You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

черв.29

Районки без районів: до чого готуватися?

e-mail Друк PDF

На реформовані районні газети чекає нове випробування. Як відомо, «нагорі» вирішили ліквідувати велику кількість районів в усіх регіонах України. Тож багато газет втратять свій районний статус з наслідками, частину з яких навіть складно точно передбачити. З проханням прокоментувати в цьому контексті ситуацію щодо договорів оренди та по висвітленню діяльності ми звернулися до медіаюриста проектів Тернопільського прес-клубу Ігоря Федоренка.

Ось що він сказав:

– Утворення та ліквідація районів в областях України дійсно може призвести до певних непорозумінь, які, до речі, виникають і зараз при створенні об’єднаних територіальних громад. Зокрема, щодо договорів на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та договорів оренди приміщень редакції. На жаль,ще досі є роздержавлені районки, які не уклали договори оренди на приміщення, в яких знаходилися редакції на момент реформування. Одні користуються старими договорами, інші продовжують їх кожний рік, і ось саме для цих редакцій більшу загрозу несе новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Для тих редакцій, які уклали договори на строк 15 і більше років, я в цьому питанні  суттєвих проблем не бачу. Бо чинне цивільне і господарське законодавство передбачає, що реорганізація орендодавця не є підставою для зміни умов або розірвання договору оренди (ч. 3 ст. 284 Господарського кодексу України). За загальним правилом зміна власника не впливає на договір оренди, право користування майном у орендаря ґрунтується на договорі оренди. Це право триває весь час дії договору оренди, у тому числі у випадку зміни власника (ч. 1 ст. 770 Цивільного кодексу України).

Останнє оновлення ( Понеділок, 29 червня 2020, 17:24 ) Детальніше...
 
черв.29

Про майнову відповідальність засновників підприємства. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

e-mail Друк PDF

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Нещодавно довелося почути від бухгалтера про майнову відповідальність засновників підприємства. Але при реформуванні редакції про це не йшлося. То чи справді ми несемо таку відповідальність?».

– Обсяг матеріальної відповідальності учасників напряму залежить від організаційно-правової форми юридичної особи. Всі її види ми тут розглядати не будемо, бо при реформуванні комунальних редакцій створювалися товариства з обмеженою відповідальністю або приватні підприємства. Останні, маючи статутний капітал, поділений на частки, фактично теж є господарськими товариствами.

За загальним правилом, визначеним в статті 96 Цивільного кодексу України, юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями  усім належним їй майном. Учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов’язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов’язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

Останнє оновлення ( Понеділок, 29 червня 2020, 17:09 ) Детальніше...
 

Архів

2020
липня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook