You are here: Головна Проекти Мандрівний фестиваль Docudays.ua
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Мандрівний фестиваль Docudays UA

«Війна химер» і «Боротьба Джамали» - фільми, які полонили серця волинян

Дванадцять українських та зарубіжних стрічок і більше тисячі глядачів і глядачок – таким був XІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Волині, що тривав із 23 листопада по 8 грудня.

Фільм українських режисером Анастасії та Марії Старожицьких «Війна химер» і шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали» переглянула найбільша кількість відвідувачів/-чок фестивалю – понад 50%.

Історія про бійця-добровольця Валерія Лавренова відкрила мандрівний фестиваль у Луцьку. Незважаючи на те, що фільм триває більше години, він тримає в полоні до останнього титру. Що найцінніше для людини в її житті? Чи є для неї цінністю саме життя? Чи можна пережити біль від втрати найближчих друзів і як змінюється твоя свідомість, коли ти бачиш смерть на власні очі і ледве не обіймаєшся з нею?

Зліва направо: адвокат Олег Огородник, адвокат і учасник АТО Олег Лягутко, учасник АТО Дмитро Ураєв

Головний спеціаліст Департаменту культури Луцької міської ради Дмитро Ураєв і адвокат Центру вторинної безоплатної правової допомоги у місті Луцьку Олег Лягутко – одні з тих, котрі знають про війну із власного досвіду. За їх словами, те, що «Лавр», котрий втратив побратимів в Іловайському котлі, повернувся зовсім іншим – очевидний і незмінний факт: у людини змінюється психологія, змінюється світосприйняття, підвищується почуття справедливості і вимогливості до світу, в який вона повертається. Чоловіки кажуть, що, зрештою, згодом звикаєш до мирного життя, але ніколи вже не зможеш спокійно реагувати на порушення, з якими стикаєшся мало не щодня. Для всіх бійців важливо розуміти і бачити, що вони недаремно ризикують життям і що смерті під кулями недаремні.

Показ і обговорення фільму «Війна химер» відбулося також для працівників поліції Головного управління національної поліції у Волинській області та відвідувачів і відвідувачок Нововолинської центральної міської бібліотеки, зокрема – студентів/-ок електромеханічного коледжу.

А найбільшу кількість показів на Волині – одинадцять – здобула стрічка шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Її глядачами і глядачками були учні старших класів луцьких шкіл і ліцеїв, студенти коледжів та університетів, громадські активісти молодіжних організації тощо.

Фільм вражає багатьма моментами: і страшними цифрами геноциду кримськотатарського народу в 1944 році, і наслідками анексії Криму в 2014 році. Колишній військовий, активіст ГО «Кримські татари Волині» Редван Зекір’яєв розповів, що він також народився в родині депортованих кримських татар, служив у Керчі і був свідком вторгнення російських військ на територію Криму. «Коли я побачив колону медичної частини, то зрозумів, що все дуже серйозно, – зазначив Редван. – Переходити на бік Росії я не збирався, бо моя рідна земля – Крим, а держава – Україна». Чи повернеться назад – чоловік не знає. Як і більшість кримських татар.

Фільм по-різному сприймався шкільною і дорослою аудиторією, проте нікого не залишив байдужими. Когось найбільше вразила глибина походження пісні Джамали, когось – що вона не може приїхати до батьків, іще когось – масштаби винищення кегебістською машиною цілих народів – кримських татар, українців, білорусів… Усе це говорить про одну надзвичайно важливу річ, яку озвучила у фільмі Джамала і на якій наголосив Редван Зекіряєв: ми маємо знати свою історію, історію країни, в якій живемо, і не бути байдужими до подій, які відбуваються у світі. Бо забуття призводить до зникнення.

Чимало емоцій і дискусій викликали у глядачів і інші фільми із колекції Мандрівного Docudaus UA, зокрема тих, у яких ідеться про людину і її взаємини з природою, зі світом тварин і птахів, – «Народжені бути вільними» режисерки-журналістки Ґаяне Петросян із Великобританії, «Природа мого серця» фінського режисера-документаліста Яакко Рууска, «Укриття» української режисерки Анастасії Максимчук. Важко і боляче було сприймати окремі кадри, однак такі фільми змушують дивитися на свій внутрішній світ і світ, у якому ми є, без рожевих окулярів.

