You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

У Луцьку – 9 випускників школи практичної журналістики

Завершилася Друга Літня школа практичної журналістики, організована Волинською незалежною медіа-профспілкою в партнерстві з Волинським прес-клубом. Її учасниками стали молоді люди, які хочуть у майбутньому спробувати свої сили в медіа-сфері.

На фото: зліва направо - журналістка Наталка Пахайчук, учасниця Школи Анастасія Тумік

Школа тривала два тижні, з 13 по 24 липня.

Упродовж першого тижня учасники Школи мали нагоду зустрітися з волинськими журналістами-практиками, які чимало досягли в журналістиці і радо поділилися своїм практичним досвідом і думками. Зокрема, йшлося про жанрову особливість журналістських матеріалів, написання цікавих заголовків, пошук тем, інтернет-журналістику, фото- і відеозйомку, журналістську відповідальність, дотримання професійних і етичних стандартів, практичне застосування медіа-законодавства, тощо.

Детальніше...
 

Свобода слова в Україні почала покращуватися (дані моніторингу ІМІ)

Фізична агресія щодо журналістів в Україні почала зменшуватися: за перше півріччя 2015 року в Україні експерти ІМІ зафіксували 23 напади на журналістів, що майже в 11 разів менше, ніж за відповідний період 2015 року (249 нападів), і в півтора менше ніж за друге півріччя 2014 року (37 нападів).

Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Найгіршим регіоном України з погляду дотримання свободи слова лишається окупований Крим, там зафіксовано 29 порушень, більше ніж у будь-якому іншому регіоні України. Для порівняння, на непідконтрольних Україні територіях Луганської і Донецької областей зафіксовано 10 порушень.

За даними ІМІ також зменшилась кількість перешкоджань законній професійній діяльності журналістів: за перші півроку в Україні було зафіксовано 34 таких випадки (за друге півріччя 2014 — 47 випадків). Зафіксовано також зменшення випадків цензури та ненадання доступу до важливої інформації — 25 випадків (порівняно із 39 у другому півріччі 2014 р.), зменшилась кількість погроз і залякувань — 22 факти за перше півріччя 2015, порівняно до 48 за відповідний попередній період.

Детальніше...
 

Мобільний додаток «SOS для журналістів»

Напередодні професійного свята Інституту масової інформації подарував журналістам мобільний додаток  «SOS для журналістів» (J-SOS).

Він містить всю необхідну інформацію щодо прав журналістів: законодавчу базу, перелік прав журналістів, детальний опис категорій порушень прав журналістів.

Також у додатку чітко прописано алгоритм дій журналістів у випадку порушень їх прав та зразок заяви у міліцію. Крім того, журналісти можуть додати інформацію про порушення, скориставшись формою «SOS-повідомлень». Усі порушення фіксуються в інтерактивній карті.

Спеціальний розділ «Робота в гарячих точках» містить інфографіки про специфіку роботи в зоні АТО.

«J-SOS» можна безкоштовно завантажувати з Google Play на мобільні гаджети, які працюють на ОС Android.

Створення мобільного додатку «SOS для журналістів» (J-SOS) було підтримано американською правозахисною організацією Freedom House у рамках проекту ІМІ Мedia Watch Network.

 

Волинські журналісти зустрінуть професійне свято благодійним аукціоном

Уперше волинські журналісти вирішили відзначити професійне свято по-особливому – організувати благодійний аукціон і виставку-продаж виробів, створених власними руками та руками родичів і друзів. Кошти, зібрані під час акції, будуть витрачені на потреби колег-журналістів, які відстоюють нашу територіальну цілісність і незалежність у зоні АТО.

Взяти участь в аукціоні журналісти запрошують представників органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадського сектору, волинських політиків, освітян, працівників медичної сфери, тощо.

Ви маєте нагоду не лише придбати гарний виріб, поспілкуватися в приємному товаристві, а й зробити посильний внесок у перемогу.

Акція відбудеться 4 червня в Палаці культури міста Луцька. Початок о 13:00.

На фото: виріб Оксани Должко 

 

Останній місяць квітня - фізична агресія, цензура і тиск на журналістів (ІМІ)

В останній тиждень квітня погрози та випадки агресії щодо журналістів були зафіксовані в по всій Україні, від Львівської області до Харківської та Донецької. Журналістам перешкоджають вести розслідування та мстять за них. У Костянтинівці редакція газети «Провинция», де було вибито вікна, постраждала за проукраїнську позицію. В окупованому Криму услід за закритим каналом АТР почалися нагонки на окремих його та інших вільних ЗМІ колишніх журналістів – оператора Ескендера Небієва арештовано на два місяці, директора інформагентства “Кримські новини” QHA, Гаяне Юксель викликали в ФСБ на двогодинну розмову.

Детальніше...
 
Сторінка 7 з 28

Архів

2017
липня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook