You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

"Нас роз'єднують політики", - журналісти зі Сходу України в Луцьку

Журналісти Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Сумської та Черкаської областей приїхали у Луцьк, аби на власні очі побачити життя містян, поспілкуватися з колегами, громадськими активістами, представниками органів місцевого самоврядування і для себе відповісти на питання, які підштовхнули до цього візиту.

Упродовж п'яти днів, із 23 по 27 травня, журналісти мали можливість познайомитися з роботою творчих колективів Волинської регіональної дирекції НТКУ, медіа-холдингу "Сім'я і дім", Молодіжного центру Волині, служби оперативного реагування 102 і поспілкуватися з луцькими патрульними, зі студентами Інституту філології та журналістики, заступником Луцького міського голови Юрієм Моклицею, переселенцями, відвідати Волинський координаційний центр допомоги бійцям АТО", побувати в одній із найбагатших сільських рад Волині, погуляти Старим Луцьком і Тунелем кохання та посмакувати справжньою кавою в затишному "Золотому дукаті".

Для збільшення натисніть на фото (авторка - Богдана Стельмах)

Як зазначили учасники візиту, між мешканцями Сходу і Заходу немає суттєвої різниці: проблеми, з якими ми стикаємося, типові для всієї України, і все, що нас роз'єднує - це політики. Тому такі візити - дуже хороша нагода поспілкуватися, налагодити партнерські і дружні зв'язки та разом розбудовувати державу. Роль журналістів у цьому - особлива, бо саме вони доносять до громад інформацію про процеси, які відбуваються в країні, тож важливо бути зі своєю аудиторією чесними і не працювати на підігрів конфлікту, а навпаки - пропонувати шляхи співпраці.

__________________________

Візит журналістів відбувся в межах проекту "Схід і Захід разом - підвищення спроможності українських місцевих видань", що реалізовується Фондом "Освіта для демократії" (Варшава) та МГО "Нова генерація" (Херсон). 

Розроблено посібник "Як писати про місцеву владу"

Інститут масової інформації у партнерстві з Інститутом політичної освіти видав посібник для журналістів "Як писати про місцеву владу". Серед його авторів - відомий у Луцьку політичний діяч, адвокат і експерт ГО "Інститут політичної освіти" Андрій Осіпов.

Посібник складається з п'яти розділів, у яких ідеться про структуру органів місцевого самоврядування, комунальні інституції, бюджет і бюджетний процес, поради щодо доступу до інформації, користування відкритими реєстрами і дотримання журналістських стандартів.


 

ІМІ видав практичний посібник для прес-служб

Інститут масової інформації розробив і видав "Практичний посібник з організації роботи прес-служб органів влади". Його автором стала журналістка, експертка з комунікацій Зоя Казанжи.

Як зазначено на сайті організації, "посібник містить практичні поради з планування роботи прес-служби". Зокрема, мова йде про організацію прес-конференцій, реакцію на кризові ситуації та недостовірну інформацію в ЗМІ, основні дії та завдання антикризових комунікацій тощо. 

«Протягом останніх півроку ІМІ провів тренінги для працівників прес-служб східних та південних областей України. Найбільшою проблемою, яку ми помітили, було нерозуміння ролі комунікаційної структури влади як такої, що має доносити інформацію, а не вирішувати чи приховувати проблеми влади. У посібнику зібрано багато практичних порад, є навіть інструкції, як написати цікавий прес-реліз, шаблони медіазаготовок, правила комунікацій для керівників органів влади, а також приклади розроблених інформаційних кампаній. Ми сподіваємося що цей посібник сприятиме покращенню інформування суспільства про дії влади, особливо в регіонах», — коментує експертка  Інституту масової інформації Ірина Чулівська.

Посібник можна почитати онлайн на сайті ІМІ або отримати друковану копію, заповнивши гугл-форму.

____________

Посібник видано у межах проекту «Будуємо мости заради реформ та довіри» за підтримки Посольства Великобританії в Україні. 

 

Волинські журналістки - серед переможців конкурсу матеріалів про вимушених переселенців

Роботи волинських журналісток посіли призові місця в конкурсі матеріалів про вимушено переміщених осіб. Про це повідомили його організатори - ГО "Розвиток Волині" та Житомирська обласна молодіжна громадська організація "Паритет".

Зокрема, в номінації "Відео- та аудіоматеріали" ІІ місце виборов фільм журналістки Волинської дирекції НТКУ Олени Собець "І зійде над Україною Сонце!" (цикл передач "Схід і Захід – разом"), а ІІІ місце – відеофільм журналістки "Громадське.Волинь" Людмили Роспопи "Переселені. Горлівка".

У номінації "Публікації в друкованих та інтернет-виданнях" ІІІ місце посіла робота журналістки газети "Волинь-нова" Ярослави Тимощук "Тут за хвилину кафе може перетворитися на кінозал чи ляльковий театр".

Вітаємо наших колежанок і бажаємо нових перемог!

Зліва направо: Олена Собець, Людмила Роспопа, Ярослава Тимощук

_____________

Конкурс відбувся в межах проекту ГО "Розвиток Волині" та Житомирської обласної молодіжної громадської організації "Паритет" "Нове оточення – нові можливості", підтриманого Українським жіночим фондом у межах програми "Зміцнення миру та толерантності в громадах".  

Дозвіл на зйомку в суді залежить від виду судового процесу - роз'яснення юристів ІМІ

Дозвіл на фото- та відеозйомку у суді пов'язаний з видом судового процесу та відповідними вимогами процесуального законодавства, а також з видом техніки, за допомогою якої фіксується судовий процес. У всіх видах судових процесів є можливою фіксація без дозволу суду на портативні аудіотехнічні засоби.

Фото - zib.com.ua

Про це зазначили медіа-юристи ІМІ, відповідаючи на численні звернення журналістів, які зіткнулися з проблемою фіксації судового процесу.Дозвіл на фото- та відеозйомку у суді пов'язаний з видом судового процесу та відповідними вимогами процесуального законодавства, а також з видом техніки, за допомогою якої фіксується судовий процес. У всіх видах судових процесів є можливою фіксація без дозволу суду на портативні аудіотехнічні засоби.

Для збільшення - натисніть на фото

Більше - на сайті ІМІ

 
Сторінка 7 з 31

Архів

2018
лютого
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook