You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Лише кожне п’яте регіональне медіа публікує редакційну політику і менша половина афішує власників — дослідження ІМІ

Лише 8% регіональних медіа публікують хоча б якусь фінансову інформацію щодо їхнього видання, і тільки 19% опублікували свої редакційні принципи і політики.

Такими є результати дослідження прозорості регіональних ЗМІ у десяти регіонах України, проведеного ГО “Інститут масової інформації” протягом жовтня-листопада 2016 року*.

За даними дослідження ІМІ, інформацію про керівництво та менеджмент медіа вказали лише 40% регіональних медіа, що підлягали моніторингу, і лише 45% оприлюднили інформацію про головних редакторів і власників видання.

Найкращий рівень прозорості було зафіксовано в пресі (5 з 7 балів, згідно методології ІМІ**), гірше дотримується прозорості  телебачення (3,5 балів з 7), найгірше — радіо і онлайн-видання (по 2,5 балів з 7).

Для збільшення натисніть на зображення

Детальніше...
 

Волинські медіа пишуть достовірно, але не збалансовано — дослідження ІМІ

У менше ніж половини (43%) інформаційних повідомлень волинських Інтернет-видань дотримано балансу думок і точок зору, а рівень дотримання стандартів загалом складає 78%.

Такими є результати моніторингу інтернет-видань у десяти регіонах України, який провів Інститут масової інформації у жовтні-листопаді 2016 р.

Згідно отриманих даних, найбільше балансу думок дотримується інтернет-видання “Волинський інформаційний портал” (ВІП) – 56%, трохи менше – “Волинь24” (44%), а порівну “ВолиньPost” і “Волинські новини” – по 36%. Більшість незбалансованих матеріалів – це інформація прес-служб і її передруки одними виданнями з інших. При цьому часто таким матеріалам бракує не лише балансу думок і точок зору, а й повноти подачі інформації.

Загалом регіональні онлайн-видання у кожній другій новині не дотримуються стандарту думок і точок зору, в кожній п’ятій новині порушують стандарт достовірності, а в 15% матеріалів не відокремлено факти від коментарів.

Із часу проведення першої хвилі моніторингу (у серпні 2016 р.) покращили свої результати медіа Полтавської, Миколаївської, Харківської, Запорізької, Львівської областей та Маріуполя, погіршили показники у Вінницькій, Волинській, Херсонській та Закарпатській областях.

Як значила експертка з моніторингів ІМІ Олена Голуб, сумарні результати по Україні першої та другої хвилі моніторингів практично не відрізняються: “Це може вказувати на достатньо сталий рівень дотримання регіональними журналістами професійних стандартів у суспільно важливих новинах, а також про сталу політичну динаміку в країні”.

Моніторинг проводився у жовтні-листопаді 2016 року у десяти областях України: Вінницькій, Волинській, Миколаївській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Херсонській, Харківській та в місті Маріуполь. В кожному регіоні аналізувалось по чотири провідних інтернет-ЗМІ. Загалом —1000 новин на суспільно важливу тематику.

Новини аналізували на дотримання трьох професійних журналістських стандартів: баланс думок і точок зору (в інтернет-ЗМІ допускається оприлюднення думок інших сторін конфлікту окремими новинами протягом 12 годин після оприлюднення першої), достовірність (ідентифікованість та надійність джерела інформації) та відокремлення фактів від коментарів.

****

Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Чеського посольства в Україні.

Контакти: (044) 284-38-84, (050) 44-77-063, і Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

ІМІ створив базу експертів для медіа

Базу достовірних експертів для медіа expert4.media створила ГО "Інститут масової інформації" за підтримки програми "Матра" Посольства Королівства Нідерландів. Мета її створення – "покращити якість і достовірність коментарів і оцінок, а також збільшити присутність жінок-експерток в українських ЗМІ".

Як зазначила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, перша ідея розробки такої бази з’явилася після досліджень ІМІ, згідно з результатами яких лише у близько 17% матеріалів українських медіа жінки виступають у ролі експерток, натомість 83% експертних коментарів надають чоловіки. «Але коли ми почали працювати над базою даних експертів, то з’ясували, що проблема набагато глибша і серйозніша, ніж гендерний дисбаланс. Раптом виявилося, що в українських медіа взагалі мало присутні коментарі професійних експертів з різних сфер, і важливі теми або не коментуються і не роз’яснюються для публіки взагалі, або їх коментують політики, лідери думок, чи очевидці із соцмереж», – зауважила Оксана Романюк.

"Тому ІМІ вирішив започаткувати базу даних з інформацією про експерток та експертів, кожний та кожна з яких є перш за все професіоналом у сфері своєї діяльності", – йдеться на сайті організації. Основним критерієм, за яким затверджуються експерти, є "відсутність в анамнезі непрофесійних або "продажних" коментарів".

Колектив ІМІ буде вдячний за відгуки і пропозиції щодо сайту експертів, а також запрошує долучатися до його наповнення через відповідну форму на сайті http://expert4.media

 

Свобода слова у вересні: 8 перешкоджань журналістам та 5 фактів погроз (ІМІ)

У вересні в Україні зафіксовано 8 випадків перешкоджань професійній діяльності журналістів та 5 фактів погроз працівникам медіа. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Для порівняння, у серпні було зафіксовано 10 перешкоджань та 3 погрози, у липні — 16 перешкоджань та 6 погроз.

Детальніше...
 

Луцькі медіа - серед кількох регіональних видань, які найбільше пишуть на екологічну тематику (дослідження ІМІ)

Лише 3% новин у регіональних інтернет-ЗМІ присвячені екологічній проблематиці. При чому, у переважній більшості ці матеріали стосувалися урбаністики, львівського сміття та місцевих екологічних інцидентів. 


Найбільше матеріалів про екологію було розміщено в Херсонських, Луцьких, Запорізьких та Харківських ЗМІ — 4% від загальної кількості матеріалів, найменше — у Полтавських та Вінницьких ЗМІ — 2% матеріалів.


Найбільша кількість матеріалів на екологічну тематику стосувалася вивозу львівського сміття, такі новини були у Вінницьких, Дніпропетровських, Запорізьких, Волинських, Одеських ЗМІ.

Такими є результати моніторингу Інституту масової інформації, що проводився у вересні 2016 року.

(щоб відкрити - клікніть на картинку)

Із 800 проаналізованих публікацій екологічної тематики стосувалося 28 матеріалів. Найбільше повідомлень зафіксовано у виданні “Волинь24” (5%), трохи менше (по 4%) - у “Волинських новин” і “ВІП”, усього 2% у “ВолиньPost-у”.

Детальніше...
 
Сторінка 5 з 31

Архів

2018
лютого
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook