You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Українські журналісти і досі в заручниках (ІМІ)

За даними Інституту масової інформації, з початку квітня цього року сепаратисти захопили 17 журналістів на сході України, з них 4 — досі перебувають у заручниках в Слов’янську. Це, зокрема, стрімер Артем Дейнега, журналіст Сергій Лефтер, журналіст американського видання Vice News Саймон Островський та фотожурналіст Євген Гапич.

Також захопили, але згодом відпустили, двох італійських (Поля Гого і Коссімо Аттанасіо), білоруського журналіста газети «Новий час» Дмитра Галко, берлінського кореспондента видання «Тайм» Саймона Шустера, британського оператора Фредеріка Пакстона, російського та українського фотографів. Окрім того, два дні у полоні у сепаратистів у Слов’янську провела кореспондентка газети «Комсомольская правда в Украине» Євгенія Супричева. Її затримали через смс, яку вона збиралася надіслати редактору про мера Слов’янська Нелю Штепу.

Детальніше про злочини проти журналістів від ІМІ

 

Верховна рада прийняла закон про суспільне телебачення та радіомовлення

Як зазначено на сторінці "Української правди", за проект закону №1076 від 12.12.2012 проголосували 243 депутати. Ним передбачено створення юридичної особи - "Національна суспільна телерадіокомпанія України".

Згідно iз законом, завданнями НСТУ є:

1) об’єктивне, повне, своєчасне і неупереджене інформування про суспільно значущі події в Україні та за кордоном;

2) сприяння консолідації українського суспільства;

3) розвиток і зміцнення статусу української мови та культури, сприяння розвитку мов і культур національних меншин;

4) сприяння якнайповнішому задоволенню інформаційних, культурних та освітніх потреб населення України, у тому числі шляхом створення та поширення економічних, історично-документальних, культурно-мистецьких, навчально-пізнавальних, розважальних, спортивних програм, програм для дітей та молоді, людей з обмеженими фізичними можливостями, національних меншин, інших соціальних груп;

5) оперативне інформування населення про надзвичайні ситуації, що становлять загрозу життю чи здоров’ю людей;

6) надання громадянам України затребуваних інформаційних продуктів, відсутніх на комерційному ринку;

7) сприяння зміцненню міжнародного авторитету України.

Детальніше...
 

Днями стартує "Центр підтримки та захисту журналістів"

Заснований він НМПУ та НСЖУ за підтримки та у партнерстві з МФЄ, ЄФЖ, Асоціацією польських журналістів.

Мета Центру – надавати журналістам, які постраждали під час суспільно-політичної кризи в Україні (від 21 листопада 2013 року) комплексну підтримку, допомогу та захист з метою відновлення порушених прав та попередження безкарності, а також підвищити в цілому рівень безпеки журналістської професії, запобігати (попереджати) виникненню порушень прав журналістів та заохочувати працівників ЗМІ дотримуватися високих професійних та етичних стандартів журналістської професії, підтримувати професійну солідарність, принципи свободи слова та свободи преси.

Детальніше...
 

Результати опитування журналістів щодо проблем інформаційної безпеки

Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» з 18 по 25 березня 2014 р. провів експертне опитування журналістів щодо проблем інформаційної безпеки України. Участь в опитуванні взяло 70 журналістів (45 – із Києва, та 25 – регіональних).

Згідно з отриманими даними, більшість респондентів вважає, що в Україні достатньо ресурсів для протидії маніпулятивному та ворожому впливу російських медіа. Для досягнення цієї мети потрібно проводити публічні брифінги посадовців, створити відповідні передачі на провідних українських каналах, а також - окреме проукраїнське теле- і радіомовлення.

Детальніше про результати дослідження читайте на сайті Фонду

 

ІМІ зафіксував рекордний спад "джинси" в медіа

У результаті моніторингу українських ЗМІ Інститут масової інформації стверджує, що "рівень джинси в друкованій пресі упав до історичного мінімуму і склав лише 1% від загальної кількості матеріалів". Експерти кажуть, що це "найнижчий показник за весь період моніторингу", починаючи з 2008 року.


Подібну тенденцію вони простежують і в інтернет-виданнях - там "кількість матеріалів з ознаками замовлення упала втричі" у березні порівняно із січнем цього року.

Детальніше - на офіційній сторінці ІМІ


 
Сторінка 36 з 47

Архів

2020
лютого
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook