You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Днями стартує "Центр підтримки та захисту журналістів"

Заснований він НМПУ та НСЖУ за підтримки та у партнерстві з МФЄ, ЄФЖ, Асоціацією польських журналістів.

Мета Центру – надавати журналістам, які постраждали під час суспільно-політичної кризи в Україні (від 21 листопада 2013 року) комплексну підтримку, допомогу та захист з метою відновлення порушених прав та попередження безкарності, а також підвищити в цілому рівень безпеки журналістської професії, запобігати (попереджати) виникненню порушень прав журналістів та заохочувати працівників ЗМІ дотримуватися високих професійних та етичних стандартів журналістської професії, підтримувати професійну солідарність, принципи свободи слова та свободи преси.

Детальніше...
 

Результати опитування журналістів щодо проблем інформаційної безпеки

Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» з 18 по 25 березня 2014 р. провів експертне опитування журналістів щодо проблем інформаційної безпеки України. Участь в опитуванні взяло 70 журналістів (45 – із Києва, та 25 – регіональних).

Згідно з отриманими даними, більшість респондентів вважає, що в Україні достатньо ресурсів для протидії маніпулятивному та ворожому впливу російських медіа. Для досягнення цієї мети потрібно проводити публічні брифінги посадовців, створити відповідні передачі на провідних українських каналах, а також - окреме проукраїнське теле- і радіомовлення.

Детальніше про результати дослідження читайте на сайті Фонду

 

ІМІ зафіксував рекордний спад "джинси" в медіа

У результаті моніторингу українських ЗМІ Інститут масової інформації стверджує, що "рівень джинси в друкованій пресі упав до історичного мінімуму і склав лише 1% від загальної кількості матеріалів". Експерти кажуть, що це "найнижчий показник за весь період моніторингу", починаючи з 2008 року.


Подібну тенденцію вони простежують і в інтернет-виданнях - там "кількість матеріалів з ознаками замовлення упала втричі" у березні порівняно із січнем цього року.

Детальніше - на офіційній сторінці ІМІ


 

Микола Томенко закликав медіа не "джинсувати"

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко закликає керівників усіх засобів масової інформації підписати угоду про недопущення розміщення "джинси".

Про це він сказав на брифінгу в парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Закликаю всіх керівників ЗМІ підписати угоду на час президентської виборчої кампанії відмовитися від розміщення замовних брудних матеріалів про кандидатів», - сказав Томенко.

За його словами, зараз не так важливо те, хто стане Президентом, а щоб Україна чесно провела президентські вибори. "І це стане сигналом для Європи", - впевнений Томенко.

При цьому він нагадав про ухвалену постанову, яка унеможливлює будь-які перевірки ЗМІ під час виборчої кампанії, що дасть змогу журналістам працювати прозоро.

__________

Від прес-клубу: які ще додаткові угоди потрібні, аби журналісти і медіа-компанії дотримувалися професійних стандартів?

 

Волинські медійники - за скасування звання "Заслужений журналіст України"

Зустріч журналістів друкованих, електронних та інтернет-видань відбулася сьогодні у Волинському прес-клубі. Основною темою для обговорення стала  позиція медійних організацій України щодо звання "Заслужений журналіст України".

На думку більшості учасників зустрічі, надання звання заслуженого - це "совковий" пережиток, якого не повинно бути в демократичній країні. Журналісти мають бути незалежними від держави і працювати задля суспільства. Безперечно, журналістські відзнаки повинні бути, багато журналістів дійсно заслуговують на це визнання, проте не держава має визначати рівень професіоналізму журналіста, а самі представники медіа-сфери. Зокрема, такі повноваження може виконувати комісія з членів відомих медіа-організацій України – наприклад, НСЖУ, НМПУ, ІМІ, ІРРП, Інститут медіа-права та ін. Окрім того, можна відзначати найкращих журналістів рейтинговим голосування, в рамках конкурсів, тощо.

Детальніше...
 
Сторінка 70 з 80

Архів

2023
травня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook