Середа, 22 грудня 2021, 20:58
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.
«Чи може редакція приймати кошти за передплату газети без застосування РРО?».
– Тема застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій-ред.) дуже актуальна. Для визначення терміну «передплата» скористаємося тлумачним словником, бо, попри широке використання, законодавчо такі терміни не визначені. Передплата, передоплата — попередня повна чи часткова оплата за товари чи послуги, здійснена до (а не після) отримання цих товарів чи послуг. У господарській діяльності служить гарантією того, що покупець дійсно зацікавлений в операції купівлі-продажу.
Детальніше...
Субота, 18 грудня 2021, 20:52
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.
«Якими мають бути наші дії у зв’язку зі зменшенням статутного капіталу після виходу спадкоємця зі складу засновників редакції?».
– Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» не зобов’язує наводити в статуті товариства розмір і порядок формування статутного капіталу. Якщо статут товариства не містить інформації про розмір статутного капіталу, відомості про учасників та розподіл часток, то вносити до нього зміни у зв’язку зі зменшенням статутного капіталу, у вашому випадку, немає потреби. Але якщо у вашому статуті наведено склад учасників, розподіл часток та інші відомості, які змінилися у зв’язку з виходом спадкоємця зі складу учасників, тоді необхідно привести статут товариства у відповідність до змін, які відбулися.
Детальніше...
П'ятниця, 10 грудня 2021, 17:37
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.
«Засновником газети є ТЗОВ, яке має двох власників. Статутним капіталом було майно газети, яке передала міська рада при реорганізації (комп’ютери і принтер). Якщо зараз закривати ТЗОВ, що робити із цим майном і залишками на рахунку?».
– Недосконалість Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» продовжує ставити питання в діяльності роздержавлених редакцій. Відповідно до статті 9 цього Закону у процесі реформування майно, крім приміщень і земельних ділянок, що на 1 січня 2016 року перебувало на балансі редакції, передавалося у власність новоствореному суб’єкту господарювання безоплатно, за умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. Таким чином все майно комунальної редакції, передане при перетворенні, є власністю вашого товариства.
Детальніше...
Вівторок, 07 грудня 2021, 14:51
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО
«Спадкоємець одного з засновників редакції, оформивши спадщину і не попереджаючи інших засновників, подав заяву до реєстратора про вихід зі складу товариства. Чи мала право реєстратор зменшити розмір статутного капіталу?».
– Вихід учасника з товариства з обмеженою відповідальністю регулюється Цивільним кодексом України, Законами України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Згідно із статтею 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», у разі смерті учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця без згоди учасників товариства. Стаття 24 цього ж закону передбачає право учасника товариства, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, вийти з товариства у будь-який час без згоди інших учасників.
Детальніше...
Субота, 20 листопада 2021, 11:43
На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. “ Чи може директор, і одночасно співзасновник товариства з обмеженою відповідальністю, також бути підприємцем та здійснювати таку ж діяльність, що й редакція?".
– Громадяни можуть реалізовувати свої права на працю та підприємницьку діяльність на свій розсуд. Тому директор товариства може бути зареєстрований як ФОП і здійснювати підприємницьку діяльність. Якщо директор має намір займатися, як фізична особа-підприємець, діяльністю, аналогічною діяльності товариства, він зобов’язаний отримати дозвіл загальних зборів учасників товариства. Це передбачено пунктом першим частини п’ятої статті 40 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», згідно з якою директор не може, без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, здійснювати господарську діяльність як фізична особа-підприємець у сфері діяльності товариства. В протилежному випадку частина шоста цієї статті передбачає право товариства розірвати трудовий договір (контракт) з такою особою без виплати компенсації.
Детальніше...
|