You are here: Головна Медіа-новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про зразок позову до суду при відмові ради надати приміщення в оренду згідно з законом

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Наша редакція пройшла шлях реформування, але рада відмовляється надати нам в оренду приміщення, в якому знаходиться редакція, з вартістю орендної плати 1 гривня. Мирним шляхом питання не вирішилося, чи не могли б ви надати зразок позову до суду?».

– Розгляд цієї категорії справ належить до юрисдикції господарських судів. Хочу звернути Вашу увагу, що ще до звернення з позовом до суду потрібно направити проект договору оренди Відповідачу, і вже після закінчення строку на його розгляд, або після отримання відмови в його укладенні, звертатися до суду.

Позовна заява

Детальніше...
 

Юридичні консультації для ЗМІ. Як захистити своє право на оренду приміщення

На запитання відповідає юрист проекту Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО.«Просимо поради. Редакція нашої районної газети, яка пройшла процес роздержавлення, займає приміщення, що перебуває на балансі міської ради. Після того, як редакція звернулася до міськради з проханням укласти договір оренди згідно з законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 30 січня ми отримали відповідь, в якій міський голова стверджує, що редакція не має права на «практично безоплатне використання майна комунальної власності». Аргументує він тим, що засновником редакції районної газети була районна, а не міська рада. А, отже, жодних зобов’язань міськради перед редакцією закон не встановлює. Яким чином ми можемо захистити своє право на оренду приміщення? Лист-відповідь міського голови додаємо».

– Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» в частині 2 статті 9 зазначає: «Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, в яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування». У відповідності із цією статтею приміщення, в яких розташовувалася редакція комунального ЗМІ станом на момент реформування, повинні передаватися в оренду новоствореному підприємству «з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій». Визначним тут є державна або комунальна власність, незалежно від того, держава чи територіальна громада (в особі органу місцевого самоврядування) є власником приміщення. Законодавець не пов’язував можливість подальшої оренди  комунальної газети з тим, хто був засновником редакції.

Детальніше...
 

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Якщо редакція є колективним підприємством

На запитання відповідає юрист проекту Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Нас цікавлять наступні запитання:
1. Чи можна газеті продовжувати діяльність, не змінюючи організаційно-правову форму (колективне підприємство засноване на власності трудового колективу), а лише внести зміни в реєстрі щодо засновників юридичної особи та до свідоцтва про держреєстрацію ЗМІ?
2. Якщо так, то якою має бути послідовність дій?
3. Згідно ст. 7 ЗУ вихід органів із складу засновників у разі відсутності комунального майна оформляється договором, що укладається між органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, що є засновниками (співзасновниками), та правонаступниками (у тому числі трудовим колективом редакції). І тут виникають наступні запитання:
– договір про вихід із складу засновників і договір про передачу прав на заснування друкованого ЗМІ – це один і той же договір, чи різні?
– якщо серед засновників є ще й інші юридичні особи, які також вийшли – вони також є стороною договору, чи лише органи місцевого самоврядування?
– чи обов’язкового це повинен бути багатосторонній договір, чи можливо укласти договори з кожним засновником окремо?
– якщо серед засновників залишається лише трудовий колектив, то саме він буде правонаступником в договорі?».

Детальніше...
 

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про зразок договору оренди

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО. «Скажіть, будь-ласка, де можна взяти зразок договору оренди приміщення для реформованої редакції?» – Зазвичай ради мають «Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна», затверджений рішенням сесії. Ці типові договори мають бути розроблені відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  частини 2 статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», наказу Фонду державного майна України від 23 серпня 2000 року N 1774 «Про затвердження договорів оренди» (із змінами,внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна №1329 від 09.08.2007, № 276 від 05.03.2013, № 1113 від 27.08.2018), а також Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

До типового договору, затвердженого радою, необхідно внести зміни відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування. Суборенда приміщень редакцій забороняється».

Детальніше...
 

Юридичні консультації для ЗМІ. Як захистити своє право на оренду приміщення

На запитання відповідає юрист проекту Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО.

"Просимо поради. Редакція нашої районної газети, яка пройшла процес роздержавлення, займає приміщення, що перебуває на балансі міської ради. Після того, як редакція звернулася до міськради з проханням укласти договір оренди згідно з законом "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", 30 січня ми отримали відповідь, в якій міський голова стверджує, що редакція не має права на "практично безоплатне використання майна комунальної власності". Аргументує він тим, що засновником редакції районної газети була районна, а не міська рада. А, отже, жодних зобов’язань міськради перед редакцією закон не встановлює. Яким чином ми можемо захистити своє право на оренду приміщення? Лист-відповідь міського голови додаємо".

– Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" в частині 2 статті 9 зазначає: "Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, в яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування". У відповідності із цією статтею приміщення, в яких розташовувалася редакція комунального ЗМІ станом на момент реформування, повинні передаватися в оренду новоствореному підприємству "з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій". Визначним тут є державна або комунальна власність, незалежно від того, держава чи територіальна громада (в особі органу місцевого самоврядування) є власником приміщення. Законодавець не пов’язував можливість подальшої оренди  комунальної газети з тим, хто був засновником редакції.

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 38

Архів

2019
квітня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook