You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Про майнову відповідальність засновників підприємства. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Нещодавно довелося почути від бухгалтера про майнову відповідальність засновників підприємства. Але при реформуванні редакції про це не йшлося. То чи справді ми несемо таку відповідальність?».

– Обсяг матеріальної відповідальності учасників напряму залежить від організаційно-правової форми юридичної особи. Всі її види ми тут розглядати не будемо, бо при реформуванні комунальних редакцій створювалися товариства з обмеженою відповідальністю або приватні підприємства. Останні, маючи статутний капітал, поділений на частки, фактично теж є господарськими товариствами.

За загальним правилом, визначеним в статті 96 Цивільного кодексу України, юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями  усім належним їй майном. Учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов’язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов’язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

Детальніше...
 

Про право учасника товариства на ознайомлення з документацією. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.  «Я є співзасновником роздержавленої редакції. Перед щорічними загальними зборами звернувся до керівництва товариства з проханням надати річну фінансову звітність  для ознайомлення. В наданні копії звітності мені відмовили, заявивши, що це конфіденційна інформація. Чи маю я право ознайомитися з документами товариства?»

– Права учасників товариства закріплені в статті 5 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та статті 116 Цивільного Кодексу України.

Учасники товариства мають такі права:

– брати участь в управлінні товариством у порядку, передбаченому цим Законом та статутом товариства;

– отримувати інформацію про господарську діяльність товариства;

– брати участь у розподілі прибутку товариства;

– отримати у разі ліквідації товариства частину майна, що залишилася після розрахунків з кредиторами, або його вартість;

– вийти у встановленому порядку з товариства;

– здійснити відчуження частки (її частини) у статутному капіталі товариства у порядку, встановленому законом.

Детальніше...
 

Записи в трудових книжках про реформування редакції. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. « З редакції звільняється працівник і необхідно внести запис до трудової книжки про реформування редакції.  Підкажіть, яким саме він має бути».

– Цей запис необхідно було внести до трудових книжок працівників редакцій одразу після перетворення комунального підприємства. На жаль, в «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженій наказом Міністерства праці України, Міністерством юстиції України, Міністерством соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N58 не передбачено запису для такого випадку.

Лист Міністерства соціальної політики України від 10.05.2012 р. N 75/06/186-12 надає роз’яснення з цього питання: «Відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу законів про працю України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).

Детальніше...
 

Про маркування матеріалів від органів влади. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«У одній з ваших попередніх правових консультацій йшлося про те, що не можна ставити замовні матеріали без відповідної позначки. Зараз іде дискусія, як позначати матеріали про діяльність органів влади. Хтось їх взагалі ніяк не позначає, хтось ставить під рубрику “Офіційно”. Також ми читали роз’яснення  медіа-юристки, координаторки юридичних програм Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратової про те, що інформацію від влади потрібно маркувати ( щоб читачам було зрозуміло, що це не журналістські матеріали) позначкою «Матеріал виготовлено на підставі договору з…/між…». Проте ми не знайшли відповідних положень у законодавстві. То як же все-таки  треба чинити правильно, публікуючи матеріали, що висвітлюють роботу влади?».

– Офіційна інформація органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ство-рена в процесі їх діяльності, доводиться до відома населення в порядку, встановлено-му Конституцією України, Законами України “Про інформацію” та “Про доступ до публічної інформації”, «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Але жодне з них, як і Закон України «Про рекламу», не містить зобов’язання робити маркування офіційної інформації органів влади або місцевого самоврядування.

Детальніше...
 

Якщо передплатники мають претензії через невихід газети у зв’язку з карантином. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО. «Два місяці газета не виходила через карантин. Передплатники мають до нас претензії через це, адже вони оплатили щотижневе отримання газети без перерв. Як ми маємо вирішити це питання з людьми?»

– Розповсюдження друкованих видань за передплатою регулюється Законами  України  “Про захист прав споживачів”, “Про  друковані  засоби  масової  інформації  (пресу)  в  Україні”, “Про    видавничу   справу”,  Цивільним  кодексом  України,  «Правилами розповсюдження періодичних друкованих видань», затверджених Наказом Державного комітету зв’язку України, Міністерства  інформації України, Міністерства транспорту України від 10 грудня 1998 року N 169/81/492 та іншими нормативними документами. Закон України «Про видавничу справу» в  статті 29 передбачає, що «Споживач має право на: заміну видавничої продукції, в якій виявлено поліграфічний та інший технологічний брак; гарантію виконання відповідно оформлених передплатних зобов’язань». В Законі України «Про захист прав споживачів» щодо договорів, які стосуються доставки періодичних видань,  передбачено повернення передплатнику сплаченої суми грошей за не отримані екземпляри.

Детальніше...
 
Сторінка 7 з 57

Архів

2021
січня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook