П'ятниця, 11 грудня 2020, 11:14
Із нагоди Міжнародного дня прав людини, який відзначаємо 10 грудня, і в межах XVII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA для поліцейських Волинської області відбувся семінар-тренінг із протидії гендернозумовленому, домашньому насильству. Партнером заходу став відділ уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України у Волинській області. 
Для збільшення натисніть на зображенні Тренерка - гендерна експертка, психотерапевтка і заступниця голови Центру "Жіночі перспективи" - Марта Чумало акцентувала увагу учасників і учасниць на тому, як відрізнити насильство від конфлікту і чому це важливо, ознайомила з "колесом насильства" і мотивацією осіб, які скоюють насильство, а також застерегла від грубих помилок поліцейських у роботі із ситуаціями домашнього насильства. "Проблема насильства в родинах є досить гострою для Волині. Небезпека полягає в тому, що прояви жорстокості не лише руйнують стосунки - вони призводять до моральних і фізичних травм, до каліцтва і смертності. Тому вкрай важливо вчасно і в правовому полі оперативно реагувати на усі звернення, які надходять на лінію 102", - наголосила старша інспекторка відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України у Волинській області Наталія Бартощук.
Середа, 09 грудня 2020, 13:56
Більше сотні соціальних педагогів, психологів і вчителів освітніх закладів Волинської області стали слухачами семінару-презентації «Стоп кібербулінг! Як захистити дітей і підлітків в інтернеті», що відбувся 8 грудня у форматі онлайн. 
Для збільшення натисніть на зображенні
Захід організував Волинський прес-клуб у партнерстві з Управлінням освіти і науки Волинської ОДА у межах Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Волинській області та Міжнародної акції «16 днів проти насильства».
На зустрічі йшлося, зокрема, про те, які види кібербулінгу найбільш поширені в Україні, як виявити ознаки інтернет-цькування неповнолітніх і як діяти педагогам, психологам, якщо вони дізналися про таку ситуацію. Також учасники зустрічі мали можливість побачити перші в Україні анімаційні ролики проти кібербулінгу, створені національною Кампанією проти кібербулінгу на основі реальних історій українських школярів і школярок.
Детальніше...
Четвер, 26 листопада 2020, 12:56
За 9 місяців 2020 року в Україні зафіксовано 150 тисяч звернень до правоохоронців щодо домашнього насильства. Експерти визнають: кількість таких випадків у карантин зросла щонайменше на 40 %. Як протидіяти кривдникам та куди звертатися потерпілим за допомогою? Що варто змінювати на всіх рівнях влади, аби врешті в Україні ті, хто потерпає від домашнього насильства отримували належну допомогу, почували себе у безпеці і не боялися розпочинати життя без болю. Про це міркували під час «круглого столу» онлайн, організованому Волинським прес-клубом і Кафедрою політології, управління та державної безпеки Факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки. 
Детальніше...
Четвер, 19 листопада 2020, 00:53
Із 25 листопада по 10 грудня на Волині відбуватиметься XVІI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Розпочнеться він із обговорення проблематики теми гендернозумовленого, домашнього насильства. Адже 25 листопада – Міжнародний день ООН за ліквідацію насильства щодо жінок і цим днем стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства». 
Детальніше...
Понеділок, 09 грудня 2019, 20:48
Фільм про невидимий бік ІТ-індустрії американської режисерки Сью Вільямс “Навмисна смерть” викликав чимало емоцій у старшокласників нововолинських шкіл та електротехнічого коледжу. 
Зліва направо: координаторка фестивалю Богдана Стельмах, директорка Центральної міської бібілотеки Світлана Кухарук
Детальніше...
Середа, 27 листопада 2019, 23:25
Про важливі аспекти діяльності розслідувачів йшлося під час обговорення фільму нідерландського режисера Ганса Пула “Bellingcat: правда в світі постправди”, яке відбулася в Книгарні "Є". Луцьк за участю команди Центру журналістських розслідувань “Сила правди”, що діє в Луцьку. 
Зліва направо: Ірина Мусій, Оксана Петрук, Антон Бугайчук, Юрій Горбач, Валентина Куць, Марія Смик
Детальніше...
Середа, 27 листопада 2019, 09:50
Семінар із питань ідентифікації та протидії булінгу й кібербулінгу відбувся 29 листопада у Луцьку. Участь у ньому взяли шкільні соціальні педагоги/-ні та психологи/-ні обласного центру. Захід організували Волинський прес-клуб у партнерстві з управлінням освіти Луцької міської ради в межах XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Волині. 
Існує чимало різновидів булінгу – як вербального, так і фізичного типу, однак із розвитком інформаційних технологій особливого поширення набрав булінг в мережі інтернет – кібербулінг. Він непомітний ззовні, однак наслідки його не менш реальні, аніж від булінгу видимого.
Детальніше...
Понеділок, 18 листопада 2019, 12:43
Фільм режисера Ігоря Мінаєва «Какофонія Донбасу» відкриває XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Луцьку. 
Перегляд фільму та обговорення порушених у ньому тем і проблем відбудеться 22 листопада у Палаці культури міста Луцька за участю продюсера Юрія Леути. Початок о 18:00.
Що керує людьми і їх поведінкою? Як народжуються та вмирають ілюзії? Використовуючи архівні матеріали документального та ігрового кіно, автори фільму досліджують створення міфу про Донбас. Вони показують нам життя очима радянської пропаганди і життя реальне, приховане від зайвих поглядів. У фільмі використані кадри страйку шахтарів, а також записи інтерв'ю з колишніми жителями Донбасу, які стали очевидцями і постраждали від російської агресії. Їм обіцяли, що життя буде симфонією праці, радості й добробуту, але виявилося оманою й маніпуляцією. Симфонія Донбасу перетворилася на какофонію.
____________
Посилання на подію у ФБ - https://www.facebook.com/events/445005606157762/
Детальніше з програмою кінопоказів на Волині можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA – http://travelling.docudays.ua/schedule/volyn-oblast/all-cities/all-days/, а також у соцмережах Мандрівного фестивалю Docudays UA на Волині – https://www.facebook.com/DocudaysUAVolyn/, https://www.instagram.com/docudaysuavolyn/ Афіша фестивалю
Фестиваль – неполітичний і некомерційний!
ВХІД ВІЛЬНИЙ
Організатор кінопоказу – Волинський прес-клуб.
Партнери: Палац культури міста Луцька, департамент культури Луцької міської ради.
Середа, 05 грудня 2018, 15:03
Наприкінці листопада на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбувся семінар для шкільних бібліотекарів області (слухачок курсів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти) "Сучасна бібліотека - новий вимір". У ХV Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Волинській області учасниці заходу переглянули й обговорили фільм Фредеріка Вайсмана "Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека". 
Детальніше...
Вівторок, 27 листопада 2018, 18:56
Із нагоди Міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства» Мандрівний Docudays UA на Волині та Волинська обласна державна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки організували перегляд фільму-сповіді французької режисерки Манон Луазо "Мовчазна війна" та обговорення теми гендерного насильства в Україні та світі. 
Детальніше...
|