You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

ІМІ: на Сході масово вимикають українські телеканали

У період із 10 по 16 травня в Україні найбільшу кількість порушень зафіксовано у категорії «фізична агресія». Такі дані оприлюднив сьогодні Інститут масової інформації.

Детальніше...
 

Україна: журналісти стали мішенями для сепаратистів. ІМІ

Інститут масової інформації підготував звіт про порушення свободи слова і прав журналістів станом на 1-9 травня 2014 року.

9 випадків фізичної агресії здійснено у Донецькій області

У м. Констянтинівка сепаратисти захопили журналістівангломовнихмедіа Buzzfeed, SkyNews та CBS. Здійснено 6 збройних нападів. У Слов'янську сепаратисти напали на знімальну групу ICTV (вони зупинили авто та погрожували зброєю, відібрали апаратуру та власне майно знімальної групи). Також сепаратисти напали на приміщення редакції газети "Горняк" міста Торезта на приміщення редакції газети «Провінція» у м. Костянтинівна, також напад скоєно ТРК «Донбас» та на приміщення редакції телеканалу «Юніон». Скоєно напад на дачу головного редактора Інтернет-видання «ОстроВ» Сергія Гармаша.

Детальніше...
 

ІМІ: На редакції місцевих ЗМІ та телевежі на Сході України постійно нападають терористи та сепаратисти — 15 випадків

Від початку березня зафіксовано 15 випадків нападів і захоплень офісів ЗМІ та телевеж на Сході України. Такими є дані дослідження Інституту масової інформації.

Напади здійснювали проросійські активісти, сепаратисти та терористи зі зброєю чи з битами, у масках. Нападники вимагали розказувати від телеканалів про них більше, казали, що вчитимуть журналістів, як правильно писати новини. У результаті деякі офіси були розтрощені і спалені.

При захопленні телевеж сепаратисти відразу вимикали українські телеканали та включали замість них трансляцію російських телеканалів.

У березні ІМІ зафіксував 3 таких факти, у квітні — 9, у травні — 3.

На думку виконавчого директора ІМІ Оксани Романюк, місцеві ЗМІ атакують, бо вони є достовірним джерелом інформації для населення східних областей України, яке отримує протилежну за змістом картинку від російських і українських центральних ЗМІ. «Місцевим ЗМІ більше довіряють, вони розмовляють мовою регіону, населення їх давно знає як "своїх". Брутальні і жорстокі атаки на офіси місцевих ЗМІ свідчать про те, що сепаратисти позбавляють громадян у східних областях України їх конституційного права на інформацію, і намагаються повністю заглушити будь-які канали альтернативних новин, залишивши єдине джерело новин — російські ЗМІ», — зазначає Романюк.

Детальніше...
 

Викрадення, утримання, побиття журналістів і цензура... Невтішні результати дослідження ІМІ

У квітні 2014 р. було зафіксовано щонайменше 20 випадків викрадення та незаконного затримання журналістів, більшість з яких — у Слов’янську, декілька — у Горлівці Донецької області. Такими є дані щомісячного дослідження «Барометр свободи слова», який проводить Інститут масової інформації.

Як зазначає виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк, цього місяця більшість порушень свободи слова та прав журналістів була зафіксовані на Сході України через сепаратистські настрої та дії терористів: «Безпрецедентні випадки стосуються викрадень журналістів. Такої кількості викрадень, захоплень як українських, так і іноземних журналістів, в Україні раніше не було. Тенденція викрадень почалася у березні (11 випадків) з Криму, коли відбулася російська інтервенція на півострів. Загалом ІМІ не фіксував таких фактів протягом останніх семи років».

ІМІ також зафіксував збільшення випадків цензури — 21 випадок (тоді як у березні — 14, а у лютому і січні — по 5). «Цензура у квітні була надзвичайно потужною і стосувалася відключень українських телеканалів на Сході України, а також отримання вказівок, так званих "темників", про те, як висвітлювати дії сепаратистів», — зазначає експерт ІМІ Катерина Дячук.

Детальніше...
 

Щонайменше четверо журналістів - у полоні в терористів (ІМІ)

Інститут масової інформації продовжує стежити за порушенням прав журналістів. За даними експертів організації, з березня 2014 року, "коли в Україні проявилися сепаратистські виступи, інспіровані Росією", ними було зафіксовано "20 випадків побиття та нападів на працівників ЗМІ та 12 нападів на офіси редакцій у трьох східних областях України - Луганській, Донецькій та Харківській... Досі залишаються у заручниках терористів у Словянську щонайменше четверо журналістів: стрімер Артем Дейнега, репортер фонду «Відкритий діалог» Сергій Лефтер, кореспондент ЗІКу Юрій Лелявський та журналіст ВолиньПост Сергій Шаповал".

Детальніше...
 
Сторінка 45 з 57

Архів

2021
січня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook