You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Свобода слова у серпні: ріст кількості перешкоджань, чергове погіршення ситуації в Криму

У серпні в Україні зафіксовано 9 випадків перешкоджань журналістам (у липні – 5, у червні - 8) та 6 фактів нападів на представників ЗМІ (у попередні місяці - 7 і 2 випадки відповідно).

Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ “Барометр свободи слова”.

Всі шість випадків побиття та нападів сталися цього місяця у Києві. З них чотири - під час заворушень біля Верховної Ради, коли протестувальники використали вибухові пакети і бойову гранату. П'ятеро журналістів отримали травми різного ступеня тяжкості від осколків гранати: Дмитро Большаков («1+1»), Максим Волобоєв та Микола Лебедєв (5 канал), Роман Малко (інформаційне бюро «Правий») і французький фотограф-фрілансер Антуан Делоне.

“Перешкоджали журналістам на Дніпропетровщині, у Чернівцях, Києві, Одесі та Луцьку. Не давали змоги виконувати свою роботу журналістам невідомі, підсудна, лікар, польський футбольний вболівальник, викладачка Одеської морської академії, організатор концерту, мітингувальники, охорона у парламенті і голова Громадської ради при УМВС України в Чернівецькій області”, - розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук.

Детальніше...
 

У Луцьку – 9 випускників школи практичної журналістики

Завершилася Друга Літня школа практичної журналістики, організована Волинською незалежною медіа-профспілкою в партнерстві з Волинським прес-клубом. Її учасниками стали молоді люди, які хочуть у майбутньому спробувати свої сили в медіа-сфері.

На фото: зліва направо - журналістка Наталка Пахайчук, учасниця Школи Анастасія Тумік

Школа тривала два тижні, з 13 по 24 липня.

Упродовж першого тижня учасники Школи мали нагоду зустрітися з волинськими журналістами-практиками, які чимало досягли в журналістиці і радо поділилися своїм практичним досвідом і думками. Зокрема, йшлося про жанрову особливість журналістських матеріалів, написання цікавих заголовків, пошук тем, інтернет-журналістику, фото- і відеозйомку, журналістську відповідальність, дотримання професійних і етичних стандартів, практичне застосування медіа-законодавства, тощо.

Детальніше...
 

Свобода слова в Україні почала покращуватися (дані моніторингу ІМІ)

Фізична агресія щодо журналістів в Україні почала зменшуватися: за перше півріччя 2015 року в Україні експерти ІМІ зафіксували 23 напади на журналістів, що майже в 11 разів менше, ніж за відповідний період 2015 року (249 нападів), і в півтора менше ніж за друге півріччя 2014 року (37 нападів).

Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Найгіршим регіоном України з погляду дотримання свободи слова лишається окупований Крим, там зафіксовано 29 порушень, більше ніж у будь-якому іншому регіоні України. Для порівняння, на непідконтрольних Україні територіях Луганської і Донецької областей зафіксовано 10 порушень.

За даними ІМІ також зменшилась кількість перешкоджань законній професійній діяльності журналістів: за перші півроку в Україні було зафіксовано 34 таких випадки (за друге півріччя 2014 — 47 випадків). Зафіксовано також зменшення випадків цензури та ненадання доступу до важливої інформації — 25 випадків (порівняно із 39 у другому півріччі 2014 р.), зменшилась кількість погроз і залякувань — 22 факти за перше півріччя 2015, порівняно до 48 за відповідний попередній період.

Детальніше...
 

Мобільний додаток «SOS для журналістів»

Напередодні професійного свята Інституту масової інформації подарував журналістам мобільний додаток  «SOS для журналістів» (J-SOS).

Він містить всю необхідну інформацію щодо прав журналістів: законодавчу базу, перелік прав журналістів, детальний опис категорій порушень прав журналістів.

Також у додатку чітко прописано алгоритм дій журналістів у випадку порушень їх прав та зразок заяви у міліцію. Крім того, журналісти можуть додати інформацію про порушення, скориставшись формою «SOS-повідомлень». Усі порушення фіксуються в інтерактивній карті.

Спеціальний розділ «Робота в гарячих точках» містить інфографіки про специфіку роботи в зоні АТО.

«J-SOS» можна безкоштовно завантажувати з Google Play на мобільні гаджети, які працюють на ОС Android.

Створення мобільного додатку «SOS для журналістів» (J-SOS) було підтримано американською правозахисною організацією Freedom House у рамках проекту ІМІ Мedia Watch Network.

 

Волинські журналісти зустрінуть професійне свято благодійним аукціоном

Уперше волинські журналісти вирішили відзначити професійне свято по-особливому – організувати благодійний аукціон і виставку-продаж виробів, створених власними руками та руками родичів і друзів. Кошти, зібрані під час акції, будуть витрачені на потреби колег-журналістів, які відстоюють нашу територіальну цілісність і незалежність у зоні АТО.

Взяти участь в аукціоні журналісти запрошують представників органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадського сектору, волинських політиків, освітян, працівників медичної сфери, тощо.

Ви маєте нагоду не лише придбати гарний виріб, поспілкуватися в приємному товаристві, а й зробити посильний внесок у перемогу.

Акція відбудеться 4 червня в Палаці культури міста Луцька. Початок о 13:00.

На фото: виріб Оксани Должко 

 
Сторінка 7 з 28

Архів

2017
вересня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook