You are here: Головна Проекти Мандрівний фестиваль Docudays.ua
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Мандрівний фестиваль Docudays UA

Півтори тисячі глядачів, 50 показів і заходів, 24 фільми… Підсумки Docudays UA на Волині

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, у Луцьку завершився ХІІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який стартував 28 листопада.

24 фільми, 50 показів і тематичних заходів, під час яких півтори тисячі школярів і студентів, громадських активістів, журналістів, політиків, працівників правоохоронних органів, зовсім молодих і людей зрілого віку обговорювали проблеми дотримання прав людини в Україні і світі, ділилися своїми думками й емоціями.

Цьогорічними відкритими майданчиками для лучан і гостей міста стали Палац культури міста Луцька, Волинська обласна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, вільний простір «Inner Space»  та Книгарня «Є».  Окрім цього, перегляди й обговорення фільмів відбулися в школах, міських і обласних бібліотеках, коледжах, СНУ імені Лесі Українки.

Одна з режисерок фільму "Аліса в країні війни" Любов Дуракова розповідає про своїх героїв і зйомки

Детальніше...
 

Як жити біля війни? Мистецький вечір «На межі» у Луцьку

У міжнародний День прав людини, 10 грудня, у Луцьку відбудеться особливий захід – мистецька зустріч під назвою «По живому» та художня виставка-інсталяція  «На межі».

Цей подвійний проект, який успішно мандрує Україною, має на меті привернути увагу людей до війни й до болю кожної окремої людини, яка опинилася в епіцентрі подій, або якої ця біда торкнулася через долю близької людини.

Як зауважує одна з авторок проекту й упорядниця однойменної книги «По живому» поетеса Оксана Стоміна, «твори про війну майже трьох десятків авторів – поетів, журналістів, блогерів і художників зі Сходу України та Криму, – які опинилися в епіцентрі або безпосередній близькості до означених подій, освячені їх болем і любов’ю до свого краю».

Лучани та гості міста мають унікальну нагоду відчути те, що відчувають ці люди, й безпосередньо поспілкуватися з Оксаною Стоміною, Олексієм Чупою, Ією Ківою, Тетяною Ковалевич та Ганною Хріпунковою.

Окрім цього, на мистецькому вечорі буде представлено інсталяцію з колекції картин маріупольських художниць, яку презентуватиме одна з них – Олена Украінцева.  Луцьк стане дванадцятим за рахунком містом України, яке відвідає виставка.

Мистецький вечір відбудеться 10 грудня о 17:00 у Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Захід відбудеться в межах ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

 

Дискусія "В’язні Кремля: що ми можемо зробити, аби звільнити їх?”"

Зараз у Росії та в окупованому Криму за ґратами перебувають близько сорока людей, яких російська влада назвала “терористами”, “шпигунами” та “екстремістами”.  Серед них - режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, політик Микола Карпюк, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та інші. Деякі із них вже отримали реальні тюремні строки та відбувають покарання у найвіддаленіших куточках Росії.

Для збільшення натисніть на фото

Під час дискусії буде обговорено, як фабрикуються кримінальні справи, яким чином обираються потенційні обвинувачені, що робить Україна для повернення людей додому та що кожен із нас може зробити, аби підтримати ув’язнених та їх родини.

Окрім дискусії, відбудеться презентація кампанії “LetMyPeopleGo”, ініційованої Євромайданом SOS для захисту усіх ув'язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму.

Учасники:

  • Олександра Романцова — активістка “Євромайдану SOS”;
  • Ігор Котелянець — брат Євгена Панова, що був затриманий ФСБ в Криму і звинувачується у «організації терактів» в складі диверсійних груп.
  • Сергій Годлевський — історик, учасник Євромайдану та АТО;

Модерує дискусію - Валентина Машлай, співробітниця Волинського Краєзнавчого музею.

Захід відбудеться 28 листопада о 16:30 у рамках Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Волині. Адреса: Градний узвіз, 5 (Молодіжний центр Волині)

Вхід вільний

 

Docudays UA у Луцьку запрошує на відкриття і прес-брифінг

Організатори і партнери ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Луцьку запрошує лучан і гостей міста на відкриття фестивалю, яке відбудеться 28 листопада о 18:30 у Палаці культури міста Луцька.

18:30 у фойє Палацу культури міста Луцька відбудеться прес-брифінг.

Детальніше...
 

У Луцьку фестиваль Docudays UA і Марафон написання листів об’єднують зусилля

У Луцьку ХІІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA і Марафон написання листів від від Amnesty International об’єднують зусилля задля справедливості і дотримання прав людини в усьому світі.

Починаючи з 28 листопада і до 10 грудня включно на всіх відкритих майданчиках Фестивалю можна буде підписати петицію та листи підтримки незаконно засудженим особам, які зазнають катувань та іншого порушення їх прав. Щороку акція відбувається в більше ніж 200 країнах світу і допомагає змінювати репресивні закони, ліквідовувати несправедливі рішення та стає вагомою моральною підтримкою засудженим.

У 2015 році в Україні було зібрано 36 193 листи. Нам вдалося зробити це за підтримки координаторок і координаторів Марафону, які організували більше 80 заходів у різних населених пунктах країни.

Детальніше...
 

На Волинь мандрує 13-й міжнародний фестиваль правового документального кіно

На Волинь вже увосьме примандрує Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У Луцьку, містах і селах області він відбуватиметься 28 листопада – 10 грудня 2016 р. 

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії». І народ України, й інші країни й народи сьогодні позбуваються багатьох ілюзій. Ми усвідомлюємо, що стабільність, мир, «братерська» дружба між державами, уявлення «світлого майбутнього» – це ілюзії, які ніколи не стануть реальністю, якщо бути пасивними спостерігачами. Розвіюється ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Для перегляду офіційного ролика натисніть на фото


Детальніше...
 

Фільми Docudays UA переглянуло півтори тисячі волинян

Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який усьоме проходив на Волині з 23 листопада по 11 грудня, зібрав 1,5 тис. глядачів різного віку і зайнятості. Основними локаціями цього року стали міста Луцьк і Ковель. Показ та обговорення фільмів було проведено як на відкритих майданчиках, так і в закритому форматі – в освітніх закладах області й у Ковельській виховній колонії. Загалом для перегляду регіональними партнерами було обрано 19 найкращих стрічок української та світової документалістики.

У Луцькому педагогічному коледжі

Детальніше...
 

У Луцьку запрацював четвертий Кіноклуб медіапросвіти Docudays UA

У Міжнародний день прав людини, який світова спільнота відзначає 10 грудня, і в межах ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA відбулося відкриття вже четвертого в Луцьку Кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA - при Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки.

(для збільшення клікніть на фото)

Як зазначила керівник Кіноклубу Жанна Литвина, така форма роботи бібліотеки вкрай потрібна як і самій бібліотеці, так і її відвідувачам, адже питання просвіти щодо прав людини сьогодні залишається дуже актуальним. Загалом Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки є постійним партнером Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, тож створення Кіноклубу стало продовженням багаторічної співпраці.

Детальніше...
 

У Луцьку стартував ХІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль Docudays UA

Сьогодні, 23 листопада, на Волині розпочався ХІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Показ фільмів "Медик іде останньою" і "Скрізь Майдан" був приурочений до другої річниці Революції гідності.

Як зазначила під час прес-брифінгу регіональна координаторка фестивалю Богдана Стельмах, фільми на цю тематику будуть актуальними для українців завжди: і зараз, доки триває війна на сході країни, і пізніше, коли ми відстоїмо свою незалежність і події Майдану і війни стануть історією. Бо саме вони визначають точку неповернення і є справжнім зародженням усвідомлення нами своєї національної ідентичності.

Детальніше...
 

Програма відкритих показів фестивалю Docudays UA на Волині

Цьогоріч на Волині - близько 20 відкритих показів одних із найкращих стрічок української та світової кінодокументалістики. Покази відбудуться в рамках ХІІ Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

(для збільшення натисніть на фото)

Надаємо детальну Програму заходів. Анотації до фільмів можна переглянути на офіційному сайті фестивалю

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 4

Архів

2017
листопада
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook