You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Волинські медійники - за скасування звання "Заслужений журналіст України"

Зустріч журналістів друкованих, електронних та інтернет-видань відбулася сьогодні у Волинському прес-клубі. Основною темою для обговорення стала  позиція медійних організацій України щодо звання "Заслужений журналіст України".

На думку більшості учасників зустрічі, надання звання заслуженого - це "совковий" пережиток, якого не повинно бути в демократичній країні. Журналісти мають бути незалежними від держави і працювати задля суспільства. Безперечно, журналістські відзнаки повинні бути, багато журналістів дійсно заслуговують на це визнання, проте не держава має визначати рівень професіоналізму журналіста, а самі представники медіа-сфери. Зокрема, такі повноваження може виконувати комісія з членів відомих медіа-організацій України – наприклад, НСЖУ, НМПУ, ІМІ, ІРРП, Інститут медіа-права та ін. Окрім того, можна відзначати найкращих журналістів рейтинговим голосування, в рамках конкурсів, тощо.

Детальніше...
 

Календарний план виборів Президента для журналістів

Інститут розвитку регіональної преси розпочинає серію публікацій напередодні виборів різних рівнів 2014 року. У розділі "Матеріали" журналісти зможуть знайти витяги із законів, юридичні консультації та поради, мета яких – допомогти ЗМІ якісно висвітлювати передвиборчі перегони і працювати у відповідності до законодавчих норм. Перший матеріал нової рубрики - календарний план президентських виборів 2014.

Далі - на сайті ІРРП

 

Як новий голова ОДА відреагував на звернення медіа-профспілки

Звернення Волинської незалежної медіа-профспілки, надіслане 7 лютого у зв'язку з перешкоджанням журналістській діяльності, новий очільник ОДА в області отримав і прокоментував на першій же зустрічі з журналістами - під прес-брифінгу першого дня роботи. За його словами, це було недопрацювання прес-служби, жодних обмежень для журналістів у приміщенні ОДА бути не може. Водночас він порадив журналістам повчитися співпраці з органами влади за кордоном. Детальніше - на сайті ЗІКу.

Натомість прокуратура Волинської області за фактом перешкоджання журналістській діяльності розпочала кримінальне провадження

 

Порушення професійних прав журналістів – злочин!

Первинна профспілкова організація «Волинська незалежна медіа-профспілка» висловлює обурення щодо факту грубого порушення професійних прав журналістів, який відбувся 6 лютого під стінами Волинської ОДА, коли на офіційне представлення нового голови адміністрації Олександра Башкаленка не було допущено багатьох журналістів.

Відповідно до статті 24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за будь-якими ознаками. А стаття 34 Основного Закону надає право кожному вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про інформацію», до основних напрямів державної інформаційної політики належать: забезпечення рівних можливостей щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності суб'єктів владних повноважень.

Детальніше...
 

Міжнародні організації журналістів розпочали Українську кризову кампанію

Насилля проти журналістів продовжує набирати обертів. За останніми підрахунками більше 150 журналістів постраждали з початку протестів в Києві. 42 журналісти були поранені під час висвітлення протестів в середині січня, до цього додаються свідчення про те, що журналістів залякують, їм погрожують і змушують залишити країну.

У відповідь на таку відчайдушну ситуацію Міжнародна федерація журналістів (IFJ) спільно з Європейською федерацією журналістів (EFJ) започатковує Українську кризову кампанію - #SOS_KIEV мета якої закликати український уряд поважати свободу преси і припинити напади на журналістів по всій країні.

На сторінці кампанії містяться новини і аналітика щодо ситуації з журналістами в Україні, інформація про те, як колеги з усього світу можуть виявити свою підтримку, практичні поради з безпеки для журналістів, що працюють на місці, а  також інформація про те, як подати заяву до Фонду безпеки Міжнародної федерації журналістів

 
Сторінка 63 з 73

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook