Понеділок, 25 липня 2022, 12:53
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. У зв’язку зі змінами у діючому трудовому законодавстві є необхідність надати додаткову відповідь на запитання редакції з публікації "Про виплати та компенсації журналістам, які постраждали під час виконання своїх професійних обов’язків", вже з урахуванням цих змін.
19 липня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX. Цим Законом внесені зміни до частини 3 статті 119 Кодексу Законів про працю України. Тепер вона має наступну редакцію: «За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”». Слова “зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток”, які були у попередній редакції, замінили словами “зберігаються місце роботи і посада”.
Детальніше...
П'ятниця, 15 липня 2022, 11:29
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.
«Дайте пораду, чи можна зараз в газеті друкувати статтю про воїна ЗСУ (з його ім’ям та прізвищем) плюс його портрет? Звісно, з його згоди. Чи не нашкодить це військовому? Які вимоги до газетярів щодо особистих даних захисників у період воєного стану? Я не раз бачу в Фейсбуці селфі воїнів. Але щодо публікацій в газеті у мене, як редактора, виникає занепокоєння».
– Правила роботи ЗМІ та журналістів під час воєнного стану в Україні затверджені Наказом Міноборони №733 від 3 березня 2022 року. Цей наказ регулює порядок акредитації представників ЗМІ під час воєнного стану, визначає перелік інформації, яку не можна розголошувати, встановлює порядок роботи журналістів в зоні ведення бойових дій. Також Міноборони закликає не поширювати персональні дані, особисті фото-, відеоматеріали у військовій формі; інформацію про приналежність до військових частин Збройних Сил України.
Детальніше...
Вівторок, 05 липня 2022, 23:04
Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «З працівниками редакції було призупинено дію трудового договору. Чи зараховується цей строк до стажу для щорічної відпустки, і чи відшкодовується лікарняний під час призупинення дії трудового договору?». 
– Якщо ми звернемося до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», то побачимо, що призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Працівник не працює і відповідно не отримує заробітну плату.
Детальніше...
Четвер, 30 червня 2022, 22:52
Як відомо, 16 липня 2019 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Норми цього Закону впроваджуються поступово, і незабаром, 16 липня цього року, якраз починається новий етап. А саме – набирають чинності частини друга та шоста статті 27, яка регламентує застосування державної мови у сфері користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та веб-сайтів. Що ж повинні знати, у зв’язку з цим, керівники та працівники локальних редакцій? 
За коментарем «Тернопільський прес-клуб» звернувся до медіаюриста Ігоря Федоренка. Далі – його відповідь.
– Для нас цікава саме частина шоста цієї статті, яка регулює діяльність інтернет ресурсів, у тому числі і засобів масової інформації. Цитую: «Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою. Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.
Детальніше...
П'ятниця, 17 червня 2022, 08:29
Юридичні питання в діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Хотіли б отримати роз’яснення щодо ситуації, з якою ми зіткнулися. У березні відправили своїх працівників у центр зайнятості. Проте їх не взяли на облік і відмовили у виплаті допомоги по безробіттю, мотивуючи тим, що вони мають певні частки у нашому ПП, тобто є співвласниками, хоча ці частки є чисто віртуальними. Чи правомірні дії працівників ЦЗ? Адже ситуація з вивільненням працівників має місце не лише у нашій редакції».
Детальніше...
|