Більше фото - в групі Фестивалю на Facebook

______________

ГО «Волинський прес-клуб» щиро вдячний усім партнерам за організацію кінопоказів на Волині, а медіа-партнерам – за інформаційний супровід фестивалю.

 

«Війна химер» – фільм про Іловайський котел і життєві цінності у Луцьку

ХІV Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошує лучан і гостей міста 23 листопада о 18:00 у Палац культури міста Луцька на перегляд і обговорення фільму Анастасії та Марії Старожицьких «Війна химер».

Ця історія побудована на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками. Валерій Лавренов (позивний «Лавр») був добровольцем на фронті, потрапив у Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів. Його повернення з війни вносить нові відчуття, зокрема і в стосунки з коханою. Аби зрозуміти, що він втратив і знайшов там, вона поїхала з ним туди відразу після битви. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Під час війни вони прямо говорять одне одному про свої почуття, вириваючись із котла.

- Для мене це насамперед моє життя. Я його прожив, я дякую побратимам, які були зі мною. Це був 2014 рік – тяжкий час. Я з ним живу щодня. Тоді ми робили свій вибір, ми мусили його робити, і будемо робити надалі. Це історія двох людей, а у нас в країні таких історій тисячі, десятки тисяч. Мусимо їх показувати людям, бо розумію, що ми «втомилися від війни», але ж здебільшого втомилися якраз ті, які сидять на диванах, – каже головний герой фільму «Лавр».

Це – історія подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя опісля всього.

Офіційний трейлер фільму - https://www.youtube.com/watch?v=Rp18va-o36U

До обговорення стрічки запрошуються бійці, котрі не з розповідей знають, що таке війна.

_________________________

Фестиваль аполітичний і некомерційний.

Вхід на всі кіноперегляди та заходи фестивалю вільний!

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб». Партнери показу-відкриття – Палац культури міста Луцька, департамент культури Луцької міської ради.

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Програма ХIV Міжнародного Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Луцьку

ХІV Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який стартує у Луцьку 23 листопада, представить найкращі фільми світової кінодокументалістики.

Фестиваль пропонує глядач(к)ам подивитися фільми і поговорити про:

 • втрачений Крим і ще не втрачену Україну,
 • глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами,
 • жорстоке поводження з домашніми тваринами, боротьбу зоозахисників і доґхантерів,
 • духовну і фізичну єдність людини і дикої природи,
 • ціну життя і справжні життєві цінності,
 • вибір, коли немає вибору та інші важливі речі...

Програма відкритих майданчиків:

23.11 – 18:00 – відкриття фестивалю, фільм Анастасії та Марії Старожицьких «Війна химер» (Палац культури міста Луцька, вул. Богдана Хмельницького,1)

25.11 – 18:00 – «Боротьба Джамали» (Швеція), «Природа мого серця» (Фінляндія, Німеччина), «Щоденник» (Україна), «Dixie land» (Україна) (Молодіжний центр Волині, вул. Градний узвіз, 5)

27.11 – 19:00 – «Природа мого серця» (Фінляндія, Німеччина) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

28.11 – 19:00 – «Домашні ігри» (Великобританія, Україна. Франція), «У пошуках кращої долі» (Німеччина), «Я не тутешня» (Литва, Чилі) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

29.11 – 16:00  –  «Боротьба Джамали» (Швеція) (Волинська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки, вулю Шопена,11)

29.11 – 19:00  – «Народжені бути вільними» (Великобританія, Росія) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

30.11 – 19:00 – «Укриття» (Україна) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

01.12 – 19:00 – «Intro» (Росія), «В іншому світі» (Польща) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

02.12 – 18:00 – «Щоденник» (Україна), «Боротьба Джамали» (Швеція) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

03.12 – 18:00 – «Dixie land» (Україна) (Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30)

06.12 – 15:00 – «В іншому світі» (Польща) (Волинська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки, вулю Шопена,11)

Коротко ознайомитися з фільмами можна на офіційному сайті Фестивалю за посиланням - http://traveling.docudays.org.ua/timetable/luck/2017-11-23/ Також стежте за подіями та дізнавайтеся більше у групі Фестивалю на Facebook

Фестиваль аполітичний і некомерційний.

Вхід на кіноперегляди та заходи фестивалю вільний!

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб», контактна особа – Богдана Стельмах, тел: (066) 203-50-31, (067) 756-24-20.

Партнери відкритих майданчиків – Палац культури міста Луцька, Департамент культури Луцької міської ради, Молодіжний центр Волині, Lutsk Night Cinema, Книгарня «Є», Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки.

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

На Волинь мандрує XIV Міжнародний фестиваль Docudays UA

Із 23 листопада по 8 грудня 2017 р. у Луцьку відбуватиметься вже ХІV Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. На Волині кінопокази відбуватимуться вдев’яте.

Головна тема цьогорічного фестивалю – «Чотири градуси». Вона присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті.

Під час фестивалю ми будемо говорити про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції, про що розповідає фільм «Народжені бути вільними» (режисерка Ґаяне Петросян). Це відважне викривальне дослідження від журналісток-дайверок отримало приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2017. У фільмі «Природа мого серця» (режисер Яаакко Рууска) ми подамося в подорож до лісів Фінляндії та зустрінемо людей, які живуть у єднанні з дикою природою.

Також Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізаторами змін і долучитися до екологічного фотопроекту в Instagram #ecooko.

Окрім екологічної тематики, фільми цьогорічного Мандрівного фестивалю Docudays UA порушують інші важливі теми, які стосуються питань прав людини, людської гідності, моралі, права бути вільними і щасливими.

Покази відбуватимуться на відкритих майданчиках, у бібліотеках і навчальних закладах.

Офіційне відкриття фестивалю – 23 листопада о 18:00 у Палаці культури міста Луцька фільмом Анастасії та Марії Старожицьких «Війна химер». Це – художня історія, побудована на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками про одного з добровольців, котрий потрапив в Іловайський котел…

Фестиваль аполітичний і некомерційний.

Вхід на кіноперегляди та заходи фестивалю вільний!

___________________

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб»

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Півтори тисячі глядачів, 50 показів і заходів, 24 фільми… Підсумки Docudays UA на Волині

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, у Луцьку завершився ХІІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який стартував 28 листопада.

24 фільми, 50 показів і тематичних заходів, під час яких півтори тисячі школярів і студентів, громадських активістів, журналістів, політиків, працівників правоохоронних органів, зовсім молодих і людей зрілого віку обговорювали проблеми дотримання прав людини в Україні і світі, ділилися своїми думками й емоціями.

Цьогорічними відкритими майданчиками для лучан і гостей міста стали Палац культури міста Луцька, Волинська обласна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, вільний простір «Inner Space»  та Книгарня «Є».  Окрім цього, перегляди й обговорення фільмів відбулися в школах, міських і обласних бібліотеках, коледжах, СНУ імені Лесі Українки.

Одна з режисерок фільму "Аліса в країні війни" Любов Дуракова розповідає про своїх героїв і зйомки

Детальніше...
 

Як жити біля війни? Мистецький вечір «На межі» у Луцьку

У міжнародний День прав людини, 10 грудня, у Луцьку відбудеться особливий захід – мистецька зустріч під назвою «По живому» та художня виставка-інсталяція  «На межі».

Цей подвійний проект, який успішно мандрує Україною, має на меті привернути увагу людей до війни й до болю кожної окремої людини, яка опинилася в епіцентрі подій, або якої ця біда торкнулася через долю близької людини.

Як зауважує одна з авторок проекту й упорядниця однойменної книги «По живому» поетеса Оксана Стоміна, «твори про війну майже трьох десятків авторів – поетів, журналістів, блогерів і художників зі Сходу України та Криму, – які опинилися в епіцентрі або безпосередній близькості до означених подій, освячені їх болем і любов’ю до свого краю».

Лучани та гості міста мають унікальну нагоду відчути те, що відчувають ці люди, й безпосередньо поспілкуватися з Оксаною Стоміною, Олексієм Чупою, Ією Ківою, Тетяною Ковалевич та Ганною Хріпунковою.

Окрім цього, на мистецькому вечорі буде представлено інсталяцію з колекції картин маріупольських художниць, яку презентуватиме одна з них – Олена Украінцева.  Луцьк стане дванадцятим за рахунком містом України, яке відвідає виставка.

Мистецький вечір відбудеться 10 грудня о 17:00 у Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Захід відбудеться в межах ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

 

Дискусія "В’язні Кремля: що ми можемо зробити, аби звільнити їх?”"

Зараз у Росії та в окупованому Криму за ґратами перебувають близько сорока людей, яких російська влада назвала “терористами”, “шпигунами” та “екстремістами”.  Серед них - режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, політик Микола Карпюк, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та інші. Деякі із них вже отримали реальні тюремні строки та відбувають покарання у найвіддаленіших куточках Росії.

Для збільшення натисніть на фото

Під час дискусії буде обговорено, як фабрикуються кримінальні справи, яким чином обираються потенційні обвинувачені, що робить Україна для повернення людей додому та що кожен із нас може зробити, аби підтримати ув’язнених та їх родини.

Окрім дискусії, відбудеться презентація кампанії “LetMyPeopleGo”, ініційованої Євромайданом SOS для захисту усіх ув'язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму.

Учасники:

 • Олександра Романцова — активістка “Євромайдану SOS”;
 • Ігор Котелянець — брат Євгена Панова, що був затриманий ФСБ в Криму і звинувачується у «організації терактів» в складі диверсійних груп.
 • Сергій Годлевський — історик, учасник Євромайдану та АТО;

Модерує дискусію - Валентина Машлай, співробітниця Волинського Краєзнавчого музею.

Захід відбудеться 28 листопада о 16:30 у рамках Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Волині. Адреса: Градний узвіз, 5 (Молодіжний центр Волині)

Вхід вільний

 

Docudays UA у Луцьку запрошує на відкриття і прес-брифінг

Організатори і партнери ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Луцьку запрошує лучан і гостей міста на відкриття фестивалю, яке відбудеться 28 листопада о 18:30 у Палаці культури міста Луцька.

18:30 у фойє Палацу культури міста Луцька відбудеться прес-брифінг.

Детальніше...
 

У Луцьку фестиваль Docudays UA і Марафон написання листів об’єднують зусилля

У Луцьку ХІІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA і Марафон написання листів від від Amnesty International об’єднують зусилля задля справедливості і дотримання прав людини в усьому світі.

Починаючи з 28 листопада і до 10 грудня включно на всіх відкритих майданчиках Фестивалю можна буде підписати петицію та листи підтримки незаконно засудженим особам, які зазнають катувань та іншого порушення їх прав. Щороку акція відбувається в більше ніж 200 країнах світу і допомагає змінювати репресивні закони, ліквідовувати несправедливі рішення та стає вагомою моральною підтримкою засудженим.

У 2015 році в Україні було зібрано 36 193 листи. Нам вдалося зробити це за підтримки координаторок і координаторів Марафону, які організували більше 80 заходів у різних населених пунктах країни.

Детальніше...
 

На Волинь мандрує 13-й міжнародний фестиваль правового документального кіно

На Волинь вже увосьме примандрує Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У Луцьку, містах і селах області він відбуватиметься 28 листопада – 10 грудня 2016 р. 

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії». І народ України, й інші країни й народи сьогодні позбуваються багатьох ілюзій. Ми усвідомлюємо, що стабільність, мир, «братерська» дружба між державами, уявлення «світлого майбутнього» – це ілюзії, які ніколи не стануть реальністю, якщо бути пасивними спостерігачами. Розвіюється ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Для перегляду офіційного ролика натисніть на фото


Детальніше...
 
Сторінка 1 з 4

Архів

2018
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook