You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Новий закон про поліцію не обмежує право журналістів фільмувати або фотографувати поліцейських (ІМІ)

Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян фільмувати або фотографувати поліцейських. Таким є результат аналізу ЗУ «Про Національну поліцію», підготовлений юридичним відділом ІМІ у відповідь на звернення журналістів.

Згідно з новим законом, і журналісти, і будь-які громадяни також мають право фіксувати за допомогою технічних засобів нагрудний знак поліцейського. Про це йдеться у статті 20 Закону України «Про Національну поліцію», який набрав чинності 7 листопада.

«Поліцейський, який виконує функції в цивільному одязі, зобов’язаний мати при собі нагрудний знак, передбачений цією частиною, крім випадків, коли наявність нагрудного знака перешкоджає проведенню негласної слідчої (розшукової) дії», — йдеться у законі.

За словами юриста ІМІ Максима Ратушного, новий закон також дозволяє ідентифікувати поліцейських підрозділу спеціального призначення, оскільки відтепер номер нагрудного знака додатково буде зазначатися на однострої і на шоломі таким чином, щоб його було можливо прочитати або зафіксувати за допомогою технічних засобів (крім випадків, коли такі поліцейські відповідно до рішень уповноважених осіб поліції виконують завдання в режимі секретності).

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Національну поліцію».

4 липня нові поліцейські склали присягу у центрі Києва.

4 серпня Президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

6 серпня закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України» і набрав чинності 7 листопада (через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування).

 

ІМІ назвав найбільших «джинсовиків» передвиборчої кампанії-2015 Результати моніторингу по Україні та Волині

Основними замовниками прихованої політичної реклами у період передвиборчої кампанії до місцевих виборів стали партія «Укроп», Опозиційний Блок, та партія «Наш Край».

Такими є результати результати дослідження ГО «Інститут Масової Інформації», що проводилось у Києві та 10 регіонах країни в період передвиборчої кампанії з 1 вересня по 22 жовтня.

(для повного перегляду натисніть на фото)

Детальніше...
 

Корисна інформація на допомогу журналістам у день виборів

У день та напередодні місцевих виборів 25 жовтня 2015 року в Інституті масової інформації працюватиме “гаряча лінія” для журналістів. Медіаюристи надаватимуть різнопланові правові консультації журналістам, які висвітлюють вибори.

Журналісти, фрілансери і блогери, якщо порушують ваші професійні права під час висвітлення процесу голосування, телефонуйте до ІМІ на номери 050-447-70-63 та 063-915-90-10.

На ваші запитання відповідатимуть медіаюристи Роман Головенко та Максим Ратушний.

В день і ніч виборів “гаряча лінія” працює цілодобово.

Також журналісти можуть користуватися мобільним додатком до Android "J-SOS", через який можна повідомити про порушення. У додатку також міститься посібник про роботу журналістів на місцевих виборах, інші закони, які регулюють діяльність журналістів, а також зразки скарг.

Детальніше...
 

ІМІ закликає журналістів промоніторити виборчі фонди місцевих кандидатів у депутати

Журналісти мають можливість проаналізувати, хто і як фінансує виборчі кампанії на місцевих виборах.

Інститут масової інформації (ІМІ) рекомендує журналістам і блогерам, які висвітлюють хід виборів, провести моніторинг наповнення виборчих фондів та оприлюднити результати у місцевих медіа, і цим допомогти громадянам України зробити усвідомлений вибір у день голосування 25 жовтня.

Перша інформація про наповнення виборчих фондів повинна бути до 19 жовтня отримана Територіальними виборчими комісіями (ТВК). Це будуть проміжні звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів місцевих політичних організацій, кандидатів у депутати, кандидатів на міських, селищних та сільських голів. ТВК зобов'язані оприлюднити ці звіти у місцевих ЗМІ до 21 жовтня включно.

Остаточний фінансовий звіт ТВК повинні отримати до 1 листопада включно і оприлюднити його  до 3 листопада.

Про це та багато іншого, що пов'язане із місцевими виборами, журналісти та блогери можуть прочитати у посібнику "Журналіст і місцеві вибори 2015", що доступний у мобільному додатку "J-SOS" для Android та на сайті ІМІДрукований примірник посібника можна отримати в офісі ІМІ у Києві або в регіонального представника.

 

Через передвиборчу кампанію вдвічі збільшилась кількість перешкоджань журналістам

У вересні вдвічі зросла кількість перешкоджань журналістам — 18 випадків за місяць (у серпні - 9, у липні – 5), при чому, переважна більшість цих фактів повязана із передвиборчою кампанією. Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Перешкоджали журналістам представники «Опозиційного блоку» (7 випадків), партії «Наш край» (1 випадок), Аграрної партії (1 випадок), та представники ТВК (5 випадків) майже по всій території України: на Тернопільщині, Черкащині, Запоріжжі, Луганщині, Донеччині, Хмельниччині, Волині, Рівненщині, у Києві, Миколаєві, Дніпропетровську, Кіровограді.

Детальніше...
 
Сторінка 7 з 29

Архів

2017
листопада
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook