You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

ІМІ створив базу експертів для медіа

Базу достовірних експертів для медіа expert4.media створила ГО "Інститут масової інформації" за підтримки програми "Матра" Посольства Королівства Нідерландів. Мета її створення – "покращити якість і достовірність коментарів і оцінок, а також збільшити присутність жінок-експерток в українських ЗМІ".

Як зазначила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, перша ідея розробки такої бази з’явилася після досліджень ІМІ, згідно з результатами яких лише у близько 17% матеріалів українських медіа жінки виступають у ролі експерток, натомість 83% експертних коментарів надають чоловіки. «Але коли ми почали працювати над базою даних експертів, то з’ясували, що проблема набагато глибша і серйозніша, ніж гендерний дисбаланс. Раптом виявилося, що в українських медіа взагалі мало присутні коментарі професійних експертів з різних сфер, і важливі теми або не коментуються і не роз’яснюються для публіки взагалі, або їх коментують політики, лідери думок, чи очевидці із соцмереж», – зауважила Оксана Романюк.

"Тому ІМІ вирішив започаткувати базу даних з інформацією про експерток та експертів, кожний та кожна з яких є перш за все професіоналом у сфері своєї діяльності", – йдеться на сайті організації. Основним критерієм, за яким затверджуються експерти, є "відсутність в анамнезі непрофесійних або "продажних" коментарів".

Колектив ІМІ буде вдячний за відгуки і пропозиції щодо сайту експертів, а також запрошує долучатися до його наповнення через відповідну форму на сайті http://expert4.media

 

Свобода слова у вересні: 8 перешкоджань журналістам та 5 фактів погроз (ІМІ)

У вересні в Україні зафіксовано 8 випадків перешкоджань професійній діяльності журналістів та 5 фактів погроз працівникам медіа. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Для порівняння, у серпні було зафіксовано 10 перешкоджань та 3 погрози, у липні — 16 перешкоджань та 6 погроз.

Детальніше...
 

Луцькі медіа - серед кількох регіональних видань, які найбільше пишуть на екологічну тематику (дослідження ІМІ)

Лише 3% новин у регіональних інтернет-ЗМІ присвячені екологічній проблематиці. При чому, у переважній більшості ці матеріали стосувалися урбаністики, львівського сміття та місцевих екологічних інцидентів. 


Найбільше матеріалів про екологію було розміщено в Херсонських, Луцьких, Запорізьких та Харківських ЗМІ — 4% від загальної кількості матеріалів, найменше — у Полтавських та Вінницьких ЗМІ — 2% матеріалів.


Найбільша кількість матеріалів на екологічну тематику стосувалася вивозу львівського сміття, такі новини були у Вінницьких, Дніпропетровських, Запорізьких, Волинських, Одеських ЗМІ.

Такими є результати моніторингу Інституту масової інформації, що проводився у вересні 2016 року.

(щоб відкрити - клікніть на картинку)

Із 800 проаналізованих публікацій екологічної тематики стосувалося 28 матеріалів. Найбільше повідомлень зафіксовано у виданні “Волинь24” (5%), трохи менше (по 4%) - у “Волинських новин” і “ВІП”, усього 2% у “ВолиньPost-у”.

Детальніше...
 

Новини у волинських ЗМІ достовірні, але не збалансовані (дані ІМІ)

Із трьох найважливіших професійних стандартів – достовірність, баланс думок і відокремлення фактів від коментарів – найменше волинські медіа дотримуються балансу думок. Він присутній всього лише в 50% матеріалів. Інших двох критерії дотримано на 98%. Такими є дані моніторингу ста суспільно важливих новин чотирьох інтернет-видань (по 25 у кожному) – Волинські новини, ВолиньPost, Волинський інформаційний портал і Волинь24, – проведеного упродовж 15–25 серпня 2016 року.

Детальніше...
 

ІМІ видав посібник для журналістів, які працюють у небезпечних умовах

Посібник, який охоплює всі аспекти роботи журналістів в небезпечних умовах було підготовано ГО «Інститутом масової інформації» в рамках проекту «У-Медіа», що реалізується «InternewsNetwork» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Мета цього посібника — надати практичні поради всім тим, хто ризикує своїм життям, перебуваючи в зоні конфлікту, хто висвітлює акції протесту та працює в небезпечних умовах. Він написаний як довідник для працівників ЗМІ про те, як зменшити ризики, з якими вони стикаються під час своєї професійної діяльності. Посібник базується на практичному досвіді експертів Інституту масової інформації та численних консультаціях з українськими та закордонними журналістами, військовими експертами, психологами, лікарями, спеціалістами з цифрової безпеки тощо» - коментує виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

У посібнику зібрані практичні рекомендації, які стосуються роботи журналістів в небезпечних умовах, включаючи зони конфліктів, масові заворушення тощо. Посібник охоплює такі теми, як планування поїздки, матеріально-технічне забезпечення (вибір житла, транспорту, особливості підбору знімальної техніки, засобів захисту), домедична допомога, психологічна безпека, особливості роботи з конфліктно чутливими групами населення тощо. Детально описані поради щодо цифрової безпеки журналістів. Роз’яснено юридичні аспекти роботи журналістів в небезпечних зонах (від міжнародного законодавства, що гарантує захист журналістів, до захисту трудових прав журналістів).

Авторкою посібника є медіаекспертка та тренерка з безпеки Ірина Земляна. Також окремі розділи написали медіаюрист ГО «Інститут масової інформації» Максим Ратушний (Розділ V), експертка і тренерка з цифрової безпеки ГО «Інститут масової інформації» Ірина Чулівська (Розділ ІХ), експертка з журналістських стандартів Олена Голуб (Розділ Х).

«Чим більше занурювалася в сферу журналістської безпеки, то розуміла, що існує безліч іноземних рекомендацій з безпеки – та вони не можуть бути застосовані в українських умовах.  Українським журналістам не вистачало посібника з безпеки, який би зібрав в собі всі аспекти роботи медійників в екстремальних умовах. Тому, разом з колегами і вирішили такий написати» - зазначає авторка посібника Ірина Земляна.

Посібник можна буде прочитати на сайті ІМІ або отримати друковану копію, заповнивши гугл-форму.

Контакти: (050) 44-77-063, і Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
Сторінка 7 з 33

Архів

2018
квітня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook