You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про підписання передавального акту та комісію з реорганізації

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. Засновники при прийнятті  рішень про вихід зі складу засновників редакції газети (з реорганізацією шляхом перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і його тематичної спрямованості) складу комісії з реорганізації не створювали. А лише зазначили, що виконання функцій комісії з реорганізації покласти на редактора газети ( як і було зазначено в методичних рекомендаціях). Відтак виникли наступні запитання.

  1. Хто підписує передавальний акт? Лише редактор газети і засновники? Чи редактор самостійно визначає склад комісії, члени якої також будуть підписувати передавальний акт?
  2. Якщо редактор самостійно визначає склад комісії, то яким чином? Та кого залучати в члени комісії? У витязі з ЄДР головою комісії з припинення зазначений головний редактор.

– Цивільний кодекс України в п. 3 ст. 105 зазначає, що «Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється». Якщо засновник прийняв рішення покласти функції комісії з реорганізації на редактора газети, тоді він діє одноособово, і як голова комісії підписує передавальний акт. Самостійно голова комісії не може визначити її склад. Це право засновника або органу, який прийняв рішення про перетворення підприємства. Виходячи з відомостей, які знаходяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на сьогоднішній день засновником редакції вашої газети є трудовий колектив. Тому саме засновник може за потреби прийняти рішення про зміни у складі комісії з реорганізації, ввівши до її складу нових членів.

Детальніше...
 

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про дії щодо реформування газети після «паузи»

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Ми обрали другий етап реформування, про це зазначено у протоколі зборів колективу № 1. У березні 2016-го направили звернення до засновника – районної ради. На сесії депутатами було прийнято рішення про вихід із засновників. Після цього  більше нічого нами зроблено не було. Підкажіть, будь ласка,  які мають бути наступні наші дії, щоб  реформувати газету?  Нам потрібне ще одне рішення ради, чи є інші варіанти?»

– В Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» є переліки документів, які подаються для здійснення певної реєстраційної дії. Маючи рішення Засновника про перетворення редакції газети у відповідності до ч. 9 ст. 17 цього Закону, Вам необхідно  подати державному реєстратору:

1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом – рішення відповідного державного органу про припинення юридичної особи;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта – для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), строк заявлення кредиторами своїх вимог, – у разі відсутності зазначених відомостей у рішенні учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, – у рішенні відповідного державного органу, про припинення юридичної особи.

Детальніше...
 

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про проблеми редакційно-видавничого об’єднання

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. Представники редакційно-видавничого об’єднання звернулися до нас заюридичною допомогою щодо отримання новоствореним підприємством майна друкарні, яке було частиною комунального підприємства, і яке районна рада відмовляється передати.

З наданих документів вбачається, що процедуру реформування комунального підприємства в Товариство проведено з порушеннями: Рада і РДА прийняли рішення про вихід зі складу засновників друкованого ЗМІ та комунального підприємства, але після прийняття ними такого рішення всіма співзасновниками також повинні бути прийняті рішення про перетворення шляхом припинення підприємства, призначення комісії з реорганізації, затвердження передавального акту, як це передбачено Цивільним кодексом України в таких статтях:

Детальніше...
 

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про звільнення в.о. головного редактора

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО.«В комунальному підприємстві є в.о. головного редактора, при реформуванні буде створено товариство з обмеженою відповідальністю, керівником якого може бути призначена інша особа. Як, відповідно до чинного законодавства, звільнити виконувача обов’язків керівника?»

– Правового регулювання виконувача обов’язків на посаді в законодавстві України немає. Поняття заміщення застосовується тільки до виконання обов’язків керівників. Працівник може бути призначений «тимчасово виконуючим обов’язки» для заміни відсутнього працівника у порядку тимчасового переведення на іншу роботу за погодженням між сторонами трудового договору. В Україні діє роз’яснення ще Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці і заробітної плати та Секретаріату ВЦРПС «Про порядок оплати тимчасового замісництва» від 29 грудня 1965 року № 30/39. У цьому роз’ясненні зазначається, що тимчасовим заміщенням вважається виконання службових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це викликано виробничою необхідністю і пов’язане з розпорядчими функціями. Разом з тим в абзаці першому пункту 2 Роз’яснення йдеться про те, що призначення працівника виконувачем обов’язків за вакантною посадою не допускається. Таке можливе лише за посадою, призначення на яку здійснюється вищим органом управління. Таким чином призначення в.о. головного редактора районною радою відповідає чинному законодавству.

У разі не затвердження виконувача обов’язків на посаді головного редактора йому повинна бути запропонована інша посада. При відмові від пропозиції ця особа звільняється з роботи за підставами, передбаченими законодавством. Враховуючи процес припинення комунального підприємства шляхом перетворення, найбільш придатним обґрунтуванням звільнення при цьому є п.1 ст.40 – зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Якщо працівник приймався на роботу тимчасово виконувачем обов’язків за відповідною посадою до вирішення питання про призначення на посаду, то можливе звільнення за п. 2 ст. 36 КЗпП України.

Запитання можна попередньо надсилати на електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

_________________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Увага! Працює телефонна лінія консультацій з роздержавлення ЗМІ

Щотижня, кожного четверга, з 9.00 до 13.00 на ваші запитання телефоном відповідатиме юрист Інституту розвитку регіональної преси Ігор Федоренко. Консультації надаватимуться безкоштовно. Робота лінії – це частина проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності», який здійснюється за підтримки  “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Консультації можна отримати за телефоном 099-986-69-66

 
Сторінка 6 з 36

Архів

2018
листопада
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook