You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Волинь - серед лідерів порушень свободи слова

У 2015 році на неокупованій території України було зафіксовано 310 випадків порушень свободи слова, що втричі менше, ніж у 2014 році (995 випадків). Такими є дані щорічного дослідження Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Разом з Кримом (44) та окупованими територіями Донбасу (17) цьогоріч кількість порушень свободи слова становить 371 випадок.

 

Детальніше...
 

В Україні створено незалежний орган саморегулювання у сфері медіа

Сьогодні, 28 грудня 2015 р., розпочала роботу Незалежна медійна рада, яка має стати незалежним арбітром для вирішення спорів та конфліктів у медійній галузі, а також стежити за дотриманням професійних стандартів у журналістиці. Про це зазначає сайт MediaSapiens.

До складу Незалежної медійної ради ввійло 15 представників 5 медійних організацій України: Інституту Медіа Права, Інституту масової інформації, Інтерньюз-Україна, ГО "Телекритика" та Фундації "Суспільність".

Детальніше - на сайті MediaSapiens

Фото - http://nayuchmedia.inf.ua/

 

Новий закон про поліцію не обмежує право журналістів фільмувати або фотографувати поліцейських (ІМІ)

Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян фільмувати або фотографувати поліцейських. Таким є результат аналізу ЗУ «Про Національну поліцію», підготовлений юридичним відділом ІМІ у відповідь на звернення журналістів.

Згідно з новим законом, і журналісти, і будь-які громадяни також мають право фіксувати за допомогою технічних засобів нагрудний знак поліцейського. Про це йдеться у статті 20 Закону України «Про Національну поліцію», який набрав чинності 7 листопада.

«Поліцейський, який виконує функції в цивільному одязі, зобов’язаний мати при собі нагрудний знак, передбачений цією частиною, крім випадків, коли наявність нагрудного знака перешкоджає проведенню негласної слідчої (розшукової) дії», — йдеться у законі.

За словами юриста ІМІ Максима Ратушного, новий закон також дозволяє ідентифікувати поліцейських підрозділу спеціального призначення, оскільки відтепер номер нагрудного знака додатково буде зазначатися на однострої і на шоломі таким чином, щоб його було можливо прочитати або зафіксувати за допомогою технічних засобів (крім випадків, коли такі поліцейські відповідно до рішень уповноважених осіб поліції виконують завдання в режимі секретності).

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Національну поліцію».

4 липня нові поліцейські склали присягу у центрі Києва.

4 серпня Президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

6 серпня закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України» і набрав чинності 7 листопада (через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування).

 

ІМІ назвав найбільших «джинсовиків» передвиборчої кампанії-2015 Результати моніторингу по Україні та Волині

Основними замовниками прихованої політичної реклами у період передвиборчої кампанії до місцевих виборів стали партія «Укроп», Опозиційний Блок, та партія «Наш Край».

Такими є результати результати дослідження ГО «Інститут Масової Інформації», що проводилось у Києві та 10 регіонах країни в період передвиборчої кампанії з 1 вересня по 22 жовтня.

(для повного перегляду натисніть на фото)

Детальніше...
 

Корисна інформація на допомогу журналістам у день виборів

У день та напередодні місцевих виборів 25 жовтня 2015 року в Інституті масової інформації працюватиме “гаряча лінія” для журналістів. Медіаюристи надаватимуть різнопланові правові консультації журналістам, які висвітлюють вибори.

Журналісти, фрілансери і блогери, якщо порушують ваші професійні права під час висвітлення процесу голосування, телефонуйте до ІМІ на номери 050-447-70-63 та 063-915-90-10.

На ваші запитання відповідатимуть медіаюристи Роман Головенко та Максим Ратушний.

В день і ніч виборів “гаряча лінія” працює цілодобово.

Також журналісти можуть користуватися мобільним додатком до Android "J-SOS", через який можна повідомити про порушення. У додатку також міститься посібник про роботу журналістів на місцевих виборах, інші закони, які регулюють діяльність журналістів, а також зразки скарг.

Детальніше...
 
Сторінка 5 з 28

Архів

2017
липня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook