You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Корисна інформація на допомогу журналістам у день виборів

У день та напередодні місцевих виборів 25 жовтня 2015 року в Інституті масової інформації працюватиме “гаряча лінія” для журналістів. Медіаюристи надаватимуть різнопланові правові консультації журналістам, які висвітлюють вибори.

Журналісти, фрілансери і блогери, якщо порушують ваші професійні права під час висвітлення процесу голосування, телефонуйте до ІМІ на номери 050-447-70-63 та 063-915-90-10.

На ваші запитання відповідатимуть медіаюристи Роман Головенко та Максим Ратушний.

В день і ніч виборів “гаряча лінія” працює цілодобово.

Також журналісти можуть користуватися мобільним додатком до Android "J-SOS", через який можна повідомити про порушення. У додатку також міститься посібник про роботу журналістів на місцевих виборах, інші закони, які регулюють діяльність журналістів, а також зразки скарг.

Детальніше...
 

ІМІ закликає журналістів промоніторити виборчі фонди місцевих кандидатів у депутати

Журналісти мають можливість проаналізувати, хто і як фінансує виборчі кампанії на місцевих виборах.

Інститут масової інформації (ІМІ) рекомендує журналістам і блогерам, які висвітлюють хід виборів, провести моніторинг наповнення виборчих фондів та оприлюднити результати у місцевих медіа, і цим допомогти громадянам України зробити усвідомлений вибір у день голосування 25 жовтня.

Перша інформація про наповнення виборчих фондів повинна бути до 19 жовтня отримана Територіальними виборчими комісіями (ТВК). Це будуть проміжні звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів місцевих політичних організацій, кандидатів у депутати, кандидатів на міських, селищних та сільських голів. ТВК зобов'язані оприлюднити ці звіти у місцевих ЗМІ до 21 жовтня включно.

Остаточний фінансовий звіт ТВК повинні отримати до 1 листопада включно і оприлюднити його  до 3 листопада.

Про це та багато іншого, що пов'язане із місцевими виборами, журналісти та блогери можуть прочитати у посібнику "Журналіст і місцеві вибори 2015", що доступний у мобільному додатку "J-SOS" для Android та на сайті ІМІДрукований примірник посібника можна отримати в офісі ІМІ у Києві або в регіонального представника.

 

Через передвиборчу кампанію вдвічі збільшилась кількість перешкоджань журналістам

У вересні вдвічі зросла кількість перешкоджань журналістам — 18 випадків за місяць (у серпні - 9, у липні – 5), при чому, переважна більшість цих фактів повязана із передвиборчою кампанією. Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Перешкоджали журналістам представники «Опозиційного блоку» (7 випадків), партії «Наш край» (1 випадок), Аграрної партії (1 випадок), та представники ТВК (5 випадків) майже по всій території України: на Тернопільщині, Черкащині, Запоріжжі, Луганщині, Донеччині, Хмельниччині, Волині, Рівненщині, у Києві, Миколаєві, Дніпропетровську, Кіровограді.

Детальніше...
 

Від ромів до «Айдару»: напади на журналістів частішають (ІМІ)

У період із 12 по 18 вересня 2015 року в Україні зафіксовано 7 випадків порушень в категорії «Фізична агресія», 3 випадки в категорії «Цензура. Доступ до інформації» та один випадок в категорії «Юридичний тиск».

Емоційно напружена ситуація в країні провокує випадки агресії щодо працівників ЗМІ, особливо виділяються на цьому тлі південні області, де за минулий тиждень сталися напади на журналістів з боку бійців «Айдару», котрі не бажали фіксації їхньої участі в ДТП, як теж біля стихійного наметового містечка ромів під Одесою (останні прибули з Луганщини). Проте не вирізняються поважливим ставленням до журналістів і представники влади, забороняючи зйомку (Миколаїв), чи навіть відбиранням засобів зйомки (Запоріжжя). Агресію по відношенню до працівників ЗМІ проявляли також охоронці ТРЦ у Києві, а в Чернівцях та Миколаєві зафіксовано випадки цензури та юридичного тиску.

Детальніше...
 

Зразок договору на розміщення агітаційної продукції та політичної реклами -2015

Юристи Інституту розвитку регіональної преси розробили шаблон договору про надання друкованої площі для розміщення матеріалів передвиборної агітації партії/кандидата.

Детальніше - на сайті ІРРП

Завантажити 

 
Сторінка 6 з 28

Архів

2017
вересня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook