бажає брати відпустку і просить виплатити йому компенсацію, чи не буде тут порушення?».

– Частина третя статті 2 Закону України «Про відпустки» забороняє заміну відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону. Випадки, коли можлива грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки, перелічені в статті 24 Закону України «Про відпустки»:

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 60

Архів

2021
квітня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook